Προς το περιεχόμενο

Windows Xp 32bit vs 64bit


silencer51

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω xp x64 εδω και 6 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα

Το μονο που με προβληματησε ηταν τα drivers για κατι παλιες pci συσκευες

αλλα ακομα και γι αυτεσ βρηκα προσωπικα με τα απο 5 χρονια xp 32bit

τα 64 τα βρησκω ποιο γρηγορα και ποιο σταθερα

βεβαια και να θελα δεν μπορω να βαλω 32αρια πλεον γιατι:

1.Εχω 4GB Ram

2.Εχω εναν server για δοκιμες ο οποιος τρεχει μονο σε 64ρι λειτουργεικο

 

P.S:Δεν βαζω με τιποτα vista δεν προσφερουν τιποτα χρησιμο και βαρενουν το συστημα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τα 64 τα βρίσκω ποιο γρήγορα και ποιο σταθερά

 

 

P.S:Δεν βάζω με τίποτα vista δεν προσφέρουν τίποτα χρήσιμο και βαραίνουν το σύστημα μου

Θα συμφωνήσω. Με τίποτα δε θα γύριζα ξανά σε 32bit και προς το παρόν ούτε να ακούω δε θέλω για svista !!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη και εγω 4 giga ram εχω και θα πρεπει να παω σε 64bit αναγκαστικα εβαλα τα vista 64bit.Ειδα οτι στα παιχνιδια πολυ καλυτερα ηταν τα xp32bit sp3.Οποτε σκεφτομαι για xp 64bit.Υπαρχει πιθανοτητα να αποδοσει χειροτερα με τα xp64bit στα παιχνιδια απο οτι τα xp32bit sp3?

Γιατι σε online search κατι τετοιο παιζει....(xp32bit+sp3 > xp64bit sp2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γειά σας

μόλις ανοιγω το pc μπαινω κανονικά και μόλις μπαινω στην επιφάνει εργασείς λέει σφάλμα η οδηγεια ....έκανε αναφορά στη μνήμη στο .... η μνήμη δεν ήταν δυνατή να είναι read πατάω ok αλλα τπτ ξανα βγαίνει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια....

Θα ηθελα την βοήθειά σας.Έχω εγκαταστήσει στο Η/Υ μου τα windows xp sp2....κατεβασα τα windows xp sp3 και δεν μου κανει install.έχει προβλημα λεει με την γλωσσα....όποις γνωρίζει ας μου στειλει....ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα παιδια....

Θα ηθελα την βοήθειά σας.Έχω εγκαταστήσει στο Η/Υ μου τα windows xp sp2....κατεβασα τα windows xp sp3 και δεν μου κανει install.έχει προβλημα λεει με την γλωσσα....όποις γνωρίζει ας μου στειλει....ευχαριστώ!!!!

 

αν και off-topic αυτό που ρωτάς,σου απαντάω..Προφανώς έχεις κατεβάσει sp3 διαφορετικής γλώσσας από τα windows που έχεις εγκατεστημένα στον υπολογιστή σου...κατέβασε τη σωστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια επειδη μιλατε για διαφορες 64 και 32.εγω λεω 32!!!και εχω καθε λογο να το λεω απλα και μονο οτι εχω εδω και 2 μηνες περασμενα στο laptop windows vista x64 ultimate και απο τισ πρωτες μερες κιολας αρχιζαν να μου βγαζουν προβληματα!!αρχικα ελεγε οτι το φλασακι μ ειναι χαλασμενο και δεν το διαβαζε.το βαζω να το δοκιμασω και σε ενα σταθερο υπολογιστη που εχω και τι να δω???οτι το φλασακι δουλευε και δουλευει κανονικα.αργοτερα δεν μ επιανε το ποντικι(το usb οχι του laptop).απο εχθεσ δεν μου αναγνωριζει τον εξωτερικο σκληρο.δηλαδη δεν ξερω τι αλλο να περιμενω!!! :-( ασε που και το πω εγινε πιο αργο!!αργει περισσοτερο να ανοιξει και να κλεισει και ειναι γενικα πιο αργος και απο ριπλει

Γι΄αυτο μην ακουσω κανεναν να βαλει 64 θα του κοψω τα χερια ειναι αμαρτια πια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...