Προς το περιεχόμενο

Τι αναλυσεις βάζετε στην επιφανεια εργασίας και στα παιχνίδια ??


KnightRider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγω βαζω 1280*1024 στην επιφανεια εργασιας και οτι αντεχει στο καθε παιχνιδι το pc μου... 640*480 η 800*600 δηλαδη :(

 

Παντως η αναλυση ενος παιχνιδιου δεν ειναι κριτηριο για τη λεπτομερεια που εχει.

Εχω δει μ...κες να παιζουν σε 1280*960+ και με τη λεπτομερεια στο μετριο και να γουσταρουν κι ας κολλαει το παιχνιδι.

Και αλλους να παιζουν σε 800*600 με ολα στο τερμα και το παιχνιδι να πηγαινει χαλαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα την οθονη οσο αφορα το desctop και αναλογα την αποδοση οσο αφορα τα games.

 

Συνηθως 1024χ768 στα games η 1280χ800 για wide και για desctop 1024χ768 στην 17αρα crt και 1680χ1050 στην 22αρα wide (με 120 dpi font size )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 1280x1024 στα παιχνίδια και στην επιφανεια εργασιας 1024x768

 

ρε φιλε τι αναλυσεις μου λες, εδω αντι να κανουν 40-50 FPS τις ταινιες τις εχουν ακομα στα 25

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

εντιτ ολα στο φουλ 1280x1024

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επιφάνεια εργασίας το μεγαλήτερο που έχει που σχεδόν πάντα (αν όχι πάντα) είναι το προτινόμενο από την εταιρία, στα παιχνίδια 800χ600 για να έχω το κεφάλι μου ήσηχο για συμβατότητα και ποιότητα. Πάντος στα παιχνίδια για την καλήτερη δυνατή διασκέδαση προτείνω την πρώτη φορα που θα εγκαταστήσεις το παιχνίδι να αφιέρωσεις λίγο χρόνο για να δεις τι αντέχει το PC ακόμη και το καλήτερο της αγοράς δεν είναι τέλειο κάπου μπορεί να κολάει, αρχίζεις με όλα στο τέρμα και μειώνεις ότι μπορεί να φταίει έαν έχεις πρόβλημα, μετά αυξωμειώνεις λίγο λεπτομέρειες, ανάληση και ότι έχει μέχρι να φτάσεις στο επιθημητό. Φυσικά πιο ασφαλές είναι να αρχίσεις με όλα στην μικρότερη ποιότητα και να ανεβαίνεις, αλλά όλα εξαρτώνται από την εκάστοτε περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε τι αναλυσεις μου λες, εδω αντι να κανουν 40-50 FPS τις ταινιες τις εχουν ακομα στα 25

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

εντιτ ολα στο φουλ 1280x1024

 

 

Είσαι κακός.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...