Προς το περιεχόμενο

AMD vs INTEL


takis renesis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονια πολλα σε ολους καλη χρονια με υγεια.Μια ερωτηση να κανω αυτον AMD ATHLON 64 X2 4800+ 2.50GZ AM2 BOX η αυτον INTEL DUAL CORE E2160 1.80 GHZ LGA775 - 800 FSB - BOX τα αλλα ολα θα ειναι περιπου ιδια μια μητρικη με VGA , 3 γιγα στα 667 και εναν 500αρι.Θα ειναι 2ος υπολογιστης κυριος κατεβαστηρη αλλα τον θελω λιγο καλο γιατι με το τωρινο μου p3 στα 800 σαπιζω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα σε ολους καλη χρονια με υγεια.Μια ερωτηση να κανω αυτον AMD ATHLON 64 X2 4800+ 2.50GZ AM2 BOX η αυτον INTEL DUAL CORE E2160 1.80 GHZ LGA775 - 800 FSB - BOX τα αλλα ολα θα ειναι περιπου ιδια μια μητρικη με VGA , 3 γιγα στα 667 και εναν 500αρι.αΘ ειναι 2ος υπολογιστης κυριος κατεβαστηρη αλλα τον θελω λιγο καλο γιατι με το τωρινο μου p3 στα 800 σαπιζω!!!!

 

Πες μας πρώτα: θα είναι

Α) 2ος υπολογιστής

Β) κύριος υπολογιστής

Γ) κατεβαστήρι

Δ) Τίποτα από τα παραπάνω

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ο P3 καλός είναι για κατεβαστήρι. Εγώ θα τον κρατούσα.

 

Επίσης, θα σου πρότεινα AMD, επειδή είναι πιο αθόρυβοι και θα πρότεινα αυτό το μοντέλο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977713&product=1029797

που είναι εξαιρετικά αθόρυβο, λόγω αρχιτεκτονικής στα 65nm.

Φυσικά θα βάλεις fanless ψύκτρα κι ένα καλό τροφοδοτικό για να είναι όσο πιο ύσηχο γίνεται το pc.

Επίσης 3 GB RAM είναι καθαρά περιττή για κατεβαστήρι (ακόμη κι αν τα έχεις πούλα τα ή χάρισέ τα). Εγώ θα έβαζα 2x512MB ή 2x1GB, και πολλά είναι για κατεβαστήρι.

Τέλος ένα μικρό κουτάκι ίσα ίσα να τα χωράει (μητρική φαντάζομαι microATX θα πάρεις) και να έχει καλό αερισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...