Προς το περιεχόμενο

Βελτίωση ήχου Τηλεόρασης LCD - Plasma


cacau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να βελτιώσω τον ήχο της LG 37" LY95, αλλά δεν θέλω να μπλέξω με δορυφόρους

κ.λ.π. Εκτός από τα sound projectors της Yamaha , υπάρχει τίποτα άλλο?

Το H & B sh-910R από Pixmania λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω πέντε μέρες μόνο.Από χθές έβαλα το Toshiba sd-470E με upscale στα 1080p (πριν είχα ένα LG 172 με μικροπροβλήματα). Πολύ καλή εικόνα ακόμα και με default ρυθμίσεις.Τώρα έχω αρχίσει και το ψάχνω και βλέπω βελτίωση στα XviD με το "XD" ενεργοποιημένο (βαθαίνει το μαυρο- χάνεις λίγο λεπτομέρεια),την θερμοκρασία στο "Ψυχρό", Cinema On, filter low, mpeg filter στο 2-3.

Για τα DVD αρκούν κάποιες από τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις , ανάλογα με την ταινία.

Ο ήχος καλός, καθαρός, αλλά μπάσα σχεδόν τίποτα, γι αυτό την ψάχνω... αλλά χωρίς δορυφόρους κ.λ.π. - αυτά θα τα ψωνίσω όταν θελήσω να πάρω διαζύγιο χωρίς να πληρώνω διατροφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος καλός, καθαρός, αλλά μπάσα σχεδόν τίποτα, γι αυτό την ψάχνω... αλλά χωρίς δορυφόρους κ.λ.π. - αυτά θα τα ψωνίσω όταν θελήσω να πάρω διαζύγιο χωρίς να πληρώνω διατροφή!
Να αισθάνομαι τυχερός που η δική μου ακόμα και πριν με γνωρίσει ήθελε να φτιάξει home theater με προβολέα στο σαλόνι; :mrgreen:

Για τα περιφερειακά ηχεία έχεις σκεφτεί τη λύση των ασύρματων ή απορρίπτεται και αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις εναλακτικό Ε.Χ.Α.Δ. (εργαλείο χωρισμού άνευ διατροφής) είσαι Ο.Κ. ...

Παιδιά μην παίζετε με τον πόνο μου! Πέστε καμιά λύση 2.1 ή block :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...