Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ASUS P5K


aggelos74

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά..

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την Ρ5Κ και συγκεκριμένα διαπίστωσα οτι λόγω της ethernet κολλάει στην φόρτωση των windows.Επίσης δεν μπορώ να περάσω τους drivers που χρειάζονται για να λειτουργήσει καθώς κολλάει και σε εκείνο το σημείο.Μετα απο ψάξιμο σε διάφορα forum είδα οτι το ίδιο πρόβλημα έχουν αντιμετωπίσει αρκετοι.

Βασικά αυτό που μπορεί να οφείλεται?σε αστοχία μητρικής??

Η αγορά έγινε απο το plaisio και θα ήθελα να μου πείτε τι μπορεί να γίνει σε μια τέτοια περίπτωση...τι μπορώ να απαιτήσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι drivers που προσπαθείς να περάσεις είναι από το συνοδευτικό dvd της μητρικής σου;

Δες αν έχουν βγει ανανεωμένες εκδόσεις στο site της asus ειδικά για την ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εγκαθιστώ τα windows η ethernet ειναι με ερωτηματικό.

Προσπαθώ να περάσω τους drivers του συνοδευτικού CD αλλα μου κολλάει στην εγκατάσταση και αφου κάνω επανεκκίνηση η μπάρα φορτώνει πολύ αργά.

κατέβασα τους καινούριους τους εγκατέστησα αλλα το πρόβλημα παρέμεινε,

μετα απο επανεκκίνηση μου κολλάει στη μπάρα και δεν φορτώνουν τα windows καθώς και όταν προσπάθησα να μπω safe mode με network.

Στο απλό safe μπαίνω κανονικά.

τώρα λειτουργώ με ασύρματο δίκτυο εκανα disable την ethernet και φορτώνει κανονικά προς το παρόν.

Σίγουρα θα την πάω στο Πλαίσιο αλλα θα επικοινωνήσω και με την ASUS μήπως και δω προκοπή απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...