Προς το περιεχόμενο

LG 20" LCD L207WT-PF BLACK


bikatini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μακάρι, αλλά κι αν μου πουν οτι είναι μόνο 1 pixel ?

Τί απαντάω ?

Πάντως αφού είναι κόκκινο είναι κολημένο και όχι καμένο και μπορείς να το ξεκολήσεις . Με την οθόνη ανοιχτή , κάνε μασάζ στο καμένο pixel ασκόντας πίεση (προσπάθησε να μην πιέσεις πολύ άλλα pixels).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φίλε gandrian τελικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται,ή η γκαντεμιά μεταφέρθηκε σε εμένα ή κάτι δεν παεί καλά με αυτήν την οθόνη...

Σήμερα λίγο μετά που έγραψα στο forum παρατήρησα οτι έχει και η δικιά μου οθόνη ένα καμμένο pixel....:shock:

Δεν γίνεται!!!

Gandrian πρέπει να συντονίσουμε τις κινήσεις μας για να την αντικαταστήσουμε,και εγώ απο e-shop την έχω πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια παρατηρηση ?

Δεν υπαρχει δικαιωμα του καταναλωτη να επιστρεψει το προιον στην περιπτωση αυτη την οθονη δηλωνοντας μη ευχαριστημενος και να παρει κατι αλλο αν οχι τα λεφτα του πισω ?

Προσοχη ομως δεν θα την γυρισεις σαν ελατωματικη αλλα θα πεις οτι δεν σε ικανοποιει το προιον και θες να το αλλαξεις με καποιο αλλο.

Εγω αυτο θα επιχειρουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙα διευκρινηση για το παραπανω.

Πρεπει να υπαρχει διαστημα 10 μερες η 7 που ο καταναλωτης εχει δικαιωμα επιστροφης του προιοντος που αγορασε πισω και να ειναι στην συσκευασια του οπως το παρελαβε και οχι ξεσκισμενες κουτες η να λειπουν προστατευτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αφού είναι κόκκινο είναι κολημένο και όχι καμένο και μπορείς να το ξεκολήσεις . Με την οθόνη ανοιχτή , κάνε μασάζ στο καμένο pixel ασκόντας πίεση (προσπάθησε να μην πιέσεις πολύ άλλα pixels).

 

Το έκανα, αλλά τίποτα. Τρέχω και αρκετές ώρες το Undeadpixel 2.0 που κάνει μασάζ με flash interval από 3 έως 80 ms και πάλι τίποτα.

 

 

 

-----------------------------

Γιώργος - Μαρούσι

[email protected]

----------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο το πρωι τηλεφωνούμε σε :

 

1. ΙΝΚΑ (210 3632443) ==> για τα δικαιώματά μας

2. e-shop (211 500 0 500) ==> για επιστροφή χρημάτων/προϊόντος, ανταλλαγή κλπ

3. LG Hellas ==> (210 4800500)

4. Θα το παραπέμψω και στο νομικό τμήμα του γραφείου μου να δω τι θα με συμβουλεύσουν κι αυτοί.

5. Μου στέλνεις και σου στέλνω pm για το τι μας είπανε.

 

Τα λέμε.

 

-------------------------

Γιώργος - Μαρούσι

[email protected]

-------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

από την στιγμή που ο κατασκευαστής δεν θεωρεί ως ελάττωμα το ένα καμένο pixel άδικα κουράζεσαι πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα, αλλά τίποτα. Τρέχω και αρκετές ώρες το Undeadpixel 2.0 που κάνει μασάζ με flash interval από 3 έως 80 ms και πάλι τίποτα.

 

 

 

-----------------------------

Γιώργος - Μαρούσι

[email protected]

----------------------------

Προγραμματάκια σαν το undeadpixel εμένα δεν μου πολυδουλέβουν . Θα σου πρότινα να ξαναδοκιμάσεις , τα κολημένα pixels φτιάχνονται, απλά καμιά φορά χρειάζεται να δοκιμάσεις παραπάνω απο 1 φορές . Έχω ξεκολήσει 3 φορές κολημένο pixel σε LG ασκόντας πίεση , δεν έχω αποτύχει ποτέ μέχρι τώρα. Για ποιό λεπτομερείς οδηγείες δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο το πρωι τηλεφωνούμε σε :

 

1. ΙΝΚΑ (210 3632443) ==> για τα δικαιώματά μας

2. e-shop (211 500 0 500) ==> για επιστροφή χρημάτων/προϊόντος, ανταλλαγή κλπ

3. LG Hellas ==> (210 4800500)

4. Θα το παραπέμψω και στο νομικό τμήμα του γραφείου μου να δω τι θα με συμβουλεύσουν κι αυτοί.

5. Μου στέλνεις και σου στέλνω pm για το τι μας είπανε.

 

Τα λέμε.

 

-------------------------

Γιώργος - Μαρούσι

[email protected]

-------------------------

 

Ok να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη...

Εγώ κατα πάσα πιθανότητα θα περάσω απο e-shop το πρωί και θα δούμε τι θα μου πουν όταν τους πως οτι δεν έμεινα ικανοποιημένος με την οθόνη:devil:

 

Μόλις έχεις νέα απάντησέ μου στο [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε μας τι εγινε τελικα?

 

Φίλε μου u_n_f,

 

επειδή εγώ και ο άλλος φίλος ο MINR, έχουμε ακολουθήσει διαφορετική τακτική για το θέμα της LG 20" LCD L207WT-PF BLACK (εγώ μέσω LG, ενώ ο minR μέσω e-shop) θα σας ενημερώσουμε (εγώ τουλάχιστον) όταν έχω νεότερα.

Το μόνο που μπορώ να πω προς το παρόν είναι οτι θέλω να πιστεύω οτι βρίσκομαι σε "καλό δρόμο".

 

Best regards !!!

 

-----------------------------

[email protected]

Giorgos-Maroussi

-----------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμένα θα έχετε νέα την Πέμπτη κατα πάσα πιθανότητα γιατι λόγω εξεταστικής δεν υπάρχει χρόνος για βόλτες στο e-shop...

 

Gandrian μόλις έχεις νεότερα επικοινώνησε στο mail μου.

 

Άντε να δούμε τι θα γίνει στο τέλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συνεχίσω λοιπόν την ιστορία μου που απ'ότι φαίνεται έφτασε σε άδοξο τέλος.

Την δευτέρα πέρασα προσωπικά απο το e-shop για να ρωτήσω τι γίνεται με την επιστροφή προιόντων.

Ένας πωλητής εκεί μου είπε οτι αφού δεν είμαι ικανοποιημένος με τηνοθόνη να την πάω εκεί με την συσκευασία της,να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και εάν είναι εντάξει θα μου

κόψουν πιστωτικό την αξία της να πάρω οτι θέλω.

Ως εδώ όλα καλά.

Πήγα σήμερα ξανά παρέα με την οθόνη μου(αφού την συσκεύασα ακριβώς όπως ήταν αρχικά) και μίλησα με κάποιον πωλητή(ο οποίος μου είπε οτι ήταν και "υπεύθυνος")και αφού του είπα οτι θέλω να την αλλάξω και να πάρω μάλλον κάποια 22"(δεν ανέφερα καμμένο pixel)αυτός έκανε κάποιο τηλέφωνο και γύρισε να μου πει οτι δεν μπορεί να αλλαχτεί γιατί έχω ανοίξει την συσκευασία!!!(Μάγος είμαι να δω μέσα απο την κούτα?)

Αφού τσακωθήκαμε λίγο μου είπε οτι δεν αλλάζουν τις οθόνες και πως γενικότερα δεν δέχονται επιστροφές εκτος και αν έχει πρόβλημα το προιόν.(εγγύηση δηλαδή)

Με λίγα λόγια αυτό που γράφει το site τους είναι ψέμα και κρύβει πολλά μικρά γραμματάκια:

 

 

Θέλοντας όμως να καλύψουμε ακόμη περισσότερο τους πελάτες μας, ώστε να αναδείξουμε τα οφέλη της χρήσης του διαδικτύου στις καθημερινές μας αγορές, προσφέρουμε τη δυνατότητα επιστροφής των προϊόντων. Παρακάτω σας παραθέτουμε τους όρους και τους τρόπους επιστροφής μη ελαττωματικών προϊόντων.

 

Όροι Επιστροφής

 

1. Η ημερομηνία παραλαβής της παραγγελίας σας με την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για επιστροφή να μη ξεπερνάει τις 14 ημερολογιακές ημέρες.

2. Η συσκευασία να μην έχει παραβιαστεί και να βρίσκεται στην αρχική της (εργοστασιακή) κατάσταση.

 

 

Απαράδεκτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@minR

 

Λυπαμαι φιλε μου που δεν ειχες ευτυχη καταληξη, δυστηχως εδω ειναι Ελαδισταν και τα δικαιωματα μας ισχυουν οποτε γουσταρουν τα αφεντικα.

 

Να ξερεται παντως πως οι επιστροφες προιοντων, ειδικα ηλεκτρονικες αγορες ειναι μεσα δικαιωμα μας, πρωσοπικα εχω επιστεψει 2 τροφοδοτικα χωρις κανενα προβλημα.

 

Εχω την πληροφορια απο πρωην πωλητη του πλαισιου οτι γενικα γινονται αποδεκτες επιστροφες, ειναι ομως πολιτικη των καταστηματων να μην δεχονται γενικα επιστροφες οθονων lcd, επειδη ξερουν οτι θα αρχισουν να τις επιστεφουν ολοι οσοι εχουν προβλημα με καμενα πιξελ κτλ.

 

Αν το κυνηγησει παντως καποιος με κατταγελιες κτλ και η συσκευασια του ειναι σε καλη κατασταση πιστευω μπορει να πετυχει την επιστροφη, ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν αξιζει τον κοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κυνηγησει παντως καποιος με κατταγελιες κτλ και η συσκευασια του ειναι σε καλη κατασταση πιστευω μπορει να πετυχει την επιστροφη, ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν αξιζει τον κοπο

 

Εχεις δίκιο φίλε μου, με εκνεύρισαν τόσο αυτά που μου έλεγε ο "υπεύθυνος" του e-shop(ήταν λες και με κοροίδευε μπροστά μου) που ήμουν έτοιμος να του ζητήσω να μου δείξει έγγραφα που λένε οτι εξαιρούνται οι οθόνες και γενικά αυτά τα κουλά που μου έλεγε και σαν επόμενη κίνηση να κάνω καταγγελία, αλλά όπως λες και εσύ σκέφτηκα οτι δεν αξίζει τον κόπο και μάλλον το θέμα θα μείνει ως έχει και εγώ με μια οθόνη 10 ημερών και 1 καμμένο pixel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...