Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

lookk

Πρόβλημα με υπολογιστή του Multirama!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά πήγα και αγόρασα πριν δύο μήνες :shifty:αυτό το PC από το Multirama (HQ GAMER):shifty: και κολλάει συνέχεια κάθε τρεις και λίγο!:confused:

Και σ' όλα τα παιχνίδια! Εγώ βασικά τον πήρα μόνο και μόνο για να παίζω άνετα ότι μου ρχόταν αλλά αυτός είναι χειρότερος και από το 5χρονο φορήτο μου.:P

Να φανταστείτε σήμερα έβαλα το Empire Earth III(περιττό να σας πω, αίσχος το παιχνιδάκι.. προτιμώ το 1 και το 2, υποτίθεται πως όσο προχωράει γίνεται καλύτερο.. ότι να ναι) που είναι σχετικά ελαφρύ και στους δύο αλλά μόνο στον μάπα φορητό μου έπαιζε κανονικά.:-)

Στον κανονικό έπαιζα δύο λεπτά και μετά με πέταγε έξω!:whistle:

Στον πρώτο μήνα που τον είχα αγοράσει τον πήγα για διόρθωση και μου αλλάξαν όλη την μητρική και τώρα πάλι τα ίδια.:rolleyes:

Μπορείται να μου πείτε τι κάνω λάθος και έχει γίνει χάλια??:-(

Φταίει το σύστημα? Η κάρτα? Τι???:mad::mad::mad:

Δεν αντέχω άλλο!!!!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To hardware είναι κορυφαίο. Δεν δικαιολογούνται τα "κολλήματα" στα παιχνίδια. Αν δεν έχεις κάνει εσύ "λίμπα" τα windows, τον πηγαίνεις στο service.

Μπορείς να τρέξεις 3dmark και να μας πεις τι score βγάζεις;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δηλαδη οταν τον πας εκει και βλεπουν το προβλημα τι σου λένε οτι φταίει?

Δεν μου λένε..

Ε τι να πουν?? Πως γίνεται να διαλύθει τον πρώτο μήνα?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλά τόσο άσχετοι στο "μουλτιραμα"...πάνε και σου βάζουν sli 8600gt....ότι νάναϊ...αντί να βάλουν μια καλή 8800...τελοσπάντων...όσες φορες και να τους το πας πάλι μούφα windows θα σου βάλουν...όχι ότι είναι λογικό να σου κολλάει ότι windows και να χει αλλα ποτε δεν "ξες"...για αυτό ψάξε για integrated windows ΧΡ με όλα τα updates αν θες να μείνεις σε ΧΡ...εγώ προτείνω vista πάντως επίσης integrated..p.m με για περισσότερα...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Πες μου από που να το κατεβάσω και θα το κάνω....

3Dmark06

για αυτό ψάξε για integrated windows ΧΡ με όλα τα updates αν θες να μείνεις σε ΧΡ...εγώ προτείνω vista πάντως επίσης integrated..p.m με για περισσότερα...

Από περιέργεια : Τι εννοείς "integrated" ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Οτι να ναι τα multirama παιδιά.Αγόρασε μια φίλη μου τις προάλλες ένα notebook hppavilionκαι ενώ κάναμε ολόκληρη συζήτηση με τον πωλητή για το αν το συγκεκριμένο μοντέλο έχει ενσωματομένο bluetooth,και αυτός διαβεβαίωνε την φίλη μου οτι είχε, τελικά π@π@ρ[email protected],δεν είχε.

Ένα μήνα αργότερα πήγα εγώ να αγοράσω μια [email protected] η οποία τελικά αποδείχτηκε 333hz....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
καλά τόσο άσχετοι στο "μουλτιραμα"...πάνε και σου βάζουν sli 8600gt....ότι νάναϊ...αντί να βάλουν μια καλή 8800...τελοσπάντων...όσες φορες και να τους το πας πάλι μούφα windows θα σου βάλουν...όχι ότι είναι λογικό να σου κολλάει ότι windows και να χει αλλα ποτε δεν "ξες"...για αυτό ψάξε για integrated windows ΧΡ με όλα τα updates αν θες να μείνεις σε ΧΡ...εγώ προτείνω vista πάντως επίσης integrated..p.m με για περισσότερα...

Τώρα τι εννοείς? Να βγάλω τα Vista και να βάλω XP? Μπερδεύτηκα....

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αα sorry νόμιζα ΧΡ έχεις...τότε ναι δοκίμασε με τα ΧΡ πρώτα..και μετά βλέπουμε

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Α.. τώρα το πιασα.. Είπα εγώ πως έχω XP? Τα Vista Home Premium έχω...

Και τι να δοκίμασω με τα XP? Πλάκα κάνεις? Από τα Vista στα XP θα πάω?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μου αρέσει που ζητάς συμβουλές και δεν τις δέχεσαι κιόλας. Ναι τα XP θα είναι 10% πιο γρήγορα. Δε σου κάνει καθόλου πλάκα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι, αλλά εγώ δεν θέλω να τα βγάλω..

Προτιμώ να ναι στα Vista και να μπλοκαίρνει παρά να ναι στα XP και να πηγαίνει σφαίρα.. Είναι θέμα αισθητικής..

Αλλά δεν μπορείται να μου πείτε τι ακριβώς φταίει να πάω να τ' αλλάξω?

Μήπως να βάλω τα Ultimate μπας και γίνει τίποτα?

Οσόν αφόρα το 3DMark το κατέβασα και έβγαλα 6642

Ελπίζω να ναι καλό

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...