Προς το περιεχόμενο

Chipset


madvinegar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές!

 

Εχω ενα λαπτοπ HP και αντι για καρτα γραφικων εχει μια Mobile Intel® 945GM Express Chipset.

Ενω κατα τα άλλα είναι αρκετά "δυνατός", σε πολλά παιχνίδια έχω πρόβλημα αφού είτε δεν μπορεί να τα "σηκώσει" είτε μου πετάει μυνήματα λάθους για "pixel shadowers" κτλπ και πρέπει να ριξω τα γραφικά του παιχνιδιού.

Υπάρχει κάτι που να μπορω να κάνω για να βελτιωσω αυτη την κατάσταση? Αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών γίνεται? Αλλιώς τί άλλο? Να αναβαθμίσω τους drivers (αν και νομίζω έχω εγκαταστήσει τους τελευταίους).

Ευχαριστω πάρα πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

T ennoeis na beltiw8ei to chipset.Dn ginetai na beltiw8ei mia gpu eidika enswmatwmenh se ena chipset px 915,945 klp ase pu ine se laptop.Einai logiko na mn s paizei wraia t games +na s bgazei la8h gt poly pi8anon exeis energopihsei st paixnidi shaders pu dn yposthrizei h gpu.Mn ksexnas pws ta paixnidia ine auta pu eksellisun se ena ba8mo tus ypologistes g oikiakh xrhsh.T paixnidia pu tyxon paizeis koita na ine se mikres analyseis an ine apaithtika +me osa perissotera advanced (shaders klp) apenergopoihmena h megalh detail apaitei epergastikh isxy pu dn mporei na prosferei t chipset su.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ριχνω τα γραφικά σε χαμηλά επίπεδα για να παιξω σωστα κάποια παιχνίδια. Απλά ήθελα να δω αν γίνεται αλλαγή, δλδ να αλλάξω το chipset με καμιά κάρτα γραφικων της προκοπής.

Ευχαριστω πολύ για τις απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το chipset δεν αλλάζει ποτέ είνια fixed πάνω στο board η vga στα σταθερά pc αλλάζει και αρκετές φορές σε laptop αλλά πρέπει να το έχεις χρυσοπληρώσει και οι κάρτες γραφικών για λάπτοπ εκτός οτι δεν τις βρίσκεις πουθενά είναι και αυτές πανάκριβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...