Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένη ταινία τρόμου;


blashyrkh+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μη με παρεξηγησετε αλλα τα Friday the 13th τα χω δει ολα και πιστευω πως αγγιζουν την περιπετεια και δεν ειναι ταινιες τρομου.Το θριλερ ειναι αυτο ακριβως ειναι το ημιμετρο :-( μιας περιπετειας και μιας αποτυχημενης ταινιας τρομου :mrgreen: .Αποψη μου παντα.Επισης πιστευω πως το παν σε μια ταινια τρομου ειναι ατμοσφαιρα και οτι κατι is about to happen..:eek: εκει που τρως το ποπ_κορν να νιωθεις πως δεν κατεβαινει γιατι η καμερα βρισκεται κολλημενη στον ωμο του ηρωα η πισω απο ενα ανοιγμα μιας ντουλαπας....:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μη με παρεξηγησετε αλλα τα Friday the 13th τα χω δει ολα και πιστευω πως αγγιζουν την περιπετεια και δεν ειναι ταινιες τρομου.Το θριλερ ειναι αυτο ακριβως ειναι το ημιμετρο :-( μιας περιπετειας και μιας αποτυχημενης ταινιας τρομου :mrgreen: .Αποψη μου παντα.

 

Οχι τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα εχεις δικιο. Απλα περα απο το Nightmare on Elm Street 1 που ανεφερε καποιος θεωρουσα σκαλες ανωτερο τον Jason για την εποχη.. :devil:

 

Απο την αλλη εγω δυσκολα τρομαζω ακομα και με splatter.. Οταν ομως παιζεις με την ψυχολογια μου και την γαμ@ς, και αυτο δυσκολα γινεται, τοτε αυτο θεωρω ταινια τρομου. Αλλιως απο splatter παρα μα παρα πολλα.. :-D

Hellraiser οπως ειπα ειδικα τα πρωτα (πολυ μπροστα για την εποχη τους) κατι Evil dead και Cannibal Holocaust (το οποιο καποια ταινια εχει επηρρεασει που εκανε και παταγο και ηταν και γαμ.. να δεις πια.. πια..):P.Εμαθα θα γινει και remake της ταινιας.. Hell yeah baby..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote name=KOSTAS@ant;1968907

Ωραιο ειναι και το The Game με τον Dugglas' date='αλλα δεν το λες και θριλερ,με την κανονικη εννοια.Ειναι απλα μια τρομακτικη περιπετεια

 

[/quote]

 

Μα τη γαματη ταινια!Και φοβερη ανατροπη στο τελος....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OFFTOPIC αλλα καλη ταινια

 

Έτσι ακριβώς. Καλή ταινία. Απλά καλή. Έστω αρκετά καλή.

Χωρίς παρεξήγηση από τους φαν του se7en, έτυχε να πέσει στην ίδια περίοδο με το Silence of the Lamps(χειροκρότημα) και όπως και να το κάνουμε δεν είναι και η καλύτερη του Fincher(χειροκρότημα από όσους κατάλαβαν μόνο).

 

Αλλά σίγουρα Offtopic. Σ'αυτό νομίζω ότι συμφωνούμε όλοι :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες ειδα το Μay (2002), απο ενα σημειο και μετα η ταινια απλα τα σπαει. Ποτε κραταγα τα ματια μου, ποτε το στομα μου και ποτε τα αυτια μου. Tρελο gore λεμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...