Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια σε conn-x plz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα συνδεση 1mb conn-x και αναβαθμισα σε 24mb. Ειχα το tornado 840 wireless modem rooter(adsl1) και τωρα μου ειναι αχριστο γιατι μου εδωσαν του οτε το baudtec αλλα δεν ειναι ασυρματο. Μπορω να εκμεταλευτω το tornado για να εχω ασυρματη συνδεση adsl2 με καποιον συνδιασμο;;;

ευχαριστω και χρονια πολλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενσυρματη εινα παντα και η καλυτερη!

Γιατι δεν τους ελεγες να σου φερουν ενα ασυρματο παλι αν ηθελες και να πληρωνες τη διαφορα ?

Δυστυχως δεν γινεται να συνδυαστουν :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια. Βασικα με πηρανε τηλ και μου ειπανε οτι θα μου στειλουν δωρεαν router και δεν το ηξερα. Εγω ειχα ετσι κι αλλιως router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να λέω βλακεία αλλά το tornado δεν έχει παραπάνω από μια Ethernet θύρες?

Αν ναι δεν μπορεί να συνδεθεί το baudtec σε μια από αυτές και με κατάλληλες ρυθμίσεις να λειτουργήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια σε ολους.Σε εμενα δεν μπηκε καλα για αυτο γιατι εκανα αναβαθμιση απο 1σε 24 μΒ αλλα το cd εγκαταστασης του baudtec ενσυρματο ειναι κατεστραμενο. Βρηκα τους drivers του στο internet αλλα απο εκει και περα δεν ξερω να κανω την νεα συνδεση. Το βλεπει το modem στο συστημα αλλα δεν ξερω τι να κανω για νεα συνδεση.οποιοσ μπορει να με βοηθησει ασ το κανει παρακαλω γιατι τα εχω παιξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι usb το medem (απο οτι καταλαβα) θα εχει στο cd του και καποιο wizard που θα σε πηγαινει βημα - βημα για την εγκατασταση του.

 

Δεν φτανουν μονο οι drivers. Αυτα με επιφυλαξη γιατι παει καιρος που εχω ethernet modem που δεν χρειαζεται τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

usb ειναι το βλεπει το pc αλλα εχει σπασει το cd εγκαταστασης και δεν ξερω να κανω την συνδεση στο ιντερνετ χωρις αυτο...

Δεν ξερω τι πρεπει να κανω για δημιουργια νεας συνδεσης στο νετ..

εχω και το ethernet καλωδιο αν βοηθαει καπου...

Με λιγα λογια δεν εχω το cd εγκαταστασης και δεν ξερω τι πρεπει να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και το ethernet καλωδιο αν βοηθαει καπου...

 

 

Αν βοηθαει λεει !!!! Βαλτο στο modem και στην καρτα δικτυου στο pc σου μπες στον internet explorer , δωσε την ip του modem (συνηθως 192.168.χχχ.χ )και απο εκει κανε τις ρυθμισεις .Ουτε cd χρειαζεσαι ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μπηκα αλλα χωρις το καλωδιο.εβαλα το ip του modem και με εβγαλε σε μια σελιδα που εκανα εκει τις ρυθμισεις. παντος αν ξερει κανενας απο που μπορω να κατεβασω το cd που δινει μαζι το conn-x για το baudtec που εχει μεσα και το wizzand θα ειμαι υποχρεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μπηκα αλλα χωρις το καλωδιο.εβαλα το ip του modem και με εβγαλε σε μια σελιδα που εκανα εκει τις ρυθμισεις. παντος αν ξερει κανενας απο που μπορω να κατεβασω το cd που δινει μαζι το conn-x για το baudtec που εχει μεσα και το wizzand θα ειμαι υποχρεως...

 

 

Αφου εχεις eternet συνδεση ξεχνα το usb !!! Αχρηστο σου ειναι !!!! Κανεις δεν συνδεει modem σε usb αν μπορει να το συνδεσει σε ethernet !!!!Και κατι αλλο...Τωρα οι ρυθμισεις σου ειναι αποθυκευμενες στο modem οποτε και format να κανεις δεν χρειαζεται να τις ξανακανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα οπως μου ειπες αλλα λεει οτι εχω συνδεση Modulation ΑDSL2 PLUS αλλα η ταχυτητα κατω λεει 1024 γιατι γινεται αυτο;

υπαρχει περιπτωση να μην εχει ενεργοποιηθει ακομα;

η κανω κατι λαθος εγω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...