Προς το περιεχόμενο

Ποια οθονη γυρω στα 250 ευρω??


vazelo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου πρότινα αυτή

σε wide 20ρα, κάνει λίγο παραπάνω άλλα πέρνεις καλό panel με πολύ καλα χρώματα.

Αν τα οικονομικά είναι περιορισμένα κοίτα και αυτή, MVA panel επίσης σε τρομερά καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο μόνιτορ της Philips έχει ΤΝ panel καθώς είναι το 190P7ES/10 και όχι το Philips 190P7ES/00 (το οποίο έχει P-MVA), το οποίο θα το βρεις πολύ δύσκολα (νομίζω ότι δεν εισάγεται)....

 

Πολύ προσοχή παιδιά, πήγα και γω να την πατήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο μόνιτορ της Philips έχει ΤΝ panel καθώς είναι το 190P7ES/10 και όχι το Philips 190P7ES/00 (το οποίο έχει P-MVA), το οποίο θα το βρεις πολύ δύσκολα (νομίζω ότι δεν εισάγεται)....

 

Πολύ προσοχή παιδιά, πήγα και γω να την πατήσω...

 

και αν προσεξεις εχουν βαλει χαρακτηριστικα PVA ή MVA panel στις γωνιες θεασης, για αποπροσανατολισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, αν και αυτό είναι το λιγότερο από τη στιγμή που θα εξαπατηθείς. Επίσης το /10 έχει Contrast ratio 800:1 και Response time: 5 ms, ενώ το /00 έχει Contrast ratio: 1300:1 και Response time: 8 ms.

 

Ο καθένας γράφει ότι θέλει και πουλάει ότι θέλει. Και αύριο που θα εξακριβώσω και κάτι που θέλω, θα πούμε περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, ντροπή τους . . . Το 2ο μοντέλο με mva panel το έχει το eshop αλλά πάει στα 270 ευρό ...

 

Αλήθεια, μιας και πιάσαμε αυτό το θέμα, τα 200WP7ES και 200WP7ES/00 είναι διαφορετικά μοντέλα? Γιατί στο site της philips δεν υπάρχει 200WP7ES, μόνο 200WP7ES/00 και υπέθεσα πως είναι η ίδια οθόνη, αλλά βλέπω διαφορετικά χαρακτηριστικά για την μια και την άλλη (διαφορετικό contrast ratio για την ακρίβεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, ντροπή τους . . . Το 2ο μοντέλο με mva panel το έχει το eshop αλλά πάει στα 270 ευρό ...

 

 

Ελπίζω να μη βιαστείς να την πάρεις.. δες αυτό που λέω παραπάνω. Αύριο περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, ντροπή τους . . . Το 2ο μοντέλο με mva panel το έχει το eshop αλλά πάει στα 270 ευρό ...

 

Πέρασα από το παραπάνω κατάστημα, το οποίο παραπλανεί κανονικότατα στη σελίδα του, πλασάροντας το ακριβό μοντέλο /00, ενώ στην πραγματικότητα σου δίνουν το φτηνό /10. Δεν διευκρινίζουν στη σελίδα τους ποιό μοντέλο είναι και κάποιος που δε θα το πολυψάξει θα το φορτωθεί χαλαρά, καθώς ο κωδικός είναι ο ίδιος.

 

Τους είπα κάποια πράγματα, όμως δεν ασχολήθηκα παραπάνω καθώς δεν έχω σε καμία εκτίμηση το συγκεκριμένο μαγαζί.

 

Απλά προσοχή, καθώς το /00 δεν εισάγεται στην Ελλάδα ή τουλάχιστον δεν το δίνει η infoquest στα μαγαζιά....

 

αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, μιας και πιάσαμε αυτό το θέμα, τα 200WP7ES και 200WP7ES/00 είναι διαφορετικά μοντέλα? Γιατί στο site της philips δεν υπάρχει 200WP7ES, μόνο 200WP7ES/00 και υπέθεσα πως είναι η ίδια οθόνη, αλλά βλέπω διαφορετικά χαρακτηριστικά για την μια και την άλλη (διαφορετικό contrast ratio για την ακρίβεια).

 

Για το παραπάνω ξέρεις κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω διαβάσει καλά κριτικές και η συγκεκριμένη οθόνη είναι και κάπως σπάνια. Έχει καλό πάνελ και πιστεύω ότι είναι τίμια στα λεφτά της.

 

Προσωπικά έχω μια Samsung 215TW. Εάν σε παίρνει οικονομικά, κοίταξέ τη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Πολύ καλή η flatron L207WT.Αυτήν έχω εγώ και μου έχει βγει πολύ καλή.Άσε που έχει απίστευτες δυνατότητες και είναι και LG(αξιοπιστία).

 

LOL μονο αυτο δεν ειναι φιλος....)

τελικα τι εγινε ρε παιδια με της οθονες???ο καθενας πιστευει οτι η οθονουλα που εχει ειναι κ απο της καλυτερες και μαρκα αλλα και απο χαρακτηριστικα!!!Η μονες ΙΣΩΣ αξιοπιστες οθονες ειναι η eizo αλλα ειναι πραγματικα ακριβες εχω μια 15 tft εδω και 6 χρονια και πραγματικα ειναι σκυλος!!!βεβαια τωρα που θα αναβαθμισω θα τσιμπησω μια sumsung η οποια ειναι γνωστο για τα panel της ατη τοθλαχιστον την περιοδο ειναι must και εταιριες οπως SONY, Phillips, panasonic αγοραζουν απο αυτη οποτε γιαυτο τον λογο η sumsung ειναι και πιο φθηνες!!!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...