Προς το περιεχόμενο

Prison movies


PETROS=X=

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΓΩ ΠΡΩΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΦΑΝ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΖΩΝΤΕ ΣΕ ΦΥΛΑΚΕΣ...

 

ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΣΑΣ PRISON MOVIES ?

 

ΕΜΕΝΑ....

 

- HURRICANE

- REDEMPTION

- GREEN MILE

- LOCKDOWN

- THE LONGEST YARD

- UNDISPUTED I

- UNDISPUTED II

- SHACKSHAW REDEMPTION

- GRIDIRON GANG

 

K ΤΟ PRISON BREAK ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μια απτις καλυτερες ever που εχουν βγει ειναι το OZ, ειναι σειρα κ ειναι οτι καλυτερο εχει βγει. Δειτε την.

Αποσα λετε εχω δει τα περισοτερα. Δειτε την σειρα ΟΖ, αποσες ειπατε ειναι στις ΤΟP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μάλιστα!!!

Είναι ένα τόπικ πρόκληση....

Τώρα που το σκέφτομαι, ταινίες με θέμα φύλακές είναι πολύ δύσκολο να προκύψουν πατάτες! Ακόμα και ο Σταλόνε είνιαι απολαυστικός στο Lock Up.

Ο φίλος που ανέφερε το Papillon τα είπε όλα. Από εκεί και πέρα ο συνδυασμός Steven King και Frank Darabont είναι αχτύπητος!!!

O Clint Eastwood επίσης έχει υπηρετήσει το είδος επάξια. Και το Midnight Express που αναφέρθηκε, είναι έπος. Δυνατό outsider είναι το animal factory του Steve Buschemi, με Willem Dafoe και Edward Furlong.

Και για το τέλος, ένα όχι καθαρόαιμο prison movie, το Before Night Falls γιατί είναι ίσως η καλύτερη ταινία του Xavier Bardem....

Σίγουρα κάποια ξεχνάω, αλλά το συγκεκριμένο είδος ταινιών έχει αρκετούς εκπροσώπους....

Το thread είναι όλα τα λεφτά. Συνεχίστε τις προτάσεις!!!

 

PS.: Όχι, δεν βάζω μέσα το Prison Break....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα βλέπω ευχάριστα την ταινία (τίτλο δεν θυμάμαι) με τον ηθοποιό με το μουστάκι (που έπαιζε και τον γκόμενο της Μόνικα στo "friends", όνομα δεν θυμάμαι) όπου τον παγιδεύουν στην αρχή 2 αστυνομικοί.

 

ΥΓ: τώρα που ξαναδιαβάζω τι έγραψα, νομίζω ότι η συνεισφορά μου στο τόπικ είναι τεράστια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

before night falls με johnny depp που βάζει πράγματα στον κ... του για να τα περνάει χωρίς να τον δούνε?χαχα...ωραίο ήταν και αυτό...και midnight express που παρέλειψα πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shawshank Redemption(one of the best movies ever)

Escape from Alcatraz

Prison Break(αν και σειρα δεν γινεται να μην αναφερθει η 1η της σεζον)

Midnight Express

 

Δεν μπορω να το εξηγησω αλλα απλα τρελαινομαι για εργα με φυλακες.Σιγουρα ειναι η αποδραση που το κανει ωραιο αλλα απο μονο του δεν ειναι θεμα πλουσιο με ιδεες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...