Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ γω το χα δοκιμασει σε μια philips lcd32 με dvi.

εχει input rca πισω απο την τν κ στο πλαι...

στο πλαι που βαλα τα 2rca δεν εβγαλε ηχο,ισως να βγαζε πισω αλλα δεν το ψαξα.

ισως αν το ειχα συνδεσει πισω διπλα απο to dvi θα βγαζε ηχο.

καπου διαβασα οτι αυτο μπορεις να το ορισεις στην tv απο που θα παιρνει ηχο στο καθε καναλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το PS3 συνδέεται με δύο τύπους μονιτορ/τηλεοράσεων: τις CRT τις παλιές τηλεοράσεις και τις νέου τύπου HDTV. Στην τελευταία όμως κατηγορία μέσω μετατροπέων (adaptors) μπορείς να προσθέσεις και οθόνες τύπου LCD TFT (με DVI-d - DVI-i) με μια διαφορά->θα πρέπει υποχρεωτικά να υποστηρίζουν το ψηφιακό "κλείδωμα" HDCP (High bandwidth Digital Copy Protection). Αν δεν το υποστηρίζουν πολύ απλά το PS3 δεν δείχνει απολύτως τίποτα.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε όλο το Thread, εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δίπλα στην είσοδο DVI θα πρέπει να έχει και είσοδο για ήχο η καρφί ή RCA!

Θα ρυθμίσεις έξοδο εικόνας από το ps3 με DVI και ήχο αναλογικό και είσαι έτυμος!

 

http://www.royzeagler.com/blog-images/no-more-cable/dvi-tv-large.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πρόβλημα λειτουργίας PS3 με παλιά τηλεόραση

 

Έχω ένα πρόβλημα με το καινούργιο μου PS3. Δεν λειτουργεί στην παλιά μου τηλεόραση.
Δεν το βρίσκω πουθενά. Το συνδέω κανονικά και έχω απλά μαύρη εικόνα. Σε flat καινουργια τηλεόραση λειτουργεί κανονικότατα. Αλλά γιατί όχι στην παλιά μου, μια Sony, oxi flat, αλλά και όχι και τόσο παλιό μοντέλο???
Ξέρει κανείς κάτι που μπορεί να με βοηθήσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το εχεις ηδη συνδεσει μεσω HDMI και μετα πας να το συνδεσεις μεσω SCART δεν στελνει σημα...Πρεπει την ωρα που το ανοιγεις να κρατησεις πατημενο το κουμπι της εναρξης για να κανει αναγνωριση...Ελπιζω να σε βοηθησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιας και απο μενα και χρονια πολλα.

Σκεφτομαι να παρω PS3 και εγω και αυτος ειναι και ενας βασικος λογος αν θα το παρω τελικα η οχι.Θελω βασικα να το συνδεσω στον υπολογιστη μου αλλα η οθονη μου εχει DVI-D εισοδο.Φανταζομαι οτι με καλωδιο HDMI-DVI θα κανω δουλεια αλλα δε θα εχω ηχο απ'οτι καταλαβαινω.Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι το PS3 εχει υποδοχη για καλωδιο Optical.Εχω ηχεια της Creative 5.1 με υποδοχη για καλωδιο Optical.Θα λυθει ετσι και το προβλημα του ηχου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Μολις χθες αγορασε ενας φιλος μια 3D TV και αναρωτιεμαι αν υπαρχει στο ps3 store καποιο 3D demo για να δοκιμασουμε πως δουλευει το 3D σε συνεργασια με τα γυαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 & 3D TV

 

Μολις χθες αγορασε ενας φιλος μια 3D TV και αναρωτιεμαι αν υπαρχει στο ps3 store καποιο 3D demo για να δοκιμασουμε πως δουλευει το 3D σε συνεργασια με τα γυαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως γνωριζεις ποιο ακριβως ,γιατι μολις κατεβασαμε το Motostorm pacific rift v2.0 αλλα δεν ειναι 3D .

 

---------- Προσθήκη στις 17:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:03 ----------

 

Tελικα ολα περιεχονται μεσα στο πακετο 3D Collection το οποιο κοστιζει 29,99€

 

Θεωρώ οτι ειναι ξεφτιλα για την Sony να μην εχει καποιο demo 3D περιεχομενου δωρεαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως γνωριζεις ποιο ακριβως ,γιατι μολις κατεβασαμε το Motostorm pacific rift v2.0 αλλα δεν ειναι 3D .

 

---------- Προσθήκη στις 17:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:03 ----------

 

Tελικα ολα περιεχονται μεσα στο πακετο 3D Collection το οποιο κοστιζει 29,99€

 

Θεωρώ οτι ειναι ξεφτιλα για την Sony να μην εχει καποιο demo 3D περιεχομενου δωρεαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...