Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με υπολογιστή του Multirama!


lookk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φιλε ο υπολογιστης φταιει μαλλον ειναι οι καρτες μνημης που εχεις επειδη τα multirama δεν βαζει καλες μνημες ετσι το επαθε και ενας φιλος μου και πιγε για να τις αλλαχει εκεινος ειχαι παρι τον multirama manster ειναι ενας καλος υπολογιστεις και το πρωτο προγραμμα η παιχνιδι εβαζε κολλαγε ωποτε ρωτα για μνημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα να κατεβάσεις το δεύτερο. Επειδή υπάρχει όμως περίπτωση να μη σου παίξει (graphical install) λόγω 8600, κατέβασε και το πρώτο για να το έχεις καβάντζα.

 

Σου είπα όμως: Βάλε πρώτα τα XP, ξεκαθάρισε ότι δεν έχεις άλλα προβλήματα και μετά πειραματίσου με Ubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πριν βάλεις XP ή Linux, πιστεύω να έχεις δοκιμάσει να βάλεις την τελευταία έκδοση των drivers της Nvidia: http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_169.28.html

 

Και επίσης έχεις βάλει και τα hotfix της microsoft για τα vista:http://www.nvidia.com/object/windows_vista_hotfixes.html

 

Αν δεν τα έχεις κάνει τα παραπάνω κάντα τώρα πριν βάλεις XP ή Linux. Για τους drivers κάνε απεγκατάσταση πρώτα αυτούς που έχεις τώρα.

 

Edit: Αν δεν το έχεις κάνει κατέβασε από την microsoft ότι update υπάρχει στο windows update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οραια ολα αυτα που λετε...εχω ομως να κανω μια παρατηρηση..ναι μεν τα xp ειναι πιο ελαφρια και ισως καλυτερα απο τα vista αλλα τα vista ειναι καλυτερα στα παιχνιδια λογο directx 10..ειχα xp μεχρι προσφατα και επαιζα το crysis με directx 9..εχει ενα μηνα που εβαλα vista και το παιζω με directx 10,αλλη φαση..σαν να παιζω αλλο game.γι αυτο λεω οτι NAI τα xp ειναι καλυτερα απο τα vista αλλα οχι για τους gamers και δεδομενου οτι αγορασε αυτο το πακετο το παιδι σημαινει οτι ειναι gamer..αυτα τα λιγα απο μενα,ισως και να κανω λαθος...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οραια ολα αυτα που λετε...εχω ομως να κανω μια παρατηρηση..ναι μεν τα xp ειναι πιο ελαφρια και ισως καλυτερα απο τα vista αλλα τα vista ειναι καλυτερα στα παιχνιδια λογο directx 10..ειχα xp μεχρι προσφατα και επαιζα το crysis με directx 9..εχει ενα μηνα που εβαλα vista και το παιζω με directx 10,αλλη φαση..σαν να παιζω αλλο game.

 

Κανονικά δε θα το σχολίαζα αυτό που λες. Απλά θα διέγραφα το account μου από την παρακολούθηση αυτού του thread εις ένδειξη διαμαρτυρίας. Δεν μπορώ να επιτρέψω όμως τέτοιες απόψεις να περνάνε έτσι....

 

Μήπως μπορείς να μας δόσεις screenshot του "άλλου game" που λες, με DX9 και DX10; Γιατί εγώ μέχρι τώρα γνώριζα ότι οι διαφορές (αν υπάρχουν) φαίνονται μόνο με screenshot και μεγεθυντικό φακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να μας δόσεις screenshot του "άλλου game" που λες, με DX9 και DX10; Γιατί εγώ μέχρι τώρα γνώριζα ότι οι διαφορές (αν υπάρχουν) φαίνονται μόνο με screenshot και μεγεθυντικό φακό...

 

Έχει διαφορά, και μάλιστα μεγάλη αν δεν έχεις βάλει custom τα very high στα XP.

Αν τα έχεις βάλει, πάλι έχει διαφορά, αλλά δεν είναι τόσο εμφανής.

 

Τώρα το κατά πόσο είναι καλύτερα τα Vista από τα Xp στα games, σηκώνει μεγάλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δε θα το σχολίαζα αυτό που λες. Απλά θα διέγραφα το account μου από την παρακολούθηση αυτού του thread εις ένδειξη διαμαρτυρίας. Δεν μπορώ να επιτρέψω όμως τέτοιες απόψεις να περνάνε έτσι....

 

Μήπως μπορείς να μας δόσεις screenshot του "άλλου game" που λες, με DX9 και DX10; Γιατί εγώ μέχρι τώρα γνώριζα ότι οι διαφορές (αν υπάρχουν) φαίνονται μόνο με screenshot και μεγεθυντικό φακό...

 

 

Φιλε εχεις δικαιο..το επαιξα σε εναν γνωστο με directx9 που ειχε 8600Gt αλλα μετα εβαλε 8800gt χωρις να μου το πει και νομιζα οτι απλα το επαιζα σε directx 10..sorry γραψτε λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...