Προς το περιεχόμενο

Σοφά λόγια από σοφούς ανθρώπους


anna17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν, μόλις θυμήθηκα τα πάνσοφα λόγια ενός πάνσοφου βλακόμπατσου στο χωριό μου πριν καμια 15αριά χρόνια: περιμέναμε με έναν φίλο μου μόνιμο κάτοικο του χωριού) αργά την νύχτα, κατά τις 2 ή 3 ξερωγω, έναν ακόμα για να πάμε δεν θυμάμαι που, και καθόμασταν μπροστά από ένα κλειστό περίπτερο. Ο ρομποκόπ πέρασε με το περιπολικό και μάλλον νόμισε ότι φυλάμε τσίλιες ή ετοιμαζόμαστε να σπάσουμε το περίπτερο (είχαμε και κλασσική εμφάνιση ληστή-διαρρήκτη-περιθωριακού, μαλλιά, αρβύλες, περφέκτο με ραφτό ac/dc στην πλάτη κλπ), και σταμάτησε να μας τσακώσει. Όταν κατάλαβε την βλακεία του, άρχισε την χαλαρή κουβεντούλα και τις εξυπναδούλες, μας ρώτησε τίνος παιδιά είμαστε, του αλλουνού τον πατέρα τον ήξερε βεβαίως βεβαίως, και πριν φύγει κατέληξε με σοφία: "το παν είναι να γ@μ@τε κανένα μ**νι, και όλα τ' άλλα είναι π@π@ριές...". Είπε, και τράβηξε κατά το δάσος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν συγκλονίστηκε από την κβαντική θεωρία, ασφαλώς δεν την κατάλαβε.

 

Νιλς Μπορ (βραβευμένος με νόμπελ φυσικής το 1922), απευθυνόμενος στον Άλμπερτ Αϊνστάιν!!!

 

(για να μαθαίνουμε και κάτι, όχι μόνο χαβαλέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκίζω το τοπικ αλλά θέλω πολύ να το πω: Απόφθεγμα φίλου μου που με περνάει καμιά δεκαριά χρόνια. Και σοβαρός ανθρωπος, ετσι;

Με σάλιο και υπομονή ο κ...ς γίνεται μο..ι

Και με λίγη βαζελίνη, μεχρι και ο κ...ς χύ..ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"A prisoner of war is a man who tries to kill you and fails, and then asks you not to kill him."

 

"Πολιτική ειναι η ικανότητα να προβλέπεις τι θα συμβεί αύριο, την επόμενη βδομάδα, τον επόμενο μήνα και χρόνο. Και, η ικανότητα, μετά να εξηγήσεις γιατί δεν συνέβησαν."

 

"Το καλύτερο επιχείρημα κατά της δημοκρατίας είναι πέντε λεπτά συζήτηση με το μέσο ψηφοφόρο"

Winston Churchill x 3

 

"Ρε, ο Έλληνας ποδοσφαιριστής είναι τόσο άτεχνος, που και με σαγιονάρες να παίξει θα πατήσει τα κορδόνια του"

Γεωργίου speakin'

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ο γάμος είναι το τίμημα που πληρώνουν οι άντρες για το σεξ...

Το σεξ είναι το τίμημα που πληρώνουν οι γυναίκες για το γάμο..."

 

Αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν κάτι, θα ήταν παράνομες!!!

 

Καπιταλισμός, είναι η εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο.

Κομμουνισμός, είναι ακριβώς το αντίθετο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...