Προς το περιεχόμενο

LG 20" LCD L207WT-PF BLACK


bikatini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@minR

Αν το κυνηγησει παντως καποιος με κατταγελιες κτλ και η συσκευασια του ειναι σε καλη κατασταση πιστευω μπορει να πετυχει την επιστροφη, ειμαι σιγουρος ομως οτι δεν αξιζει τον κοπο

 

minR,

 

αν είχες κι εσύ πρόβλημα με προϊόν αξίας > €250,00 ==> πίστεψέ με θα άξιζε και θα παρα-άξιζε τον κόπο.

Δυστυχώς όμως, όταν "το κακό δε χτυπάει" την πόρτα μας, αλλά την πόρτα του διπλανού μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτούς) τότε κοιμόμαστε ήσυχοι και αφυπνιζόμαστε μόνον όταν χτυπάει τη δικιά μας.

 

 

---------------------------

[email protected]

---------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

το θέμα όμως είναι πως οι κατασκευαστές δεν θεωρούν πρόβλημα το ένα καμένο pixel...μέσα στα εκατομμύρια δεν είναι τπτ

είναι σαν να έχεις μια σπασμένη τρίχα στο κεφάλι σου...ασήμαντο γεγονός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

minR,

 

αν είχες κι εσύ πρόβλημα με προϊόν αξίας > ?250,00 ==> πίστεψέ με θα άξιζε και θα παρα-άξιζε τον κόπο.

Δυστυχώς όμως, όταν "το κακό δε χτυπάει" την πόρτα μας, αλλά την πόρτα του διπλανού μας (βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτούς) τότε κοιμόμαστε ήσυχοι και αφυπνιζόμαστε μόνον όταν χτυπάει τη δικιά μας.

 

 

---------------------------

[email protected]

---------------------------

 

Ρε συ gandrian μονο ετσι δεν το ενοουσα:shock:

 

Οχι μονο για προιον αξιας 250 αλλα και για 1ευρω αξιζει τον κοπο να διεκδικης αυτο που δικαιουσαι

 

Απλα φανταζομαι θελει να τραβηξεις πολυ ζορι για να δικαιωθεις στην χωρα που ζουμε και ο φιλος εγραψε πιο πανω οτι εχει εξεταστικη(συναδελφος ειμαι και ξερω καλα τι σημαινει)

 

Εγω προσωπικα θα το ειχα κυνηγησει, επειδη ιδεολογικα δεν ανεχομαι να καταπατουν τα δικαιωματα μου

 

Παντως αν εχεις λιγο χρονο minR ενα mail με την ιστορια του σε καποιοα οργανωση προστασιας των δικαιωματων του καταναλωτη δεν θα εβλαπτε, το ιδιο ισχυει και για σενα gandrian, ρωτηστε και τι μπορειτε να κανετε κατα την γνωμη τους....μην αναφερεται τιποτα για καμενο πιξελ, απο την στιγμη που η αντιπρωσοπεια δεν το θεωρει ελλατωμα ουτε εσεις πρεπει, ουτε το καταστημα

 

Α και εσυ gandrian που ειπες θα ακολουθησεις τον δρομο της αντιπρωσοπειας δεν μας ειπες τι εγινε, παντως για το προβλημα του διπλανου δεν εχεις καθολου αδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα αγαπητοι φιλοι την πηρα και εγω παρα τα σχολια που ακουσα!!την εβαλα μεσω dvd kai εμφανιστηκε και σε μενα ενα καμμενο πιξελ

ελλατωματικη παρτιδα!!!!

ΠΑΝΤΩς Η ΟΘΟΝΗ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ !!!!

ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑΙΝΙΑ ΒΛΕΠΕΙς ΤΟ ΠΙΞΕΛ ΠΟΥ ΑΝΑΒΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα αγαπητοι φιλοι την πηρα και εγω παρα τα σχολια που ακουσα!!την εβαλα μεσω dvd kai εμφανιστηκε και σε μενα ενα καμμενο πιξελ

ελλατωματικη παρτιδα!!!!

ΠΑΝΤΩς Η ΟΘΟΝΗ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ !!!!

ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕ ΧΡΩΜΑ ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑΙΝΙΑ ΒΛΕΠΕΙς ΤΟ ΠΙΞΕΛ ΠΟΥ ΑΝΑΒΕΙ

 

Μήπως εννοείς μέσω DVI?

Πάντως έμεινα λίγο έκπληκτος(απο το ύφος που γράφεις) απο κάποιον που παίρνει μια οθόνη και έχει καμμένο pixel και είναι τόσο ευχαριστημένος!!

Μια χαρά ικανοποιημένος είμαι και εγώ απο την οθόνη αλλά σπάστηκα με το καμμένο pixel. Και αν είναι ελαττωματική η παρτίδα μπορούμε να κάνουμε τίποτα?είσαι ο τρίτος που έχει το ίδιο πρόβλημα.

Κάτι τελευταίο, όταν λες οτι βλέπεις το pixel που "ανάβει",τι εννοείς?αν είναι καμμένο το pixel έχει μόνιμα ένα γκρι χρώμα,τουλάχιστον έτσι συμβαίνει στην δικιά μου(και απ'όσο γνωρίζω αν έχει κάποιο άλλο χρώμα(μπλέ,κόκκινο,πράσινο) τότε το pixel είναι κολλημένο και όχι καμμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω και εγω την συγκεκριμενη οθονη και μου εβγαλε 3 καμμενα.(δεν με νοιαζει αν ειναι κολλημενα η καμμενα αλλα ειναι ελλατωματικα αρα το ιδιο κανει...).Μαλλον θα προχωρισω σε αγορα αλλης οθονης μαλλον 22 ιντσων.:-(

μπορει κανεις να μου προτεινει καμια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσσερεις:shock:

 

Κριμα ρε παιδια :-(

 

Μαμω την υπερσυγχρονη τεχνολογια που δεν μπορει να παραγει οθονες χωρις καμενα πιξελ:mad:

Μαμω τις πολυεθνικες που τα εχουν βρει μεταξυ τους και μας πλασαρουν ως μη ελλατωματικες οθονες με 7 καμενα πιξελ για να διατηρησουν στα υψη τα υπερκερδη τους:mad:

Μαμω τα καταστηματα που δεχονται επιστροφες προιοντων μονο οταν τους συμφαιρει για να διατηρησουν και αυτοι στα υψη τα υπερκερδη τους:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω και εγω την συγκεκριμενη οθονη και μου εβγαλε 3 καμμενα.(δεν με νοιαζει αν ειναι κολλημενα η καμμενα αλλα ειναι ελλατωματικα αρα το ιδιο κανει...).Μαλλον θα προχωρισω σε αγορα αλλης οθονης μαλλον 22 ιντσων.:-(

 

Και την συγκεκριμένη τι θα την κάνεις?

 

Ρε παιδιά μήπως να μαζευτούμε όλοι μαζί (4 ως τώρα) να κάνουμε ένα ντου στην LG?:devil:

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται,και γιατί τόσες περιπτώσεις μαζεμένες?μήπως έχουν όντως πρόβλημα με την τελευταία παρτίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μήπως να μαζευτούμε όλοι μαζί (4 ως τώρα) να κάνουμε ένα ντου στην LG?:devil:

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται,και γιατί τόσες περιπτώσεις μαζεμένες?μήπως έχουν όντως πρόβλημα με την τελευταία παρτίδα?

 

Πάρτε ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ τηλέφωνο στην LG 210 4800500 και βάλτε κλήση για τη συγκεκριμένη οθόνη μπας και ευαισθητοποιηθούν. Ακόμη...περιμένω τηλέφωνο από το service τους.

 

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα σημερα τηλεφωνο δεν την αλλαζουν αυριο βαζω δικηγορο να στειλει εξωδικο.πολυ απλα τα πραγματα καντε το ιδιο!!θα τους πω εγω...θα το τραβηξω οσο παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα σημερα τηλεφωνο δεν την αλλαζουν αυριο βαζω δικηγορο να στειλει εξωδικο.πολυ απλα τα πραγματα καντε το ιδιο!!θα τους πω εγω...θα το τραβηξω οσο παει

 

Μόλις έχεις νέα ενημέρωσε μας να δούμε τι θα κάνουμε και εμείς που έχουμε το ίδιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιναμε πεντε :mad:

Η δικη μου εχει ενα κολλημενο Pixel ακριβως στο κεντρο της οθονης. Ειναι 22 ιντσων LG

Μιλησα με LG στο 80011200300. Ζητησα αντικατασταση ελλατωματικου προιοντος γιατι ετσι ηταν οταν το εβγαλα απο την συσκευασια.

Τζαμπα τα λογια μου. Τους καλυπτει το ISO (δεν θυμαμαι νουμερο) της ευρωπαικης ενωσης.

Στην ερωτηση μου "αν δηλαδη ειχα 10 καμμενα pixel στην σειρα???"

η απαντηση ειναι οτι το προιον δεν θεωρειτε ελλατωματικο!!! πρεπει να ειναι 11 τα καμμενα.

Οποτε topolino355 τζαμπα παιδευεσαι. Θα σου πουν οτι το ISO τους καλυπτει και τελος. Και ισχυει για ολες τις οθονες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πιστευω πως λογικα ειναι ελλατοματικη η παρτιδα που εχετε παρει εγω εχω την ιδια και δεν εχει δοξασει ο θεος κανενα καμενο η κολημενο pixel αλλα δεν την πηρα απο plaisio την ειχα εναν μηνα πριν κηκλοφορησει στο plaisio εοηδη ειχε παραγηλει 3 ενας φιλος μου που εχει μαγαζι με υπολογιστες απο την αντιπροσωπια τησ lg.η δικια μου ειναι οκ και τις αλλες 2 που πουλησε δεν του ειπαν κατι αρα δεν πιστευω να φταιει η οθονη αλλα καποια συγεκριμενη παρτιδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτο είναι που μου κάνει τρομερή εντύπωση!!

Πως γίνεται να είναι ελαττωματική η παρτίδα απο την στιγμή που μιλάμε για οθόνες και απ'ότι "γνωρίζω"(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος) το καμμένο pixel σε μια οθόνη πρόκειται για κάτι που δεν μπορεί να προβλεφθεί είναι τυχαίο και δεν πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος.

Μάλλον σε αυτό το forum βρεθήκαμε όλοι οι άτυχοι μαζεμένοι,δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Φαντάζομαι οτι αν ανοίξει θέμα με κάτοχους κάποιας άλλης συγκεκριμένης οθόνης "παγκοσμίως" σίγουρα θα βρεθούν πολλοί με αντίστοιχο πρόβλημα απλά εδώ βρεθήκαμε όλοι!!

Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Εγώ πλέον το έχω αποδεχτεί το καμμένο Pixel της δικιάς μου και εαν δεν υπήρχε κ αυτό θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος απο την συγκεκριμένη οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...