Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

bablyk

Πρόβλημα με κάρτα Wifi se vaio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πτώση ενός Vaio (VGN FS-315S) συμβαίνουν συνεχείς διακοπές στην ασύρματη επικοινωνία με το router. Υποθέτω οτι μάλλον υπάρχει βλάβη στον προσαρμογέα δικτύου. 1) Γνωρίζει κανείς που κοντά είναι τοποθετημένος και αν είναι εύκολο να έχω πρόσβαση σε αυτόν?

2) Μπορεί να αντικατασταθεί απο την αντιπροσωπεία ή άλλο "μάστορα"? Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Μετά από πτώση ενός Vaio (VGN FS-315S) συμβαίνουν συνεχείς διακοπές στην ασύρματη επικοινωνία με το router. Υποθέτω οτι μάλλον υπάρχει βλάβη στον προσαρμογέα δικτύου. 1) Γνωρίζει κανείς που κοντά είναι τοποθετημένος και αν είναι εύκολο να έχω πρόσβαση σε αυτόν?

2) Μπορεί να αντικατασταθεί απο την αντιπροσωπεία ή άλλο "μάστορα"? Τι προτείνετε?

Ευχαριστώ

Χρονια πολλά και καλή Πρωτοχρονιά. Εγω θα ελεγα να ξαναεγκαταστήσεις τους drivers (και του προσαρμογεα και του router) και να ξαναδοκιμασεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εκτός απο τους 'οδηγους' ενδεχεται μετα την πτωση να εχει χαλαρωσει η να εχει κοπει μερος της τροφοσδοσιας για αυτο παρουσιαζει προβλημα, εισαι τυχερος αν παρουσιαζεται αυτο μετα απο πτωση...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Εκτός απο τους 'οδηγους' ενδεχεται μετα την πτωση να εχει χαλαρωσει η να εχει κοπει μερος της τροφοσδοσιας για αυτο παρουσιαζει προβλημα

Πώς να το αντιμετωπίσω αυτό? Γνωρίζεις που βρίσκεται η κάρτα και πως θα την προσεγγίσω?

Εκτός απο τους 'οδηγους' ενδεχεται μετα την πτωση να εχει χαλαρωσει η να εχει κοπει μερος της τροφοσδοσιας για αυτο παρουσιαζει προβλημα, εισαι τυχερος αν παρουσιαζεται αυτο μετα απο πτωση...

Κοίταξε, δεν τη γλίτωσα μόνο με αυτό... χτύπησε και ο σκληρός και τον άλλαξα (ευτυχώς αυτός αλλάζει εύκολα)... επομένως οι drivers εγκαταστάθηκαν εκ νέου...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...