Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ΟΤΕ 24mb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα!

Να μπω κατευθειαν στο ψητο...μεχρι χτες ειχα μια συνδεση στο 1mbit conn-x και δουλευαν ολα θαυμασια μεχρισ ωτου τηλεφωνησα στον οτε να κανω αναβαθμιση την γραμμη μου στα 24 mbit...Σημερα κιολαςτο πρωι που ξυπνησα το λαμπακι του μοντεμ δε δουλευε και φανταστικα οτι θα ειναι απο την προβλεπομενη διακοπη για την αναβαθμιση,,,ελα που πηρα τηλ καλου κακου και με ενημερωνουν οτι η αναβαθμιση εχει ηδη γινει και θα πρεπε ολα να λειτουργυν κανονικα!!!Τοτε αρχισε ο τηλεφωνομαραθωνιος σε διαφορουσ τεχνικους και υπηρεσιες να δω τι συμβαινει και το router μου δεν συγχρονιζει.Το αποτελεσμα μετα απο πολλα reset και διαφορα αλλα test να καταληξω στο 121 για να δηλωσω βλαβη.Ερωτω τωρα αν κανεις εδω μεσα γνωριζει η ειχε παρομοιο προβλημα και μπορει να βοηθησει γιατι αυτοι μου ειπαν τωρα μετα τισ εορτες και οπως καθε εθισμενος ιντερνετακιας που σεβεται τον εαυτο του δεν μπορει να περασει εορτες ΧΩΡΙΣ internet!!!!

Εχω το ρουτερ speedtouch 530, μηπως τρο προβλημα ειναι με τον ρουτερ?δηλ δεν υποστηριζει ADSL2 η δεν υποστηριζει 24mb γραμμες?Τοσα ξερω τοσα λεω γιαυτο ζηταω την βοηθεια σας...

Ευχαριστω προκαβολικα, ενας ακομη ταλαιπωρημενος πελατης ΟΤΕΝΕΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρουτερακι σου και το απλο 530 να ειναι θα κλειδωνε εστω στα 8.και το 530v6 να ηταν θα σε κλειδωνε σε adsl2+..το λεω γιατι κι εγω αυτο εχω.το προβλημα θα ειναι αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια ειχα και εγω μετα απο αιτηση αναβαθμισης ( απο 1mbit σε 24mbit ) και τελικα μου ειπαν απο τον Οτε οτι η γραμμη μεχρι 8mbit μπορει να παει. Βεβαια μεχρι στιγμης το download παραμενει στα επιπεδα του ενος mbit μετα απο την αναβαθμιση στα 8mbit.

Καλη χρονια και χρονια πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο μακακες μπορει να ειναι στον ΟΤΕ? Το ιδιο και σε μενα και ενω ειχα 8αρα κατεβαζε λες και ειχα 1mbit. Μετα απο τηλεφωνομαραθωνιο οπως λεει το παλικαρι παραπανω με πηρε μια κοπελα και μου λεει πρεπει να σου ενεργοποιησω τον κωδικο σου να βλεπει μεχρι 8 γιατι τωρα ειναι μονο μεχρι 1 και σε μια ωρα ηταν ενταξει.Γιατι δεν το κανουν απο την αρχη αλλα περιμενουν πρωτα να τους παρεις 500 τηλ?

Αλλα και απο 1 που ειχα και τωρα με 8 πεφτει συνεχεια η γραμμη και μαλιστα απο το απογευμα και μετα δεν συγχρονιζει καθολου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω απο τι εξαρταται το ποσο αντεχει μια γραμμη? και αν δεν το ξερουν αυτοι που υποτιθεται ειναι η δουλεια τους εμεις θα μυρισουμε τα νυχια μας ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλώ τωρα! Το μόνο που δεν μπορεις να αμφισβητίσεις ειναι η τεχνολογική αρτιότητα του Οργανισμού και η πραγματική δέσμευση στην άμεση εξυπηρέτηση του Πελάτου.

 

Η Forthnet φταίει.

 

ή η HOL, ή ο δήμος, ή η διαιτησία, διάλεξε και πάρε. πάντως τον Οργανισμό μην τον ανακατεύεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται...

 

Αυτά τα κάνουν οι άλλοι πάροχοι - αυτοί χωρίς πάγιο Οργανισμού...

με πάγιο δεν υπάρχει περίπτωση... ΚΑΜΙΑ...

 

Δεν μπροεί να λύνονται όλα γρήγορα και αυτόματα...

Εκτός και αν έχεις κάνα γνωστό... έχεις? Αν όχι τι να σου κάνουν κι αυτοι...

 

Χρονιάρες μέρες...

 

ΥΓ. Ευχομαι να λυθεί σύντομα ο κόμπος στο πρόβλημα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αντιμετωπιζουμε το ιδιο προβλημα κι εμεις στη δουλεια μετα απο αναβαθμιση connx απο τα 2 στα 24 mbit,μετα απο πολλα τηλεφωνα καποια ακρη παμε να βρουμε...τεσπα...αυτα ειναι 2 τηλεφωνα που ισως σε βοηθησουν....

 

210-8399019 και 210-8399016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...kai ola einai geiomenes grammes xtupane se ena adeio dwmateio kai ego perimeno sto akoustiko....
Μα καλά, τι περίμενες; Να κάθονται χρονιάρες μέρες να σου απαντάνε στα τηλέφωνα; Εδώ είναι δημόσιο κύριε. Κοίτα κάτι απαιτήσεις που έχει ο κόσμος... :rolleyes:

 

 

ΥΓ. Δεν έχω τίποτα μαζί σου, και εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα το συντομότερο δυνατό, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ και να μη σχολιάσω την ποιότητα υπηρεσιών και την άψογη εξυπηρέτηση του οργανισμού για την οποία μας είχαν ζαλίσει κάποιοι τόσο καιρό. Έχει ο καιρός γυρίσματα όμως... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξε τα greeklish.

Παρε τους τηλεφωνο και ζητα να σου αλλαξουν το provisioning.Βασικα το account σου ειναι ακομα <<σεταρισμενο>> στ0 1mbit και πρεπει να ζητησεις αλλαγη στα 24mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...