Προς το περιεχόμενο

H Warner Bros επιλέγει αποκλειστικά Blu-ray


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή το format που θα χρησιμοποιήσουμε θα το αποφασίσουν οι εταιρίες; Αν δηλαδή αγοράσουμε όλοι εμείς HD-DVD, τι ακριβώς θα κάνει η Warner; Θα μείνει χωρίς πελάτες;;

 

Δε μ' αρέσουν αυτά τα πράγματα... ουφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το format που θα χρησιμοποιήσουμε θα το αποφασίσουν οι εταιρίες; Αν δηλαδή αγοράσουμε όλοι εμείς HD-DVD, τι ακριβώς θα κάνει η Warner; Θα μείνει χωρίς πελάτες;;

 

Δε μ' αρέσουν αυτά τα πράγματα... ουφ.

 

Noμιζω οτι αυτα τα λογια σου Manuel ηταν τα πιο σοφα που ακουστηκαν σε αυτο το θεμα!

 

+1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμιζω οτι αυτα τα λογια σου Manuel ηταν τα πιο σοφα που ακουστηκαν σε αυτο το θεμα!

 

+1!

 

σε καταλαβαινουμε απολυτως...

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1960481#post1960481

 

και οχι δεν αποφασισαν οι εταιριες αλλα οι καταναλωτες, με τις πωλησεις τοσο των players (και το PS3 συγκαταλεγεται σε αυτους ειτε σας αρεσει ειτε οχι) οσο και των ταινιων 2:1 στν αμερικη 9:1 ευρωπη και ιαπωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καταλαβαινουμε απολυτως...

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1960481#post1960481

 

και οχι δεν αποφασισαν οι εταιριες αλλα οι καταναλωτες, με τις πωλησεις τοσο των players (και το PS3 συγκαταλεγεται σε αυτους ειτε σας αρεσει ειτε οχι) οσο και των ταινιων 2:1 στν αμερικη 9:1 ευρωπη και ιαπωνια.

 

1)Δεν καταλαβαινω το υφος σου

2)Για οτι θες στειλε Pm και μην κανουμε το thread flame

 

Οσο για τα μαθηματικα δεν τα σχολιαζω καθολου

Για προφανεις λογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν καταλαβαινω το υφος σου

τι ακριβως δεν καταλαβαινεις, ειπα οτι καταλαβαινουμε για την πικρια σου, λιγες μερες αφοτου πηρες drive για 360 το HDDVD δειχνει να πεθαινει., γιαυτο και συμφωνησες με τα λεγομενα του manuel

2)Για οτι θες στειλε Pm και μην κανουμε το thread flame

εγω δεν εχω τετοιες διαθεσεις, δεν ξερω για σενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το format που θα χρησιμοποιήσουμε θα το αποφασίσουν οι εταιρίες; Αν δηλαδή αγοράσουμε όλοι εμείς HD-DVD, τι ακριβώς θα κάνει η Warner; Θα μείνει χωρίς πελάτες;;

 

Δε μ' αρέσουν αυτά τα πράγματα... ουφ.

 

Συνήθως αγοράζεις κάτι που θα το χρησιμοποιήσεις.Εγώ έτσι ξέρω.Οχι για να την πεις στη Sony ή στην MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως ότι τα πράγματα είναι ξεκάθαρα, είναι απλά θέμα χρόνου το ότι θα επικρατήσει το blu-ray, προσωπικά το υποστήριζα από την πρώτη στιγμή που είχε βγει πλην της εξωφρενικής τιμής του. Τζαμπατζής, τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη βιομηχανία θέλει ο πόλεμος να τελειώσει τώρα. Υπάρχουν αρκετά HD τεχνολογίες που έρχονται παράλληλα και η πιθανότητα να βγει κάτι καλύτερο είναι μεγάλη. Δείτε π.χ την Κίνα. Εκεί έχουν δικό τους HD format το οποίο παίζει και σε κανονικό DVD!!!

 

Εγώ δεν μπορώ να κατανοήσω το HD-DVD στρατόπεδο. Ξέρεις ότι ότι ο αντίπαλός σου (SONY), θα βγάλει την mainstream παιχνιδομηναχή με Blue-Ray. Και θα το πουλήσουν με χασούρα μόνο και μόνο για να κερδίσουν από το σύνολικό πακέτο (ταινίες κλπ κλπ). Παρά τα τεράστια ελλείματα που έχουν. Το έκαναν με τα προηγούμενα PS που έβγαλαν στην αγορά το DVD.

 

Έχεις σχεδόν ενάμισι χρόνο προβάδισμα, μια κερδοφόρα εταιρία πιο μεγάλη από την SONY (Microsoft) και μπορείς να χτυπήσεις από σήμερα (2006) τον αντίπαλο. Βγάλε το 360 με HD-DVD από την αρχή. Όχι το 2008. Αν το 360 είχε βγει με το HD-DVD default και όχι ως extra δεν θα υπήρχαν προβλήματα. Όταν έβγαλε η SONY το PS3 θα ήταν από την αρχή καταδικασμένο να αποτύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...