Προς το περιεχόμενο

Απορεια για καρτα γραφικων σε imac


Ippotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε guys μια ερωτηση αλλαζει η καρτα γραφικων στους νεους imac και ποια ειναι η γνωμη σας για την ati 2600 pro 256 mb ddr3? θα μορεις να παιξεις κανα καλο game που εχει απαιτησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxι δεν αλλαζει ...

Μπορεις να παιξεις παιχνιδια με απαιτησεις, αν πειραματιστεις με τα graphic settings του παιχνιδιου και κατεβαζoντας τα προς τα κατω , συνηθως medium quality..

Oτι θα εκανες δηλαδη και με ενα PC που φοραει ιδια καρτα...

 

Αν όμως εισαι ομως gamer δεν νομιζω οτι τα imac ειναι για σενα ....

 

Δυστυχως η Apple στηριζει ολη την διαφημηστικη της καμπανια στο οτι το προιον της ειναι ποιο δασκεδαστικο απο τα PC,αλλα "ξεχναει" να αναφερει τα games ...

Kατι παει να γινει τωρα τελευταια , αλλα εχουμε δρομο ακομα μπροστα μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι,η καρτα γραφικων δεν αλλαζει.

 

Επισης το ακριβες μοντελο καρτας γραφικων του καινουριου iMac ειναι Ati mobility HD 2600 Xt,

που εχει επιδοσεις παρομοιες με μια καρτα γραφικων για desktop ati 2600 pro .

 

 

Για παιχνιδια δεν πολυτραβαει(τουλαχιστον στα καινουρια και στη native αναλυση θα ζοριζεται αρκετα,οποτε ριχνεις αναλυσεις και ρυθμισεις για να παιζεις πιο ανετα),

αλλα φανταζομαι ο λογος που καποιος παιρνει iMac δεν ειναι για να παιζει παιχνιδια.

 

Για να εκτιμησεις αν θα σε ικανοποιει στα παιχνιδια που θελεις η καρτα γραφικων,ψαξε για benchmarks ή της καρτας γραφικων για desktop ati 2600 pro ή της καρτας γραφικων για laptop Ati mobility HD 2600 Xt .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτό που μου είπαν αλλά ο καινούριος iMac έχει υποστήριξη για δύο κάρτες γραφικών.

(Τώρα βέβαια αυτό δεν πρρόλαβα να το διασταυρώσω.(οπότε μην το δένετε και κόμπο)) Πήγα πρόσφατα στο Maconline Θεσσαλονίκης για μια ερώτηση και μου το είπε. Επίσης ο ισιοκτήτης μου είπε ότι πααίζει κάτι και για καινούριο ποντίκι.... κάτι πιο εργονομικό...

Α,ρε μμάνα Apple τι θα μας κάνεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν το θελω για μενα εχω ενα macbook εγω και την εχω καταβρει και επειδη ενα φιλαρακι σκεφτεται να παρει νεο pc του ειπα να σκεφτει για imac αλλα θελει να παιζει και κανα game που και που ,αυτο.. αλλα δεν ξερω τι ειδους καρτα ειναι, λιγο που το εψαξα την κατατασουν στι μετριες προς καλες και την συγκρινουν με την 8600 και αναφερομαι για την ATI Radeon HD 2600 PRO με 256MB GDDR3 SDRAM οχι την ATI Radeon HD 2400 XT με 128MB GDDR3 SDRAM που φοροαει το φτηνοτερο μοντελο και το κακο ειναι οτι και λεφτα να χεις να τα σκασεις να παρεις πχ το πιο καλο παλη την 2600 PRO εχει αλλα δεν ξερω αν μπορεις να τον κανεις buid οπως τους servers αλλα παλη στο imac εχω ακουσει πως ειναι mobility οποτε το ξεχναμε το ολο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...