Προς το περιεχόμενο

σαντιγί!


pyro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οποιος πάει στα starbucks μάλλον θα΄χει δει μια μικρή μπουκάλα απ'οπου βάζουν σαντιγί στα διάφορα προϊόντα που πουλανε. επειδή δεν έχω βρει κάτι τέτοιο σε σουπερμάρκετ, μήπως ξέρει κανείς που τα πουλάνε;

 

dispenserwy0.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος πως δεν εχει στο σουπερμαρκετ? Κοιταξες στο ψυγειο? Εκει που ειναι τα γαλακτοκομικα (γιαουρτια/φρεσκα γαλατα)? Ειναι σε μορφη σπρεη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν θες αυτο της φωτογραφιας ειναι πολυ ακριβο και επαγγελματικο και θα το βρεις σε εξοπλισμους καταστηματων (εστιατοριων μπαρ κ.α) καθως και τισ αμπουλες μου περνει (πολυ φτηνες) σαντιγη πουλανε παντου ειναι σε τετραγωνο κουτι σαν το χυμο η καλυτερη ειναι η πρασινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα μίξερ και χτύπα κρέμα γάλακτος με ζάχαρη (250ml με 2 κουταλιές σούπας άχνη) αν θες βάζεις και λίγη βανίλια και φτιάχνεις σαντιγί... Έχει και έτοιμη στο σούπερ μάρκετ σε δοχεία πιέσεως αλλά είναι άθλια σε σχέση με μια "σπιτική".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα μίξερ και χτύπα κρέμα γάλακτος με ζάχαρη (250ml με 2 κουταλιές σούπας άχνη) αν θες βάζεις και λίγη βανίλια και φτιάχνεις σαντιγί... Έχει και έτοιμη στο σούπερ μάρκετ σε δοχεία πιέσεως αλλά είναι άθλια σε σχέση με μια "σπιτική".

 

ναι, αμα πιανει το χερι σου και δε βαριεσαι. Μονο εχε το νου σου η κρεμα γαλακτος να ειναι καλα παγωμενη γιατι αλλιως θα σου βγαλει τη πιστη και μπορει να "κατσει"

 

συν οτι θες και κορνε για να τη σερβιρεις ευπαρουσιαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν θες αυτο της φωτογραφιας ειναι πολυ ακριβο και επαγγελματικο και θα το βρεις σε εξοπλισμους καταστηματων (εστιατοριων μπαρ κ.α) καθως και τισ αμπουλες μου περνει (πολυ φτηνες) σαντιγη πουλανε παντου ειναι σε τετραγωνο κουτι σαν το χυμο η καλυτερη ειναι η πρασινη.

 

αυτό ακριβώς θέλω, όχι το έτοιμο σπραυ που πουλάνε στα σουπερμάρκετ..τώρα για εξοπλισμούς καταστημάτων να πάρω σε κάποιο 118; όταν λες πολύ ακριβό, για ποσά φράγκα μιλάμε; γιατί το ίδιο πράγμα στην αγγλια το βρίσκεις κανα 20ευρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα τόσο δεν θα το βρείς με τίποτα...μου την σπάει να φτιάχνω σαντιγί σε αυτό...πολύ κούνημα ρε αδελφέ...πάρε έτοιμη γιατί θα φτιάξεις μια φορα και μετά θα το βάλεις στην άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...