Προς το περιεχόμενο

Asus F3SA - MediaMarkt


pavlosman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως να δοκιμάσετε και εδώ

 

Interset S.A. ΚΕΝΤΡΙΚΟ Αθήνα

Ιερά οδός 60 & Καστoριάς 104 47

Τηλ: 210 3490200

Fax: 210 3490221

E-mail: [email protected]

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1699344

 

Εκπλήσσομαι δυσάρεστα πάντως αν ισχύουν όλα αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δυστυχώς…. Το άφησα 2 μέρες στα mediamarkt αλλά μετά από επικοινωνία με την intraset μου είπαν ότι καλύτερα να περιμένω μέχρι να ανοίξει σε κανα δυο εβδομάδες η ASUS. Τουλάχιστον με διαβεβαίωσαν ότι έχει γρήγορο service. Τα mediamarkt το μόνο που μπορούσαν να κάνουν είναι αντικατάσταση αν διαπίστωναν το πρόβλημα αλλά το συγκεκριμένο μοντελο δεν υπάρχει stock σε κανένα κατάστημα οπότε θα μου έδιναν κάτι σαν δωροεπιταγη το ισόποσο που δεν με ενδιαφέρει καθολου …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δόσεις δεν είναι άτοκες. Πχ σε 6 προστέθηκαν 27 ευρώ στην τελική τιμή.

Επειδή βλέπω ότι το ψάχνεις, έχε υπόψη ότι στο ΜΜ Αλίμου υπήρχαν μερικά κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν ξερω τι είναι το Netmod driver

 

Οσο για το αν υπάρχουν ακόμα κομμάτια, δεν υπάρχουν τουλάχιστον στα mediamarkt Φαληρου που πηραν τηλ. μπροστά μου όλα τα καταστήματα για να μου αντικαταστήσουν το δικό μου αυτή ήταν η απάντηση…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το asus δεν εχω μπει ακομα net… χρησιμοποιώ το laptop του αδερφού… εκτος των λοιπών προβλημάτων περιμένω και κανα 4μηνο τη forthnet! Μπλε οθόνες πέταξε από την 2-3η μερα που το πηρα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξεθάβω το θέμα για να αναφέρω κάτι ιδιαίτερα περίεργο με το F3SA.

Αντικατέστησα το σκληρό δίσκο με ένα λίγο μεγαλύτερο, ίδια εταιρία ίδια σειρά (Seagate Momentus), αλλά στις 7200rpm. Εκτός από τη θεαματική βελτίωση των επιδόσεων παρατήρησα αύξηση της αυτονομίας κατά μισή ώρα τουλάχιστον!

Με δυο λόγια το φορητό με χρήση internet - μουσική - wifi παραμένει σε λειτουργία χωρίς τροφοδοτικό για περίπου δύο ώρες. Πριν η αυτονομία δε ξεπερνούσε τη μια με μιάμιση ώρα.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί, αλλά δε με χαλάει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Με το asus δεν εχω μπει ακομα net… χρησιμοποιώ το laptop του αδερφού… εκτος των λοιπών προβλημάτων περιμένω και κανα 4μηνο τη forthnet! Μπλε οθόνες πέταξε από την 2-3η μερα που το πηρα…

 

Χρυσό φτυάρι παρακαλώ.

 

Αν σε ενδιαφέρει έχω λύσει το πρόβλημα με τις μπλε οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθάβω το θέμα για να αναφέρω κάτι ιδιαίτερα περίεργο με το F3SA.

Αντικατέστησα το σκληρό δίσκο με ένα λίγο μεγαλύτερο, ίδια εταιρία ίδια σειρά (Seagate Momentus), αλλά στις 7200rpm. Εκτός από τη θεαματική βελτίωση των επιδόσεων παρατήρησα αύξηση της αυτονομίας κατά μισή ώρα τουλάχιστον!

Με δυο λόγια το φορητό με χρήση internet - μουσική - wifi παραμένει σε λειτουργία χωρίς τροφοδοτικό για περίπου δύο ώρες. Πριν η αυτονομία δε ξεπερνούσε τη μια με μιάμιση ώρα.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί, αλλά δε με χαλάει :-)

 

Σιγουρα 30 λεπτά διαφορά δεν οφείλονται στον δισκο. Η διαφορά σε αυτονομία με αλλαγή δίσκου, είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω, είναι ασήμαντη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ένα μικρό update.

Μάλλον κάηκε το inverter της οθόνης. Μετά από συνεννόηση με Ιταλία (ευτυχώς στα ελληνικά) και λίγο χαρτομάνι, ήρθε κούριερ στην πόρτα μου και το παρέλαβε. Σύμφωνα με τα λεγόμενα της αντιπροσωπίας θα το έχω πίσω σε 5 εργάσιμες! Πολύ αισιόδοξη πρόβλεψη... θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επέστρεψε χθες.

Γράφει ότι αλλάξανε όλη την οθόνη! Πρέπει να ήταν ελαττωματικό κομμάτι από την αρχή γιατί η καινούρια έχει μεγαλύτερη φωτεινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...