Προς το περιεχόμενο

Καλή Χρονιά - Ευτυχισμένο το 2008


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 172
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορώ όμως να γράφω όσα english I like, right? :-)

 

Και εντάξει μην αρχίζουμε να γράφουμε "σερβερς" και τέτοια ωραία.. το να γράψεις servers δεν είναι greeklish, αγγλικά είναι.

 

Άντε, καλά να μας βγει το 2008.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που επέστρεψα στα Headquarters (μιας και στο πατρικό μου σπίτι δεν υπάρχει ADSL), έστω και καθυστερημένα δεχτείτε παρακαλώ και τις δικές μου ευχές :

 

Υγεία και αγάπη σε όλους τους συμφορουμίτες και στις οικογένειές τους. Όπως βοηθάμε αλλήλους εδώ μέσα, για το νέο χρόνο ας κάνουμε σε μεγαλύτερο βαθμό το ίδιο πράγμα και IRL (in real life).

 

Καλή χρονιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1.

Μπορώ όμως να γράφω όσα english I like, right? :-)

Wrong.

Από τους Όρους Χρήσης του forum: "Ιδιαίτερα, τα μέλη οφείλουν: [...] Να χρησιμοποιούν την ελληνική γλώσσα στην ελληνική γραφή"

 

;)

 

2.

Και εντάξει μην αρχίζουμε να γράφουμε "σερβερς" και τέτοια ωραία.. το να γράψεις servers δεν είναι greeklish, αγγλικά είναι.

[...]

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1851313&postcount=53

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν μίλησα για εσκεμμένα ορθογραφικά,αλλά για την εξυπναδίστικη νεοελληνική τακτική όσων γράφουν με greeklish,να κάνουν παρατήρηση με ειρωνικό ύφος στους υπόλοιπους που δεν είναι αλάνθαστοι.

 

Αλλο λοιπόν να κάνεις λάθος ορθογραφικό που είναι ανθρώπινο και άλλο να χρησιμοποιείς greeklish επειδή έτσι γουστάρεις και επειδή έτσι σε βολεύει γράφοντας στα @@ σου τα ματάκια των άλλων.

 

συμφωνώ με αυτό που λες απλά μου την έσπασε το γεγονός ότι κάποιος που δεν προσέχει αυτά που γράφει κατακρίνει τον τρόπο γραφής άλλων...για αυτό έκανα το ειρωνικό σχόλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πόλλα σε όλους !!!

 

Τα μηνήματα σβήνονται και όταν δεν υπάρχουν τόνοι???

Δεν νομίζω !!!!

 

Αν και καλό θα είναι μερικοί που βαριόνται να βάλουν τόνο να αρχίσουν να βάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...