Προς το περιεχόμενο

AGP....OEO???


RiPPeRilion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω αυτο το PC και οταν βαζω το PC Wizard 2008 αναφερει ενα διαυλο AGP αλλα στην ουσια δεν υπαρχει....Το μονο που εχει ειναι ενα PCI Connector που απλως χωριζει μια PCI σε δυο....μπορω να βαλω ενα τετοιο μαραφετι που να εχει και AGP???

Αν οχι ποια καρτα γραφικων μπορω να βαλω σε PCI?(Να ναι καλη και να τρεχει τουλαχιστον βιντεο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον υπάρχει ο ελεγκτής για AGP κάρτα (είναι ενσωματωμένος στο 845 της μητρικής), αλλά λείπει το slot για λόγους οικονομία χώρου.

 

Μην παραξενεύεσαι, με το Everest σε πολλά PC (με chipset που δέχεται και AGP και PCI-Express 16x) μου έχει δείξει AGP Slot, ενώ αυτά διέθεταν μόνο PCI-Express υποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για VIDEO (OXI HD) και κοινή χρήση μια χαρά είναι. Τα παιχνίδια ξέχνα εκτός από κανενα retro!

Πάντως 70Ε είναι ΠΟΛΛΑ λεφτα για μια τέτοια κάρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει. Αλλά είναι η μόνη "λύση" για την περίπτωσή σου. Δεν ξέρω όμως αν η μητρική σου επιτρέψει να χρησιμοποιήσεις αυτή ως κάρτα γραφικών. Δηλαδή ενδεχομένως να μην μπορείς να παρακάμψεις αυτή που είναι ενσωματωμένη στη μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω γινεται....εχει στο ΒΙΟΣ μια ρυθμιση που λεει Internal VGA Enable/Disable....Θα δω τι θα κανω....Παντως αν εχετε μια καλυτερη προταση πειτε τη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...