Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

panetolikos

διαφορες 7900gs με 7600gt???

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις πηρα μια 7600gt http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.514225 με 107 ευρω..αλλα ηθελα την 7900gs που ειχε 50 ευρω παραπανω.τωρα το σκεφτομαι και ακουω που λενε καλα λογια για την 7900gs και τρελαινομαι....:cry:

η απορια μου λοιπον ειναι - αξιζει η 7900 gs τα 50 ευρω παραπανω???ειναι τοσο μεγαλυτερες οι δυνατοτητες της?

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
μολις πηρα μια 7600gt http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.514225 με 107 ευρω..αλλα ηθελα την 7900gs που ειχε 50 ευρω παραπανω.τωρα το σκεφτομαι και ακουω που λενε καλα λογια για την 7900gs και τρελαινομαι....:cry:

η απορια μου λοιπον ειναι - αξιζει η 7900 gs τα 50 ευρω παραπανω???ειναι τοσο μεγαλυτερες οι δυνατοτητες της?

EDIT:Όπα μόλις είδα οτι έχεις agp απλά η 7900gs είναι πιο πάνω απο την 7600gt ειδικά αν την ανεβάσεις κιόλας ακόμα περισσότερο:P

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

το ξερω οτι ειναι παραπανω...ας πουμε για παραδειγμα οτι στο crysis η 7600gt μου παιζει στο low.η 7900gs θα πηγαινε στα medium settings???

αν ξερει καποιος ας μου απαντησει...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
το ξερω οτι ειναι παραπανω...ας πουμε για παραδειγμα οτι στο crysis η 7600gt μου παιζει στο low.η 7900gs θα πηγαινε στα medium settings???

Αξίζει η διαφορά των 50 ευρώ, καθως η 7600GT έχει 128bit memory interface , ενώ η 7900GS 256.

Στο Crysis θα μπορούσες να επιλέξεις άνετα τα medium settings και κάποια από τα high.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εδω εγω επαιξα το crysis σε medium settings με την ASUS 7600GS. H 7900gs θα βγαζει απλως καλυτερο framerate και ισως παιξει και σε high αν εχεις καλη CPU

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Στο high το ξεχνάμε με τέτοιο συνδιασμό VGA/CPU. Εγώ έπαιξα το Crysis με όλα στο medium (και κανα δυο επιλογές στο high) με την Χ1950 η οποία είναι πάνω κατω σαν την 7900GS (περίπου).

Μια χαρά ήταν αλλα δεν πετούσε κιόλας!

Ο αδελφός μου με μια 7600GT είχε μεγάλα προβλήματα σε αυτές τις ρυθμίσεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...