Προς το περιεχόμενο

Linux και msn


nvrachatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στην καινούργια δεν ξέρω και εγώ πως κάνουμε αναβάθμιση δλδ ξέρω αλλά δεν γνωρίζω αν χάσουμε τα όμορφα font για όσους από εμας την έχουμε εγκαταστήσει απο το ubuntu forum script.Το πακέτο που κατεβάζεις από το official site ειναι autopackage.θα πρέπει να εγκαταστήσεις και το autopackage installer σύμφωνα με τις οδηγίες από εδώ

http://www.autopackage.org/docs/howto-install/

μετά απλά κάνε την νέα εγκατάσταση.

Aπό το official site κατέβασε την έκδοση με το tk 8.4 γιατί αυτό υπάρχει στα repositories του ubuntu.

 

Mην κάνεις την αναβάθμιση μόλις την έκανα και δυστηχώς μου χάλασε τα font :P Ξαναγυρνάω στην παλιά έκδοση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολύ καλό το amsn αλλά τα γράμματα είναι σαν να το έχει γράψει ένα 3χρονο παιδάκι!εκτός και αν εγώ κάθομαι υπερβολικά πολλές ώρες στον υπολογιστή!Οποιος ξέρει πως λύνεται αυτό το πρόβλημα ας πει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το amsn αλλά τα γράμματα είναι σαν να το έχει γράψει ένα 3χρονο παιδάκι!εκτός και αν εγώ κάθομαι υπερβολικά πολλές ώρες στον υπολογιστή!Οποιος ξέρει πως λύνεται αυτό το πρόβλημα ας πει!

 

αν εγκαταστήσεις την έκδοση με tk8.5 και tlc8.5, στην οποία παίζει antialiasing, τότε είναι πολύ normal η κατάσταση

 

ενδεικτικά :

 

2292171713_b4eec633db_o.jpg

2292171717_9fd75cd833_o.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυνεται

 

 

sudo apt-get install kopete

 

ή

 

sudo apt-get install pidgin

 

Το pidgin πολύ καλό αλλά μου ανέφεραν φίλοι μου ότι όταν δεν είμαι μέσα με αναφέρει στο δικό τους το msn σαν φορητή συσκευή και ότι μπορεί να χρεώνομαι από αυτήν την υπηρεσία και ότι αμα μου στείλουν κάποιο μήνυμα αυτό θα παραδοθεί σε κάποιο κινητό!γι'αυτό και μόνο δεν το πολυεμπιστεύομαι!Για το koppete δεν το ξέρω!Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

d-l-sama lol φίλε. Δέν χρεώνεσαι τίποτα.Αν σε βολεύει απο features το pidgin, stick with it. Για το amsn και τα fonts, υπάρχουν πολλά στο νετ....googλισε και κάτι θα βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pidgin πολύ καλό αλλά μου ανέφεραν φίλοι μου ότι όταν δεν είμαι μέσα με αναφέρει στο δικό τους το msn σαν φορητή συσκευή και ότι μπορεί να χρεώνομαι από αυτήν την υπηρεσία και ότι αμα μου στείλουν κάποιο μήνυμα αυτό θα παραδοθεί σε κάποιο κινητό!γι'αυτό και μόνο δεν το πολυεμπιστεύομαι!Για το koppete δεν το ξέρω!Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!

 

 

ΟΥΑΟΥ.μενω εκπληκτος.να σταματησεις λοιπον να πιστευεις οτι σου λενε οι φιλοι σου αν δεν το περασεις απο επεξεργασια

 

απλη ερωτηση.ΕΣΤΩ οτι ισχυει αυτο που λενε.ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ;;;σου εχει ζητησει ποτε το msn πιστωτικη,paypal,η τραπεζικο λογαριασμο;;;

 

εν κατακλειδι,το pidgin ειναι μια χαρα προγραμματακι,παναλαφρο με αρκετα πραγματικα χρησιμα features χωρις πολλα πολλα γραφικα και eye-candy.ειναι απλα για να κανεις chat (text) με τις επαφες σου.προσωπικα οταν το χρησιμοποιουσα το ειχα λατρεψει,ο λογος δε που πηγα στο kopete τωρα ειναι η υποστηριξη καμερας (τουλαχιστον πιο ευκολα απ'το pidgin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman εχεις δίκιο για'αυτό που λες με την πληρωμή αλλά έλα στην θέση ενός καινούριου linuxα που έβαλε τα linux έχοντας ακούσει τα καλύτερα σχόλια από τους άλλους,τόσα χρόνια με το messenger δεν είχες κανένα πρόβλημα και ξαφνικά σου λένε όλοι οι φίλοι σου αυτό το πράγμα!Θα τα έπαιζες ναι ή όχι????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman εχεις δίκιο για'αυτό που λες με την πληρωμή αλλά έλα στην θέση ενός καινούριου linuxα που έβαλε τα linux έχοντας ακούσει τα καλύτερα σχόλια από τους άλλους,τόσα χρόνια με το messenger δεν είχες κανένα πρόβλημα και ξαφνικά σου λένε όλοι οι φίλοι σου αυτό το πράγμα!Θα τα έπαιζες ναι ή όχι????

 

η αληθεια ειναι οτι ναι,θα μουν εξω απο τα νερα μου,

τελος παντων αν ημουν λιγο αποτομος ζητω συγγνωμη,αλλα σημερα τα χω παρει λιγο ασχημα με ολα οσα ακουγονται περι blogs κλπ.η παραπληροφορηση ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.γι αυτο και μου "αγγιξε μια ευαισθητη χορδη":mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...