Προς το περιεχόμενο

πώς ανεβάζει κανείς μια σελίδα στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ?


nurumuru

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και καλώς ήλθα στο forum σας!!!

 

θα ήθελα να κάνω μια παράκληση κ οποίος με βοηθήσει θα είμαι πολύ ευγνώμων.

 

έχω κλείσει ενα domain name το οποίο με περιμένει με ανοιχτές αγκάλες να το αγκαλιάσω...

 

θέλω να φτιάξω μια σελίδα σε (μάλλον) HTML, και θα ήθελα να μάθω τον τρόπο, τι χρειάζομαι, ποιον χρειάζομαι και γενικά πώς φτιάχνεται αυτό το θαύμα που λέγεται SITE!!!

 

έπειτα πώς θα το ανεβάσω κ τι χρειάζεται για να συντηρηθεί αυτο το "SITE"...

 

 

πολλές ερωτήσεις..το ξέρω ...:rolleyes:

 

αλλα έχω αποστολή ...πρέπει να τα καταφέρω~

help and love comes back at you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο πρόγραμμα για site είναι το Adobe Dreamweaver CS3. Εάν θες τώρα με flash (πολύ δύσκολο) πρέπει να πας στο Adobe Flash CS3.

 

Σου προτείνω να χρησιμοποιήσεις το Adobe Dreamweaver CS3 γιατί έχει και πολλά templates και έτσι μπορείς να ξεκινήσεις αμέσως. Υπάρχει μία trial νομίζω 30 ημερών.Είναι πανάκριβο το συγκεκριμένο. Βέβαια μπορείς να το βρεις και δωρεάν....

 

Για ανέβασμα εγώ χρησιμοποιώ το CuteFTP (payware). Για freeware SmartFTP

 

Εάν χρειάζεσαι βοήθεια, υπάρχει και αυτό το website με tutorials.

 

Όσον αφορά τη συντήρηση, χρειάζεσαι πάνω απ'όλα διάθεση! Απλά κάνεις τις αλλαγές σου στο Adobe Dreamweaver CS3 και μετά κάνεις upload. Μην ξεχνάς βέβαια πως πρέπει να πληρώνεις και έναν λογαριασμό...

 

Ελπίζω να σε βοηθούν τα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω δικο μου site αλλά είναι blogspot.

Δηλαδή είναι http://www.cheatsvideos.blogspot.com

 

Aν θελεις να γίνεις εκεί μελος πάνε στο http://www.blogger.com και εκεί είναι γραμμένα πολλά άτομα και είναι πολύ ασφαλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Βασική πληροφορία για να σε βοηθήσουν και οι συμφορουμίτες πιο στοχοποιημένα είναι να αναφέρεις και τον σκοπό/είδος του site.

- Αν θες απλά ένα site για να αρχίσεις να γράφεις κάποια πράγματα για κάτι που σε ενδιαφέρει, τότε ο καλύτερος τρόπος να αρχίσεις είναι ένα blog (blogspot.com)

- Αν θες να φτιάξεις ηλεκτρονικό κατάστημα, τότε καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον για να στο κάνει (γραφικά και λειτουργικότητα θα σου πάρει χρόνο να τα μάθεις) ή εναλλακτικά να δεις την υπηρεσία του skroutz.gr που σου δίνει τη δυνατότητα να το φτιάχνεις με εύκολο τρόπο

- Αν θες κάποιο εταιρικό site τότε ή πας σε κάποιον που κάνει αυτή τη δουλειά ή το παλεύεις με τις πηγές που έδωσαν τα παιδιά παραπάνω και το αναπτύσεις σιγά σιγά. Πολύ καλή και ευρέως γνωστή πλατφόρμα είναι το wordpress για το οποίο θα βρεις αρκετά έτοιμα templates και πληροφορίες στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...