Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προβλημα με PS3 στα ορια του μεταφυσικου

 

Καλησπερα , συνδεω το Ps3 με την TV full hd και μου βγαζει μη υποστηριζομενη μορφη βιντεο . Σε αλλη TV  ιδίων χαρακτηριστικων παιζει κανονικα . Αλλαξα καλωδια , εκανα reset πατωντας το κουμπι για 10 δευτερα να ακουστει και το δευτερο μπιμπ αλλα τιποτα . Το ιδιο συμναινει και στις αλλες 2 τηλεορασεις του σπιτιου εκτος απο μια Sony 26αρα οπου εκει ολα ειναι κανονικα . Τωρα στις TV που δεν παιζει αν συνδεσεις οτιδηποτε αλλο με to hdmi παιζει κανονικα !! 

Καμια συμβουλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχριστω για τις απαντησεις , οι HDMI θυρες απο τις τηλεορασεις κατα τα αλλα δουλευουν κανονικα . Το εβαλα και σε 720p αλλα παλι λεει μη υποστηριζομενη μορφη βιντεο,,,, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει PS3 και αν έχει πάρει 4K τηλεόραση , παίζει τα παιχνίδια ?

Σκεφτόμουνα να πάρω την Philips 43PUT6101 αλλα προβληματίζομαι !

Χρόνια πολλά κιόλας ! Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Tinker-bell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα δοκιμασα να συνδεσω πρωτη φορα ps3 σε samsung smart tv με scart (χωρις hdmi) αλλα δεν εμφανιζεται στην TV στην επιλογη "Εξωτ."(εξωτερικη πηγη?). Τι μπορω να κανω εκτος απο το να το συνδεσω με hdmi γιατι το εχω αφησει στο εξοχικο.

[εντιτ] ακυρο, με reset εμφανιστηκε κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

Ps3 με παλιά τηλεόραση

 

Καλημέρα, επειδή ασχολούμαι μόνο με pc και δεν εχω ιδέα απο playstation θα ήθελα να ρωτησω αν μπορεί να παίξει ps3 σε crt flat τηλεόραση που προφανώς δεν έχει hdmi? Έχει κάποιο σκαρτ όπως παλιά το ps2?
Θελω να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο για δώρο και θελω να είμαι σίγουρος. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...