Προς το περιεχόμενο

About Abit ip35pro


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λάθος. Κάθετα μπαίνει στο μπροστινό μέρος της ψύκτρας. Δες το manual

 

 

Αυτο φυσικα αν εχεις ανεμιστηρα επανω, αλλιως αν δεν εχεις τοτε πρεπει να μπει οριζοντια

Αν εχει ανεμιστηρα, αυτος θα πρεπει να ειναι απο την μερια των cd/dvd και να φυσαει αερα προς τα πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

azazyl βάλε ένα ανεμιστήρα ή σύνδεσε στο cpu fan header ένα ανεμιστήρα από αυτούς του case μπας και φταίει αυτό

 

Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Και γώ τον ανεμιστήρα δεν τον δίνω ρεύμα απο το fan της μητρικής. Αλλα απο fan controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με το Etasis 750gaming και σύνδεση και το 8pin ξεκινάει το pc και δουλεύει η μητρική. Τα πιο πολλά τροφοδοτικά απο 500-600watt αμα συνδέσεις το 8pin δεν ειναι συμβατα με την μητρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήγα και πήρα το Ετασις 750 αλλά τίποτα. Σε κάποια φάση μου έβγαλε FF που είναι το σωστό αλλά το μόνιτορ δεν ξεκίναγε. Τώρα δεν μου το έχει ξαναβγάλει. Η μητρική κάνει τρελό θόρυβο και κολλάει στο 7F. Σίγουρα σηκώνει Q6600? Μνήμες έβαλα και τις CellShock 800 αλλά τίποτα. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 8pino το έχω βάλει και με το ChiefTec και με το Ετασις. Μνήμη μία έχω καρφώσει. Δοκίμασα και την CellShock 800 και την Kingston 1066. Πάντα η οθόνη δεν δείχνει τίποτα! Όσο για το clearCmos κάνω κάθε φορά! ΕΛΕΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάρτα γραφικών σου λειτουργεί σίγουρα ;

δοκίμασε με την 800άρα στο αριστερό σλότ που είναι δίπλα από το cpu

το 7F. τι λέει οτι είναι στο manual ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Vato δεν μπορώ να δω εάν λειτουργεί.. Καινούργια είναι. Δεν ξέρω. Αλλά οι σειρήνες απο τις μητρική γιατί βγαίνουν? Το 7F σύμφωνα με το AWARD POST code Definitions απο το μάνουαλ αναφέρει:

Switch back to text mode if full screen logo is supported.

-If error occur; report errors & wait for keys

-if no errors occur or F1 key is pressed to continue: Clear EPA or customization logo.

 

Η 8800gt έχει 2 dvi.Σε πιο συνδέω το μόνιτορ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε όποιο και να το βάλεις το ίδιο είναι δεν έχει σχέση το Dvi αλλά αν βρείς κανένα άλλο pc δοκίμασε την

 

οι σειρήνες πώς βαράνε περιέγραψέ τες μία

 

-If error occur; report errors & wait for keys

-if no errors occur or F1 key is pressed to continue: Clear EPA or customization logo.

κάνε clear to bios από το jumper όχι από το κουμπάκι από πίσω και βρές αν μπορείς μία ram 512 με Cl5 και βάλε πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήγα και πήρα το Ετασις 750 αλλά τίποτα. Σε κάποια φάση μου έβγαλε FF που είναι το σωστό αλλά το μόνιτορ δεν ξεκίναγε. Τώρα δεν μου το έχει ξαναβγάλει. Η μητρική κάνει τρελό θόρυβο και κολλάει στο 7F. Σίγουρα σηκώνει Q6600? Μνήμες έβαλα και τις CellShock 800 αλλά τίποτα. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!

 

Την ίδια MoBo έχω και τον Q6600. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK.Τα κατάφερα.Έφταιγε το καλώδιο DVI που δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη...:mad::eek: Τώρα όμως έχω τις σειρήνες που δεν σταματάνε με τίποτα και ας φαίνεται ότι όλα είναι ΟΚ.. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.. Σας ανέβασα ένα ζιπ με τον ήχο αλλά είναι πολύ χαμηλά.Αυτό που ακούγεται είναι δυνατό και πολύ εκνευριστικό...

Αβιτ2.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...