Προς το περιεχόμενο

Asus F3SA - MediaMarkt


pavlosman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Έχεις δίκιο :o βέβαια πρόκειται για ίδια μοντέλα με αλλαγές σε μνήμη, κάρτα γραφικών, σκληρό δίσκο.

 

Παρατήρησα πως δε δείχνει θερμοκρασία σκληρού δίσκου.

 

+~500 ευρά.:P

Βασικά τώρα έχω ένα Acer Travelmate 5710 [με Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950 :eek:] και ψήνομαι αρκετά να το δώσω για να πάρω το F3SA αλλά διαβάζω ότι η HD2600 που έχει παίζει με DDR2 και δεν έχει τόσες καλές επιδόσεις στο gaming [δεν θα τρέξω και το Crysis αλλά ένα COD4 θα γούσταρα να έπαιζα που και που :P], και τώρα ψάχνομαι μήπως βρεθεί κάτι άλλο.

Τα Vista Bussiness που δίνουν είναι ΜΟΝΟ Ελληνικά ή μπορείς να βάλεις και Αγγλικά [από το initial setup του]?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Vista Bussiness που δίνουν είναι ΜΟΝΟ Ελληνικά ή μπορείς να βάλεις και Αγγλικά [από το initial setup του]?

Με Home premium έρχεται και κατά την ενεργοποίηση μπορείς να επιλέξεις όποια γλώσσα θέλεις (μια φορά μόνο).

Έβαλα Αγγλική με ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Τώρα για παιχνίδια που ζητάς... πες μου ένα benchmark που θέλεις να τρέξω ώστε να ποστάρω αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φωτό από το εσωτερικό:

dsc00369ta1.th.jpg

Δίπλα από την gpu διακρίνεται η intel turbo memory, που δεν ξέρω πως δουλεύει (αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένη).

 

EDIT: Το έψαξα. Ενεργοποιημένη είναι, αλλά δοκιμές από αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φωτό από το εσωτερικό:

dsc00369ta1.th.jpg

Δίπλα από την gpu διακρίνεται η intel turbo memory, που δεν ξέρω πως δουλεύει (αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένη).

 

EDIT: Το έψαξα. Ενεργοποιημένη είναι, αλλά δοκιμές από αύριο...

 

Είσαι τρελαμένος και σε πάω με χίλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΟΡΕΙΣ δηλαδή να βάλεις τα vista σε εξωτερικό σκληρό και όταν τον συνδέεις στην SATA port να ξεκινάει απο εκεί χωρίς να δουλεύει ο εσωτερικός σκληρός. Ο δικός μου εξωτερικός έχει πάνω απο μέτρο καλώδιο. Αν αυτό ισχύει μιλάμε για σχεδόν μηδενικό θόρυβο. Φαντάζομαι ότι όταν ξεκινάς χωρίς τον σκληρό συνδεδεμένο θα ξεκινάει απο τον εσωτερικό του δίσκο.

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα γίνεται. Αρκεί να ρυθμιστεί το boot sequence στο bios.

Για την ώρα δεν μου περισσεύει sata δίσκος να δοκιμάσω.

 

btw από το laptop είμαι ευχαριστημένος σε όλους τους τομείς (για τα λεφτά του πάντα), εκτός από την αυτονομία.

Ελπίζω κυκλοφορήσει σύντομα στην αγορά η ενισχυμένη μπαταρία (για την ώρα δεν έρχεται Ελλάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον χωρίς περίπλοκες ρυθμίσεις και φασαρία.

 

Λέτε να μπορείς να βγάλεις τελείως τον εσωτερικό?

 

Πρέπει κάποιος να το δοκιμάσει.

 

Υπαρχουν άλλα laptop με εξωτερική SATA θύρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να ρωτήσω τι στο καλό ρύθμιση πρέπει να κάνω ώστε να επιτρέπονται τα cookies. Ξέρω δεν έχει να κάνει με τo laptop αλλά με το configuration των vista...

Έχω κάνει τις απαιτούμενες ρυθμίσεις, προσθήκη site που να επιτρέπεται να "αφήνουν" cookies μέχρι και accept όλα τα cookies έκανα άλλα τπτ...

Βοηθήστε pls γιατί έχω "σπαστεί" πραγματικά, θέλω να τα ρυθμίσω για τον πατέρα μου.

Το norton τον έχω αφαιρέσει και επίσης έχω δοκιμάσει και disable στο firewall των vista.

 

Μιλάμε, δε μπορώ να δω τη γη στο googleearth, παρά μόνο αστεράκια και επίσης sites όπως το pogo.com μου χτυπάνε ότι τα cookies είναι disabled...

 

Τα φώτα σας pls.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντώντας σε post φίλου σχετικά με το service της ASUS, απαντώ ως τωρινός παθών ότι τα πράγματα είναι τραγικά. Το μόνο που την διαφοροποιεί σε σχέση με την ACER είναι ότι δεν πας Θρακομακεδόνες στην ALMAN αλλά έρχεται DHL και το παίρνει. Κατ' αρχήν το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ως Έλληνας καταναλωτής να καλώ helpline για την διαδικασία service και να μου απαντάει Ιταλός με σπαστά αγγλικά. Εαν η ASUS θέλει να πουλήσει στην Ελλάδα ΟΦΕΙΛΕΙ -και θα βρω και το νόμο- να έχει ελληνόφωνο τμήμα εξυπηρέτησης.

 

Το μαρτύριο μου -που κρατάει εδώ και ένα μήνα- ξεκινάει με την αποστολή του μηχανήματος στο οποίο είχε περιληφθεί και η απόδειξη που απεδείκνυε ότι βρισκόταν εντός εγγύησης. Λίγες μέρες αργότερα μου έρχεται mail που μου δίνει ESTIMATE ?!! για την αλλαγή μητρικής που χρειαζόταν. Σε επικοινωνία που είχα μου ζητείται πάλι η απόδειξη την οποία την στέλνω σκαναρισμένη. Έκτοτε και από τις 15/12/07 περιμένω το μηχάνημα, γνωρίζοντας ότι λόγω εορτών δικαολογημένα ίσως υπάρχει μια καθυστέρηση, αλλά στο περίφημο 0080044142044 δεν βγαίνει ψυχή!!! Έχω μείνει σε αναμονή χειρότερη της forthnet -δηλαδή μιάμιση ώρα- , μία ώρα, μισή ώρα, και δεν βγαίνει όχι απλά Ιταλός ούτε η καθαρίστρια τους. Σε mail φυσικά δεν απαντούν, στο site που ελέγχεις την εξέλιξη της επισκευής παραμένει on estimate, και πείτε μου ποιούς πρέπει να καταγγείλω σε γενικές γραμματείες, υπουργεία και πρεσβείες. Ποια είναι η εταιρεία που έχει την επίσημη αντιπροσώπευση της ASUS στην Ελλάδα; Γιατί στο όνομα της αύξησης των πωλήσεων έχει διαλυθεί κάθε τμήμα και έννοια service;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, αγορασα το laptopaki την 1η μερα της προσφορας. στις 10 λοιπον μερες που το χω μου εχει πεταξει 6-7 μπλε οθονες και κανει οντως θορυβο... Η asus ειναι στην Ιταλια και ειναι υπο μετακομιση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...