Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προβλημα ps3 με tv

 

Hi guys..εχω μια samsung le40a656 και το Ps3 και συνεχως η οθονη τρεμοπαιζει...η μαυριζει.και επαναρχεται μετα απο 1 δευτερο..πηρα το σερβις..την πηραν..μου αλλαξαν πλακετα οπως ειπαν,...και επαιζε καλα για κανα μηνα και τωρα μου το ξανακανει..ασ πουμε παιζω εναν αγωνα προ και μετα απο κανα μισαωρο παιχνιδιου αρχιζει το προβλημα..τι λετε να φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω στις αρχες ειχα τετοιο προβλημα στην samsung μου τρεμοπαιζε και εδειχνε χιονια στην οθονη,μετα ειτε εσβηνε η τηλεοραση ειτε η κονσολα.τελικα ειχε προβλημα το καλωδιο HDMI μου.Το αλλαξα και τωρα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στις αρχες ειχα τετοιο προβλημα στην samsung μου τρεμοπαιζε και εδειχνε χιονια στην οθονη,μετα ειτε εσβηνε η τηλεοραση ειτε η κονσολα.τελικα ειχε προβλημα το καλωδιο HDMI μου.Το αλλαξα και τωρα ειναι οκ.

 

δυστηχως εχω αλλαξει και καλωδιο..αλλα τιποτα..μου ειπαν οτι μου αλλαξαν πλακετα..δηλαδη σαν να λεμε ολη την τηλεοραση..το προβλημα μου ειναι καπως ετσι..

 

[ame=http://http://www.youtube.com/watch?v=wEEDhrBubjM]http://http://www.youtube.com/watch?v=wEEDhrBubjM[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αλλη τηλεοραση εχεις δοκιμασει να δεις;;

 

ναι..σε ενος φιλου μου που εχει απλα το ιδιο μοντελο σε 10 ιντσες παραπανω..και δουλευει καμπανα...και γενικως δν φταιει το Ps3 αφου δοκιμασα και ενα αποκωδικοποιητη με Hdmi που εχω και μου εκανε τα ιδια...

ειμαι σε deadend..σκεφτομαι να τους παρω την δευτερα και να τους πω να μου φερουν νεα τηλεοραση..δυο φορες την εχουν παρει και τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω ειναι η μονη λυση.

Κατι αλλο που ειχα συναντησει ειναι να εχει "προβλημα"μια απο τις 2 η 3 θυρες hdmi της τηλεορασης.(Λογικα θα το εχεις δοκιμασει χεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω ειναι η μονη λυση.

Κατι αλλο που ειχα συναντησει ειναι να εχει "προβλημα"μια απο τις 2 η 3 θυρες hdmi της τηλεορασης.(Λογικα θα το εχεις δοκιμασει χεχε)

 

εε ναι..4 θυρες εχει..και στις 4 προσπαθησα..αλλα τζιφος..

οποιος εχει καμια ιδεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

PS3 + LG χαλια εικονα! οποιος γνωριζει κατι..

 

Καλησπέρα σε ολο το φορουμ και καλως σας βρηκα
Εχω απηυδησει και απογοητευτει πραγματικα καθως πριν 3 μερες αγορασα ενα Playstation 3 και ηρθα σπιτι ολος χαρα για να το δοκιμασω. Δυστυχως βεβαια δεν εχω μεγαλη τηλεοραση παρα μονο μια μικρουλα 22" , για την ακριβεια ειναι η LG M2294D - PZ που για οσους δεν την γνωριζουν ειναι tv+pc monitor μαζι και διαθετει υποτιθεται ολα τα κομφορτα για να παιζει ωραια το ps3 σε HDMI αλλα προς μεγαλη μου απογοητευσει η εικονα ειναι επιοικως απαραδεκτη!!! Οχι μονο τα χρωματα και ο φωτισμος ειναι χαλια δλδ το calibration της οθονης, οτι και να κανω και οτι και να αλλαξω απο τις ρυθμισεις και το μενου, αλλα και τα γραφικα φαινονται και αυτα χαλια..
Εχω δοκιμασει το ιδιο ps3 με το ιδιο παιχνιδι κλπ κλπ σε μια 32αρα samsung με full HD κλπ οχι φοβερο μοντελο αλλα η διαφορα ειναι η μερα με τη νυχτα!! το ενα αποδιδει πραγματικα HD και χαιρεσαι να παιζεις και το αλλο σου βγαινουν τα ματια, και ειναι χαλια στα παντα.
Δε ξερω ποσοι απο εσας εχετε PS3 αλλα οχι δοκιμασει και τα παντα μεσα απο το μενου ρυθμισεων της κονσολας και παλι η εικονα ειναι χαλια.
δε μπορω να καταλαβω τι φταιει, εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω επιπλεον πληροφοριες για την συγκεκριμενη οθονη και ρυθμισεις για πσ3 και hdmi αλλα δεν εχω βρει κατι ενδιαφερον.
Θα χαιρομουν παρα πολυ αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει και να μου πει τι μπορω να κανω για να φτιαηει η καταστασει και αν δεν γινεται να φτιαξει τουλαχιστον να το ξερω να μη χαλαω την ωρα μου προσπαθοντας!!
ευχαριστω εκ των προτερων και αν θελετε καποια επιπλεον πληροφορια ρωτηστε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει αν ονομασεις τη ονομασια πηγων απο hdmi σε pc η κατι αλλο να δεις διαφορα (στη tv)

 

αλλιως φταιει το καλωδιο hdmi λογικα αυτα τα δυο παιζουν.

 

ενα αλλο τριτο εινα ινα μην εχεις δωσει σωστα την εξοδο χρωματων κτλπ απο το μενου του ps3 πηγων και τετοια.

 

αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο καλωδιο HDMI το χρησιμοποιησα και την 32" samsung Που εγραψα παραπανω με εντυπωσιακα αποτελεσματα οποτε το καλωδιο ειναι μια χαρα.

απο το μενου του πσ3 εχω αλλαξει τα παντα στο display settings 100 φορες και χρωματα και απ ολα αλλα τιποτα. για να καταλαβεις ειναι σαν να παιζει στα 575p ωρες ωρες με ασχημα χρωματα, κακο φωτισμο κλπ.

το πρωτο που ειπες δε το πολυ καταλαβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε φωτισμό, χρώμα κλπ απο τις ρυθμίσεις.

Τυχαίνει να έχω παρόμοιο MonitorTV με το δικό σου (M2362D) αλλά έχω το 360 πάνω και σε νιώθω απόλυτα..

Κάτσε κανένα τέταρτο, σκάλησε τις ρυθμίσεις και φτιάξτο στα μέτρα σου.

 

υγ : και εγω το PS3 στην 32αρα που το έχω κομπλέ είναι, δεν χρειάστηκε να σκαλήσω τίποτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε λίγο την ανάλυση που έχεις ρυθμίσει το PS3 γιατί η TV σου δεν είναι FULL HD

 

το ps3 το εχω ρυθμισει να δειχνει απο 575 εως 1080p. Οταν ειμαι στην αρχικη οθονη τοy ps3 εχει αναλυση 1080p, Οταν ανοιξει το παιχνιδι ειναι στα 720p πραγμα νορμαλ γιατι αυτο ειναι που υποστηριζει το συγκεκριμενο παιχνιδι (uncharted 2 btw). αλλα μονο 720 δεν ειναι...

 

Άλλαξε φωτισμό, χρώμα κλπ απο τις ρυθμίσεις.

Τυχαίνει να έχω παρόμοιο MonitorTV με το δικό σου (M2362D) αλλά έχω το 360 πάνω και σε νιώθω απόλυτα..

Κάτσε κανένα τέταρτο, σκάλησε τις ρυθμίσεις και φτιάξτο στα μέτρα σου.

 

υγ : και εγω το PS3 στην 32αρα που το έχω κομπλέ είναι, δεν χρειάστηκε να σκαλήσω τίποτα :P

 

και να ξερες ποσες φορες τα εχω αλλαξει αυτα :-(

τι τεταρτο.. 2 μερες προσπαθω τωρα μπας και αλλαχω κατι.

τοσο χαλια ειναι ποια αυτο το μονιτορ ? :whistle:

μπορει να αλλαξει κατι με αλλαγει firmware η μπα?

καμια αλλη ιδεα ?:P

thnx για τις αμεσες απαντησεις παιδια!! appreciated!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...