Προς το περιεχόμενο

"ξεκουραστη" οθονη ???


ppsakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου λές υπάρχει κανένας ηλίθι*ς που να κοιτά την οθόνη από τα πλάγια ;

Για πές μου.Οχι πές μου.:eek:

Γιατί αυτό ακριβώς κάνει το PVA -Panel.Εξασκεί τους ανθρώπους να γίνονται και ηλίθι*ι και να πληρωνουν και τα κ?ρατά τους.:devil:

 

 

μαλλον δεν εχεις δει διαφορα ΤΝ και PVA panel σε διαφορετικες γωνιες, γιατι αλλο αν εισαι ενας και καθεσαι μπροστα και αλλο αν ειστε παρεα για ταινια, και μαλιστα αν εισαι ξαπλωμενος σε αρκετα χαμηλοτερο επιπεδο τοτε αστα να πανε...

 

Και για τον φιλο που εκανε το Post, μη βλεπεις το μεγαλο contrast, στα 1000 εισαι μια χαρα, ειδικα αν δε θες να σε ενοχλει θα δεις οτι θα ριξεις απο μονος σου και το contrast και τη φωτεινοτητα της εικονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα οποτε παίρνει καποιος οθονη ξεχνάει να χαμηλώνει την αντίθεση(contrast).

Eίναι λογικό να χαλάνε ή να πονάνε λίγο τα ματια γιατί πάντα είναι στο λίγο στο full η αντίθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την φωτεινότητα πρέπει να χαμηλώνει όχι την αντίθεση νομίζω...

 

ναι σιγουρα η φωτεινοτητα πειραζει πιο πολυ αλλα και το contrast μπορεις να χαμηλωσεις αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα πηρα την philips 200WP7ES που ανεφερε ο solowing και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω δει μεγαλη διαφορα σε σχεση με την παλια μου TFT και φαινεται οτι μαλλον αξιζε τα λεφτα της....

 

θενκς σε οσους βοηθησαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ, εγώ που καμιά φορά προτιμώ να δω ταινία απο το κρεββατάκι μου, η αδερφή μου ή οποιοσδηποτε άλλος κοιτάει την ίδια οθόνη είτε γιατί βλέπουμε ταινία είτε γιατί παίζουμε κανα παιχνιδάκι. Τέλος , και εσύ ο ίδιος κοιτάς την οθόνη απο πλάγια γιατί ακόμα και αν έχεις κεντράρει τέλεια το κέντρο της οθόνης και κάθεσε ακίνητος μην το χάσεις , προφανώς βλέπεις τα υπόλοιπα μερη της οθόνης απο τα πλάγια (γιαυτό και τα TN έχουν color uniformity problems). Ευχαριστώ λοιπόν που μας ξεκαθάρισες πως είμαστε όλοι ηλιθ*οι . . . Τώρα αν σου φαίνεται ηλίθι* να δώσεις 30 ευρό παραπάνω για να αγοράσεις όχι μονο καλήτερες γωνίες θέασης αλλά και πολύ καλήτερη χρωματική πιστότητα , τι να πω, μάλλον έχουμε διαφορετικό ορισμό για τη λέξη ηλίθ*ος.

 

....δεν τα πάς και τόσο καλά με την ορθογραφία μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
....δεν τα πάς και τόσο καλά με την ορθογραφία μου φαίνεται.

 

Άμα δε σ'αρέσει τότε πάρε μία ασπιρίνη για τον πόνο στα μάτια.

 

το είπες και μόνος σου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...