Προς το περιεχόμενο

Top 10 συναισθηματικών ταινιών


vivika87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν μπορώ να πω ότι έχω "αγαπημένες συναισθηματικές ταινίες", πολύ περισσότερο να βγάλω προσωπικό ΤΟΠ 10.

Η Βουγιουκλάκη και ο Τιτανικός σε παγκόσμιο ΤΟΠ 10?

Και τι σημαίνει συναισθηματικές?

Για να σκεφτώ ποιά με συγκίνησε και μου έβγαλε συναίσθημα....

....

....

....Η Αρκούδα του Ζ.Ζ.Ανό?

....

....

....το Leon του Besson?

Αλλά αυτές ρε γμτ δεν ενδείκνυνται για Ballantine's Day;)

Οπότε πάμε σε πιο hardcore επιλογές;)

 

Το ζουμί πάντως είναι ότι το thread προσφέρεται και για χιούμορ. Και δεν βλέπω που είναι το κακό σ'αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να πω ότι έχω "αγαπημένες συναισθηματικές ταινίες", πολύ περισσότερο να βγάλω προσωπικό ΤΟΠ 10.

Η Βουγιουκλάκη και ο Τιτανικός σε παγκόσμιο ΤΟΠ 10?

Και τι σημαίνει συναισθηματικές?

Για να σκεφτώ ποιά με συγκίνησε και μου έβγαλε συναίσθημα....

....

....

....Η Αρκούδα του Ζ.Ζ.Ανό?

....

....

....το Leon του Besson?

Αλλά αυτές ρε γμτ δεν ενδείκνυνται για Ballantine's Day;)

Οπότε πάμε σε πιο hardcore επιλογές;)

 

Το ζουμί πάντως είναι ότι το thread προσφέρεται και για χιούμορ. Και δεν βλέπω που είναι το κακό σ'αυτό!

 

Νομιζω τα σχολια σου ειναι λιγο αστοχα. Και θα σου πω γιατι.

Δεν σου πε βρε ταινιες που σε περνουν τα ζουμια απαραιτητα ρομαντικες σου ζητησε να παραθεσεις. Οπως πολλα πραγματα στην ζωη ετσι και ο ρομαντισμος ειναι κατι τελειως υποκειμενικο και πολυ ανθρωποι συμπεραλαμβανομενου και του εαυτου μου τον αντιλαμβανονται διαφορετικα. Oποτε στο ερωτημα σου "και τι σημαινει συναισθηματικες" απαντας με την προσωπικη σου προτιμηση . Eαν δεν εχεις καποιες ταινιες ή θεωρεις οτι ολα αυτα ειναι ανουσια και αοριστα τοτε καλα πραττεις και δεν γραφεις τπτ..Αλλα υτε ονοματισε και ειπε υποχρεωτικα για Valentine's day, ειπε επι τη ευκαιρια γιατι προφανως βλεπει με τον κλασσικο πατροποραδοτο τροπο τον ρομαντισμο.

 

Οποτε απο αυτη την αποψη η ερωτηση ειναι και παραειναι σαφης. Με βαση την δικη σου οπτικη γωνια και το πως αντιλαμβανεσαι εσυ μια ρομαντικη ταινια, σου ζητησε να πεις τις αγαπημενες σου ταινιες και να παρει και ιδεες.

 

Και συνεπαγομενα no need for criticism ακομα και αν και για εμενα οχι ρομαντικη δεν ειναι η Βουγιουκλακη και ο Τιτανικος αλλα πιο πολυ προς κομωδια μου φερνει ειδικα η πρωτη..

 

Και ενταξει δεν με ενοχλει ο χαβαλες του αλλου, τα σχολια ομως για τις προτιμησεις των αλλων δεν ειναι και οτι καλυτερο δεν συμφωνεις; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που έχω λίγο χρόνο να δώσω όλο το τοπ 5:

 

5) 9 Songs (για τους λάτρεις του hardcore)

4)Brokeback Mountain (πόσοι το σκεφτήκαμε και ντραπήκαμε να το ΄πούμε; )

3)

(Για αυτούς που δε γουστάρουν το Βαλεντίνο...)

2)Amelie

1) Όπως είπα

Patrice Leconte Respect!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω τα σχολια σου ειναι λιγο αστοχα. Και θα σου πω γιατι.

Δεν σου πε βρε ταινιες που σε περνουν τα ζουμια απαραιτητα ρομαντικες σου ζητησε να παραθεσεις. Οπως πολλα πραγματα στην ζωη ετσι και ο ρομαντισμος ειναι κατι τελειως υποκειμενικο και πολυ ανθρωποι συμπεραλμβανομενου και εμενα τον αντιλαμβανονται διαφορετικα. Ουτε ονοματισε και ειπε υποχρεωτικα για Valentine's day, ειπε επι τη ευκαιρια γιατι προφανως βλεπει με τον κλασσικο πατροποραδοτο τροπο τον ρομαντισμο.

 

Οποτε απο αυτη την αποψη η ερωτηση ειναι και παραειναι σαφης. Με βαση την δικη σου οπτικη γωνια και το πως αντιλαμβανεσαι εσυ μια ρομαντικη ταινια, σου ζητησε να πεις τις αγαπημενες σου ταινιες και να παρει και ιδεες.

 

Eαν δεν εχεις καποιες ταινιες ή θεωρεις οτι ολα αυτα ειναι ανουσια και αοριστα τοτε καλα πραττεις και δεν γραφεις τπτ..

Αλλα no need for criticism ακομα και αν και για εμενα οχι ρομαντικη δεν ειναι η Βουγιουκλακη και ο Τιτανικος αλλα πιο πολυ προς κομωδια μου φερνει ειδικα η πρωτη..

 

Θα μπορούσα να παρακάμψω το σουρεάλ περιτύλιγμα του θέματος[Αγιος Βαλεντίνος,ελληνικός\παγκόσμιος,συναισθηματικές, Καζαμπλάνκα,Βουγιουκλάκη κλπ] και να προτείνω κι εγώ μερικές. Για να πάρουμε όμως μια ιδέα από τις επιλογές των άλλων ;

-------------------------------------------

notting hill

titanic

you've got mail

notting hill

serendipity

2 weeks notice

sweet november

και τζόκερ το ....NOTTING HILL!!!

--------------------------------------------

 

Ε, εντάξει. Εγώ σ'όλες αυτές κοιμόμουνα(σε όσες έχω δει τουλάχιστον). Οπότε ας το ρίξω στη τρελή. Όχι ότι το έκανα, αλλά δεν θα κατηγορήσω και τον άλλον που το έκανε;)

 

EDIT:

Την τελευταία πρόταση την προσέθεσες αργότερα μάλλον, ε?

Έχουν ακουστεί και πολύ καλές επιλογές(που αρέσουν και σε μένα δηλαδή χωρίς να είμαι ειδικός) αλλά έπρεπε να δώσω έμφαση στο ότι το thread μπορεί εύκολα να ξεφύγει. Δεν ήθελα να κατακρίνω επιλογές....

Ελπίζω πάντως να το δει με χιούμορ και η vivika87.

Ας σταματήσει εδώ το offtopic. PEACE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ότι είναι κακό να γίνεται χιούμορ. Σχολίασα την μη πρωτοτυπία του χιούμορ. Απλά όλο το ίδιο αστείο κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ότι είναι κακό να γίνεται χιούμορ. Σχολίασα την μη πρωτοτυπία του χιούμορ. Απλά όλο το ίδιο αστείο κάνουμε.

 

Οκ, πάω πάσο. Πόσταρε!

 

Δίνω κι εγώ μια αγαπημένη: κάντε κλικ εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω τιτανικο λογω αληθινης ιστοριας και ηθοποιων

 

Και όταν λέμε αληθινή, εννοούμε ψεύτικη. Και όταν λέμε ηθοποιών, εννοούμε τυποποιημένες ερμηνείες.

 

Sorry mate, απλά διαφωνώ πέρα ως πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λίγο χαλαρά! Κριτικοί κινηματογράφου δεν είμαστε και άλλωστε περι ορέξεως κολοκυθόπιτα... Και δε μίλησα για ταινιάρες αλλά για μεγάλους έρωτες σε ταινίες... Και δεν είπα οτι η υπολοχαγός νατάσα έπρεπε να έχει πάρει όσκαρ!!!!

 

Επίσης έχω να δηλώσω πως γράφω ένα άρθρο για ένα περιοδικό, δεν κάνω και διατριβή στην ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου!!!

:X:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν λέμε αληθινή, εννοούμε ψεύτικη. Και όταν λέμε ηθοποιών, εννοούμε τυποποιημένες ερμηνείες.

 

Sorry mate, απλά διαφωνώ πέρα ως πέρα.

 

μιλάς σε άνθρωπο που είπε το Clockwork Orange τι μεγαλύτερη μούφα όλον τον εποχών :P τι περιμένεις?

 

1. Los Amantes del Círculo Polar .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα παίρνει ο άνεμος

Ανεμοδαρμένα Ύψη(κλασσικότατες και οι δύο)

Δόκτορ Ζιβάγκο

A walk to remember

Sweet November

Brokeman Mountain(κι όμως!!)

match point

και πάνω απ'όλα,Αγγλος Ασθενής!Μιλάμε για κλάμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...