Προς το περιεχόμενο

About Abit ip35pro


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ τότε πίσω αμέσως :-( για αυτό δεν παίρνουμε από e-shop boards αν ήσουν Αθήνα τώρα σε μία μέρα στην είχαν πίσω καινούρια αν την πηγαίναμε παρέα από το Μενίδι :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πάνο τελικά η μητρική έχει προβληματάκια. Αν μου βγάλει κανα πιστωτικό το eshop θα πάρω την Asus P5K

 

Αμα ήταν το πρόβλημα που λές δεν θα δούλευε καθόλου.

 

Αναλόγως που βραχυκυκλώνει ρε συ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την στείλω 17 του μηνός RMA απο Κώ - Αθήνα. 2 μέρες να πάει και 2 να γυρίσει + πόσες μέρες να την δούνε.

 

Frenzora σου είπα πως την είχα λειτουργήσει έξω απο το case πάνω στο χάρτινο κουτί της και παλι δεν ξεκινούσε.Ξεκίνησε με το heroichi και στα 4pins. Μάλλον κάτι φταίει. Μπορεί να είναι και ασυμβατότητα τροφοδοτικών και να την στείλω τζάμπα. Το zalman το κάψε πάντως.

 

Panos σου κανα Add και Msn :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zalman το κάψε πάντως.

 

Έχουμε κράξει ορισμένα τροφοδοτικά συμπεριλαμβανομένου του zalman:-(.

Ακόμα και στον τομέα του PSU χρειάζεται προσοχή, δεν είναι όλες οι μακρές καλές:mad:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι προτείνεις ? Να αγοράσω κάποιο τροφοδοτικό και να δοκιμάσω ? Η να στείλω την μητρική για RMA? Μου φαίνεται λίγο δύσκολο η μητρική να έχει πρόβλημα στην υποδοχή ρεύματος 4Pin ή 8Pin. Αν βραχυκύκλωνε δεν θα δούλευε ούτε στο 4pin. Κάποιος που έχει την μητρική ας μου πεί με ποιο τροφοδοτικό δουλεύει σε 8pin ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα με το etasis λειτουργεί μια χαρά με 8 πιν ;)

 

οκ πάνο θα κάνω ένα κόπο να αγοράσω το etasis 750 να δώ τι γίνεται. Και αν δώ οτι δουλεύει θα το κρατήσω. Προτιμώ να δώσω 100 ευρώ παρά να περιμένω κανα μήνα το eshop να μου αλλάξει μητρική αν έχει πρόβλημα που δεν νομίζω στο συγκεκριμένο σημείο :) :devil: Ετσι και αλλιώς θα πάω για Crossfire με την Ati3870 οπότε θα χρειαστώ τροφοδοτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι τζίφος. Ούτε με το 1 stickaki ddr2 δουλεύει.. Το τροφοδοτικό μου είναι ένα chieftec 500. Όταν βάζω 8 και 4 πιν μου λέει η οθονίτσα της μητρικής 7F. Όταν τα βγάζω μου λέει 87(check cpu core voltage..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι τζίφος. Ούτε με το 1 stickaki ddr2 δουλεύει.. Το τροφοδοτικό μου είναι ένα chieftec 500. Όταν βάζω 8 και 4 πιν μου λέει η οθονίτσα της μητρικής 7F. Όταν τα βγάζω μου λέει 87(check cpu core voltage..)

 

Cpu τσέκαρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα τελικά το Etasis 750gaming. Θα το περάσω σε μια βδομάδα να δώ τι παίζει. Εφόσον στον πάνο δουλεύει με το ίδιο τροφοδοτικό με 8Pin αμα δεν δουλέψει σε μένα έφυγε για RMA η μητρική :) Πάντως το τροφοδοτικό πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμιστήρα για τον επεξεργαστή δεν έχω βάλει. Η Thermalright Ultra Extreme 120 μπένει οριζόντια ή κάθετα? Εγώ την έχω βάλει οριζόντια παράλληλα με τις θύρες PCI...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...