Προς το περιεχόμενο

ενσωματωμενοι υποτιτλοι


udokostass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα αφου εψαξα παρα πολυ ζηταω τωρα την βοηθεια σας. ελπιζω να ειμαι στο σωστο topic. Λοιπον εχω το ConvertXtoDvd και ειναι σωστα ρυθμιζμενο.αλλα τις ταινιες avi με τους υποτιτλους srt τους ενσωματωνω με το προγραμμα AVIAddXSubs ενα πολυ μικρο και πανευκολο προγραμμα αν το θελει καποιος μπορω να του το δωσω! Τωρα θελω αυτο το αρχειο divx να το κανω dvd me to ConvertXtoDvd ολα καλα το μετατρεπει αλλα οι υποτιτλοι δεν φαινονται μου βγαζει (discarding subtitle stream *2 - i don't have a decoder for that format) τι μπορω να κανω για να μου βγαζει και υποτιτλους???? φυσικα αν υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα δεκτο. η αν υπαρχει προγραμμα για να ξαναχωριζω την ενσωματωμενη ταινια avi με τους υποτιτλους κι αυτο πολυ δεκτο.εχω κοντα στις 600 ταινιες και ειναι ολες με ενσωματωμενουσ υποτιτλους παρακαλω βοηθηστε με. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κανεις τζαμπα δουλεια ?

με το convertxtodvd η το winavi μπαινουν, στο dvd που δημιουργειται, οι υποτιτλοι ενσωματωμενοι...

για ριξε και μια ματια εδω :

http://www.kastel.gr/divx%20guides.html

υγ.προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως ζητας.

βοηθησε μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. λοιπον ολεσ τις ταινιες avi μαζι με τους srt υποτιτλους που κατεβαζω τα ενσωματωνω σε ενα αρχειο divx επειδη εχω dvd player που με αυτο τον τροπο οι υποτιτλοι φαινονται καλυτερα.τωρα θελω αυτο το αρχειο να το κανω κανονικο dvd με το ConvertXtoDvd αλλα δεν αναγνωριζει τους υποτιτλουσ με αυτο τον τροπο ενσωματωσης.πως μπορω να κανω dvd και να φαινονται και οι υποτιτλοι μεσα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λεει το παιδι πανω οτι δε χρειαζεται να χρησιμοποιησεις καποιο αλλο προγραμμα, το convertxtodvd ενσωματωνει τους υποτιτλουε μεσα στο dvd που θα καψει. Δε σου αρεσει η γραμματοσειρα που εμφανιζεται αν το κανεις μονο με αυτον τον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε? λοιπον ολες μου οι ταινιες ειναι divx με ενσωματωμενους τους υποτιτλους αλλα ειναι avi ok ως εδω? τωρα αυτες τις ταινιες θελω να τις κανω dvd για να παιζουν στα απλα dvd player και οχι σε αυτα που διαβαζουν και divx. αλλα με το ConvertXtoDvd που κανει αυτη τη δουλεια δεν αναγνωριζει τους υποτιτλους. τι μπορω να κανω για να τους βλεπει? ισως καποιο αλλο προγραμμα? μαλλον τωρα βοηθησα πιο πολυ. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινουμε απολυτα τι λες, ο τροπος που χρησιμοποιεις για να ενσωματωσεις τους υποτιτλους προφανως δεν πολυαρεσει στο convertxtodvd ως πρωτη λυση σου προτεινουμε να χρησιμοποιεις το convertxtodvd για να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο dvd αν τους εχεις κρατησει σε srt μορφη και επειδη δεν χρησιμοποιω πλεον το convertxtodvd δεν εχω καποια λυση γι αυτο που θες προφανως χρησιμοποιει καποιο format για τους υποτιτλους που δεν εχει το convertxtodvd δεν ξερω αν μπορει να προστεθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις απαντησεις σου να 'σαι καλα. αν καποιο αλλο μελος γνωριζει κατι για το προβλημα μου ας μου απαντησει. η τουλαχιστον αν υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για να κανω την δουλεια αυτη. ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις απαντησεις σου να 'σαι καλα. αν καποιο αλλο μελος γνωριζει κατι για το προβλημα μου ας μου απαντησει. η τουλαχιστον αν υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για να κανω την δουλεια αυτη. ευχαριστω και παλι

 

στην ενοτητα divx και dvd authoring στα sticky θα βρεις ο,τι χρειαζεσαι, μπορεις να χρησιμοποιησεις το virtualdub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχο καταλαβει εχεις μια ταινια avi και ενα υποτιτλο srt, αυτα εσυ για να βλεπεις στη φετα τα ενσοματονεις σε ενα avi αρχειο που διαβαζει το dvd feta cheese. απλα αυτο που εχει γινει πλεον ειναι οτι πρεπει και εσυ να καταλαβεις οτι πλεον δεν υπαρχει ξεχωριστος υποτιτλος για να διαβασει το convertx, γι αυτο δεν γινεται δουλεια, ο υποτιτλος που ειχες αρχικα γινεται κατι σαν εικονες που περνιουνται στην ταινια ολα σε ενα αρχειο. Οποτε δεν ξερω αν υπαρχει τροπος να τα μετατρεψεις σε dvd kai na fainontai oi subs, απλα απο εδω και περα να ξερεις οτι ισως πρεπει να κρατας το original avi και υποτιτλο (προτου το μετατρεψεις για την φετα) αν αργοτερα θες να το κανεις full dvd me to convertx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tzinos σε ευχαριστω για την απαντηση σου και μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση και να κανω οτι μου λες αν και το σκεφτηκα αργα δυστυχως. τουλαχιστον αν μπορω να το κανω vcd η τελοσπαντων να υπαρχει προγραμμα που οτι βλεπει να το γραφει σε dvd προσπαθησα και με το nero vision 8 αλλα τιποτα. παντως σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...