Προς το περιεχόμενο

Floppy + Card Reader


amorealex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και Χρόνια Καλά,

 

Πήρα αυτό το floppy http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69980065&product=655252

και ζητάω τη βοήθειά σας, πριν το δώσω στο σκύλο μου για να παίζει.

 

Στα XP, ενώ το floppy δουλεύει μια χαρά, το card reader δε λέει να δουλέψει με τίποτα. Σαν να μην υπάρχει.

Στα Vista, όλα καλά.

 

Δοκίμασα τα εξής:

-Drivers μητρικής

-Διάφορα BIOS

 

Πρόβλημα hardware δεν είναι γιατί (όπως έγραψα παραπάνω) στα Vista δουλεύει ρολόι.

Τα XP που έχω είναι Pro English, γνήσια, με SP2 και όλα τα Updates της Microsoft.

Πείτε καμιά ιδέα please.

 

MoBo: Gigabyte GA-X38-DQ6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και οτι επιθυμείς. Έχω αγοράσει 2 διαφορετικά (από πλαίσιο και e-shop) και κάθονται στο ράφι. Τα δοκίμασα σε 2 υπολογιστές με XP αλλά τίποτα. Στον πρώτο με τον που τον ανοίγω ακούγεται μπιπ από την μητρική (μήνυμα λάθους) αλλά ανοίγει (δεν λειτουργεί βέβαια το card reader), ενώ στον δεύτερο δεν μπουτάρει καθόλου με τα καλωδιάκια του card reader τοποθετημένα. Αν τα βγάλω και κρατήσω μόνο το floppy ανοίγει κανονικά και λειτουργεί (το floppy). Εννοείται τελευταίοι drivers, όλα τα updates όπως και εσύ.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση που λειτουργεί στα vista.

Απ' οτι κατάλαβες πήρα εξωτερικό card reader, ενώ φρόντισα στο laptop που αγόρασα να είναι ενσωματωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an einai ayto

 

TEAC CR7 FDD 3.5' + CARD READER

# Εσωτερικό Floppy Disk Drive 3,5'' σε λευκό χρώμα με ενσωματωμένο card reader. Εξοικονομήστε μια θέση 3,5'' στον υπολογιστή σας και ταυτόχρονα αναβαθμίστε τον ώστε να μεταφέρετε εύκολα και γρήγορα τις φωτογραφίες από την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή σας αλλά και όποια άλλα δεδομένα αποθηκεύετε σε ψηφιακές κάρτες.

# Σύνδεση: FDD σύνδεση και USB 2.0 για το card reader.

# Συμβατότητα: Secure Digital Card 8MB-512MB, Multi Media Card 8MB-128MB, Memory Stick 4MB-128MB, Memory Stick Pro 256MB-1GB, Smart Media 4MB-128MB, Compact Flash 4MB-128MB, Micro Drive 340MB-1GB.

 

 

kai yposthrizei mono toso mikres kartes kalytera dwse to ston skylo kai mhn pedeyese

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Μου κάνει τρομερή εντύπωση που λειτουργεί στα vista...

Αυτό είναι που μου τη δίνει στα νεύρα!

Στα Vista να δουλεύει χαρτί και στα XP όχι.

Έλα όμως που εγώ έχω τσακωθεί με τα Vista!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...