Προς το περιεχόμενο

Linux και msn


nvrachatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά δεν τέλειωσα έχει γίνει κάτι παράδοξο αν τρέχω το amsn με root δικαιώματα τότε τρέχει κανονικά.Αν το τρέχω σαν απλός χρήστης μου ζητάει ξανά να εγκαταστήσω τα παραπάνω πακέτα.Δεν έχω και χρόνο να ψάξω να δω τι γίνετε.

 

chek2fire βρηκα κατι αλλα αν θες να το δοκιμασεις εσυ πρωτα πριν το θεωρησουμε σωστο

 

 

προσθετουμε στο source.list

>deb [url]http://download.tuxfamily.org/3v1deb[/url] feisty 3v1n0

μετα το apt-get update θα πει οτι εχει updates ΔΕΝ τα κανουμε

 

βαζουμε το TLS

>
sudo apt-get update
puis
sudo apt-get install tcltls

μετα ενα link

>
ln -s /usr/lib/tls1.50 /usr/local/lib/tls1.50

επανεκκινηση amsn και # commentary στο media που προσθεσαμε πριν στο sources.list και

>sudo apt-get update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν βάζω ποτέ τέτοιες πηγές στο σύστημα μου ιδίως από tuxfamily.Ο λόγος είναι απλός και λέγετε upgrade.Eίναι κανόνας για να σου δουλέψει το upgrade να μήν βάζεις στο σύστημα σου πακέτα από τρίτα repositories.Οταν βρω χρόνο θα δώ πως γίνετε η εγκατασταση με compile και θα ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
To Pidgin θέλει πολύ δουλειά ακόμα.... Λείπουν πολλές βασικές λειτουργίες... (ευτυχώς στην τελευταία έκδοση έβαλαν custom emoticons)

 

To aMSN είναι πολύ ελαττωματικό... αν και υποστηρίζει πολλές λειτουργίες..!

 

Το καλήτερο για μένα είναι το KMess... πολύ γρήγορο και προσεγμένο και έχει όλες τις βασικές λειτουργίες του MSN... αξίζει ιδιαίτερη προσοχή και απορώ γιατί δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό..!

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΟΕΟ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβήστηκε από έναν συν-moderator γιατί το ίδιο μέλος νεκρανέστησε δύο παλιά threads απλά και μόνο για να ποστάρει το ίδιο ακριβώς μήνυμα χωρίς καμία λογική συνέχεια. Κάθε νήμα έχει μια λογική ροή και συνέχεια, την οποία καλό είναι να μη σπάμε.

 

Αν κάποιος θέλει να μιλήσει για τις διαφορές των MSN clients ας ανοίξει νέο θέμα ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...