Προς το περιεχόμενο

DELL XPS 1730 και αγορά από εξωτερικό!!!


lamarko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επιτέλους έφτασε το φορητό μου.(Μ1730). Σας συμβουλέυω παιδιά να το παρετε απο Αμερικη...

 

 

Καλησπέρα και μεγειά το νέο φορητό.Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το συγκεκριμένο φορητό θα θελα να μου πεις πόσο σου στοίχησε το laptop μαζί με τελωνείο και τα σχετικά. Εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω από αγγλία (είναι ο αδερφός μου εκεί) μέχρι που είδα το μήνυμά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το εφερε ο θειος μου απο την Αμερικη. Επιτρεπεται να κουβαλας μαζι σου στο αεροπλανο το φορητο σου αρα ετσι δεν περασε απο τελωνειο. Συμφερει βεβαια απο Αμερικη γιατι λογω του συναλλαγματος πληρωνεις λιγοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικη 4ετη εγγυηση. Πηρα τηλεφωνο και τη DELL Ελλαδος και DELL Αμερικης και μου ειπαν να συμπληρωσω το service tag transfer. Το εκανα, ξαναπηρα τη Dell Ελλαδος και το δεχτηκαν. Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και γινεται συζητηση για παραγγελια απο την Αμερικη...εφτιαξα στο σαιτ της dell στην Αμερικη το εν λογω τερατακι:

 

(PRODUCT) RED

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo Processor T9500 (2.6GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache)

OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Ultimate (PRODUCT) RED

LCD AND CAMERA High Resolution, glossy widescreen 15.4 Inch LCD (1680x1050) & 2.0 MP

MEMORY 4GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz (2 Dimms)

HARD DRIVE Size: 320GB 5400RPM SATA Hard Drive

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot Load DVD+/-RW (DVD/CD read/write)

VIDEO CARD 256MB NVIDIA® GeForce® 8600M GT

WIRELESS CARDS Intel Next-Gen Wireless-N Mini-card

BLUETOOTH AND WIRELESS USB Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0+Enhanced Data Rate)

BATTERY OPTIONS 56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery

SOUND OPTIONS Integrated Sound Blaster Audigy HD Software Edition

My Software & Accessories

ANTIVIRUS SOFTWARE Trend Micro PC-cillin with AntiVirus and Spyware removal 24-months

PRODUCTIVITY SOFTWARE No Microsoft Office

My Service

WARRANTY AND SERVICE Get $70 Dell Gift Card with 4Yr In-Home Service, Parts Labor- Next Day

ACCIDENT AND THEFT PROTECTION Add Accidental Damage and LoJack Theft Protection to 4Yr Warr.

DATASAFE ONLINE BACKUP DataSafe Online Backup 20GB for 1 year

ENVIRONMENTAL OPTIONS Free Recycling Kit

ALSO INCLUDED WITH YOUR SYSTEM

Software - Adobe Adobe® Acrobat® Reader 8.1

Labels Windows Vista™ Premium

Processor Branding Intel Centrino Core Duo Processor

DIAL-UP INTERNET ACCESS No ISP requested

 

Τελικη τιμη σε ευρω;

 

1462!!!

 

Το θεμα ειναι ισχυει 100% η εγγυηση και στην Ελλαδα γιατι εχω εναν θειο που ζει στη Νεα Υορκη και ψηνομαι τρελα να του πω οταν ερθει στο Ελλαντα να μου φερει εναν κατακοκκινο XPS1530!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει μια χαρα η εγγυηση στην Ελλαδα ,απλα πρεπει να κανεις μεταφορα της εγγυησης απο Αμερικη σε Ευρωπη..

 

Κατι χαρτια συμπληρωνεις..

 

Παρε τηλ την dell hellas να ρωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πρόσφατα κι εγώ πήρα τον DELL XPS M1730 με τον core 2 extreme και τις 8800GTX SLI . Μόλις χθες όμως εκεί που τον άνοιξα μόλις έφτασε στον έλεγχο του raid (το οποίο παρεμπιπτόντως αποτελείται από δύο διαφορετικούς δίσκους western digital kai samsung ίδιας χωρητικότητας όμως) εκει που γράφει status /id μου έβγαλε failed και στους δύο με κόκκινα γράμματα. To boot συνέχισε κανονικά όμως και μπήκε στα windows ,δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία των δίσκων, ούτε να έχω χάσει αρχεία. Τι μπορεί να έχει συμβεί, ξέρει κανείς??

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το αγόρασα πριν από μια εβδομάδα από Ebay και το περιμένω.... 1700?

Πως μπορώ να δω τι οθόνη έχει? (Lg, Samsung, Sharp(?))

 

 

Dell M1730 XPS

Intel Core Duo 2 X9000 2.8Ghz CPU w/6MB L2 cache (Overclocks in Bios to 3.4Ghz)

4GB DDR2 PC6400 800Mhz with Heat Spreaders (max capability)

Dual 80GB Sata II 3.0 (Hitachi 7k200 7200RPM w/16MB Cache) Hard Drives configured in RAID 0 (striping)

17" UXGA (1900x1200) Truelife High Def LCD display with 2MP Webcam and Mic built in

Dual Nvidia 8700GT 512MB SLi GPU with DX10 support

Ageia PHYSX PPU (adds realism to graphics)

Bluetooth 355 Module Built In (Free pair of MOTOROLA BlueTooth Headphones...perfect for you music or gaming) $99 value

Wifi and high speed ethernet built in

Smoke Gray Color

DVD Burner and CD Burner w/Roxio software

Vista Ultimate Edition 32bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια.... Ήρθε το λάπτοπ μου και δεν λειτουργούν τα keyboard leds!

 

Κάνοντας self test βγάζει error "keyboard backlight cable not detected".... το οποίο απο ότι είδα δεν υπάρχει....

 

μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος από τους κατόχους του M1730 ότι υπάρχει τέτοιο cable και που κουμπώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια.... Ήρθε το λάπτοπ μου και δεν λειτουργούν τα keyboard leds!

 

Κάνοντας self test βγάζει error "keyboard backlight cable not detected".... το οποίο απο ότι είδα δεν υπάρχει....

 

μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος από τους κατόχους του M1730 ότι υπάρχει τέτοιο cable και που κουμπώνει;

 

Δυστυχώς εγώ δεν είμαι κάτοχος του M1730 για να σε βοηθήσω αλλά στο Μ1330 το μάνουαλ δείχνει πως να αφαιρέσεις το κάλυμα με τα κουμπιά για να αποκτήσεις πρόσβαση σε αυτό το καλώδιο που αναφέρεις άρα υπάρχει ένα τέτοιο καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...