Προς το περιεχόμενο

Έχω απελπιστεί, κόβεται η γραμμή κ δεν συγχρονίζει...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια έχω SNR 8 και 6 αυτη την στιγμη , και LA 46 και 25 αντίστοιχα. Μπορείται να μου πείτε αν είναι καλά στατιστικά; Τις τελευταίες μέρες μου κόβεται συνέχεια η γραμμή κ μπορεί να κάνει και 4 ώρες για ξανασυνδεθεί, κ ας του κάνω και 40 restart. Έχω HOL έκανα update sto router, έδωσα κ βλάβη στον ΟΤΕ και είπαν ότι το κοίταξαν. Άλλα το πρόβλημα συνεχίζει. Τι μπορεί να φταίει; :cry:

 

8 μήνες δεν έιχα πρόβλημα εδώ και 40 μέρες αντιμετωπίζω αυτή την κατάσταση.

 

Στην Κέρκυρα όλα αυτά που δεν υπάρχει στην περιοχή μου πόρτα ούτε για δείγμα.

2ΜΒ μέσω ΗΟΛ απο ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το snr ειναι μετριο και εκει εντοπιζεται το προβλημα σου, σε συνδυασμο με τον παροχο που εχεις, και εξηγουμαι : η hol λογω λογισμικου που διαθετει αντιμετωπιζει προβληματα αποσυνδεσεων σε γραμμες με πολυ θορυβο, οπως η δική σου. Μαλιστα, μετα απο μερικες μερες αποσυνδεσεων κολλανε οριστικα τα μοντεμ τους κσι χανεται οριστικα η συνδεση, οποτε δηλωνεις βλαβη και περιμενεις να κανουν reset και να επανελθεις. Μοναδικη λυση ειναι οταν βλεπεις προβληματα συγχρονισμου να αφηνεις το ρουτερ σου εκτος ρευματος για μια ωρα περιπου, ωστε να κανει reset η γραμμη σου. Προσοχη ομως πριν χαθει οριστικα η συνδεση, αλλιως αν δεν προλαβεις δεν θα εχει αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...