Προς το περιεχόμενο

..προστατης..


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις προσωπικη πειρα? Σου ευχομαι να μην εχεις ποτε αυτην που ειχα εγω!

Καλο θα ηταν να μην μιλας καθολικα, γιατι κανεις λαθος.:mrgreen:

Δεν ξερω αν ισχυει γενικα ή σε λιγες περιπτωσεις αυτο που ενιωσα εγω.

 

Εγω δεν ειχα απολυτως τιποτα τελικα, αλλα οι για κακη μου τυχη επεσα σε πολυ σχολαστικους γιατρους(καλο ειναι αυτο, κακο για μενα που δεν ειχα τιποτα:lol:) που θελανε να με(τα ουρα μου) ελεγξουν πληρως οποτε ο καθετηρας ηταν ο,τι πρεπει. Ετσι μου βαλανε καθετηρα, παρολα τα παρακαλια μου να μην το κανουν αφου ηξερα οτι δεν εχω τιποτα. Τελικα ειχα δικιο ολα ηταν καθαρα και ο καθετηρας μονο κακο εκανε.

•Πρωτον:

Πριν σου βαλουν καθετηρα σου κανουνε ενεση! Φανταζεστε που? Ναι εκει μεσα στην τρυπα, την tiny teeny τρυπα(i'm male)!!!!:eek::eek::eek::eek::eek: Ο πονος που ενιωσα κατα την ενεση ηταν ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟΣ! Οσο αθροιστικα εχω πονεσει στην ζωη μου σωματικα, το περασα επι 10 με εκεινη την ενεση!!!!

•Δευτερον:

Αυτο δεν ηταν τιποτα καθως μετα σου βαζουν ενα μακρυ και σχετικα φαρδυ σωληνα μεσα. Εκει ενιωσα 40-50 φορες πιο πολυ πονο απο την ενεση! Δεν μπορειτε να φανταστειτε. Απλα δεν μπορειτε!

•Τριτον:

Την ωρα που σου βαζουν τον σωληνα οσο και αν σφαδαζεις απο πονο δεν πρεπει να σφιγγεσαι. Εγω το εκανα !Προφανως!:mad: Και ετσι μετα το 2λεπτο μαρτυριο πονου για να μπει ο καθετηρας καπου 20-40 εκατοστα μεσα μου, μου λενε σφιγγοσουν οποτε δεν μπηκε καλα και θα τον βγαλουμε και θα τον ξαναβαλουμε!:fear::fear::fear::fear:

•Τεταρτον:

Αντε παλι υπερτατος πονος εις την 500, ωσπου να βγει! Και μετα ξανα τα ιδια ωσπου να μπει.:eek::eek:

 

Οσο πιο νεος λενε εισαι τοσο πιο πολυ ποναει. Αν εισαι 70-80 τοτε δεν πονας και τοσο.

 

Οποτε το διδαγμα ειναι οτι:

Αν σας πουνε για καθετηρα μακρια! Πειτε τους να βρουνε την επομενη κοντινοτερη λυση, καθως υπαρχει περιπτωση να πονεσετε και εσεις τοσο.

 

εβλεπα τις προαλλες τον house στην τηλεοραση(μια ιατρικη σειρα) και εβαζε καθετηρα μονος του!!!! παρολο που δεν ειμαι ανδρας, νομιζω οτι αυτο που σας κανουν ποναει πολυυυυυυυυυυυυ και γενικα οι εξετασεις σε εκεινο το σημειο ειναι φρικτες... δεν ξερω ρε παιδια, αλλα μερικα σημεια στο σωμα πρεπει να ειναι μονο για συγκεκριμενα πραγματα!!!! αντε ορισμενα και για κανα φιλακι...:o:o:o

 

παντως χαρα στο κουραγιο σου, αν περασες ολα αυτα περιγραφεις... μππρρρρρ:eek::eek:

εγω θα ειχα ξεσηκωσει το νοσοκομειο απο τα ουρλιαχτα!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...