Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ μαντεύω απλά...το αυτονόητο...

 

LG HAS DONE IT AGAIN!!

 

Η χειρότερη τηλεόραση που πέρασε ποτέ απ' τα χέρια μου...LG L 7000 47"... στα χαρακτηριστικά ΣΚΟΤΩΝΕ, τιμή 1200 ευρώ όταν οι αντίστοιχες sony έκαναν 1700...

 

αποτέλεσμα;;

 

Να αποσυρθούν από την αγορά μετά απο αγώνες, καταγγελίες και τηλέφωνα στην Κορέα...τσεκάρω μετά 1 samsung και Sony...και ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ !!

 

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

drivers αν εννοεις firmware οχι γιατι δεν τους βρισκω πουθενα.

αν εννοεις drivers για τo pc πχ για windows, δε παιζει ρολο καθως το ps3 μπαινει στο hdmi, και ειναι ανεξαρτητο τελειως απο το θεμα pc.

το παραξενο ειναι οτι στο DVI που εχω συνδεδεμενο το pc Μου, ολα ειναι τελεια και παιζουν ολα μια χαρα με πολυ καλη αναλυση αλλα και χρωματα. επαιζα το crysis 2 super px..

αλλα σε hdmi.. τα βρισκει σκουρα..

 

αυτααα.. μαλλον δεν ειναι για συνδεση με hdmi το συγκεκριμενο μονιτορ.. δε ξερω τι αλλο μπορει να φταιει. μουφα HMDI μυριζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ειναι μουφα το HDMI στη tv σου παρε ενα καλωδιο hdmi σε dvi η αδαπτορα hdmi σε dvi κ λογικα θα εχεις ιδια εικονα που εχεις κ στον υπολογιστη σου ειχα κ εγω μια LG 32 k στο ηδμι εδειχνε σκοτεινα πολυ αλλα σε component k dvi εβγαζε τελεια εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σπιτι εχω 4 lg απο ολα τα μεγεθη για ολα τα γουστα και δεν εχω το παραμικρο προβλημα. ψαξε λιγο τις ρυθμισεις αλλα απο την αλλη μην περιμενεις να δεις τα ιδια αποτελεσματα σε 22 αρα οταν εχεις δει πριν 32 αρα... ακομα και αν αυτη ειναι τοσιμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, έχω κι εγώ μία LG μοντέλο M2780DF και την αγόρασα την ίδια μέρα που πήρα το PS3!

Στο PS3 πραγματικά απογοητέυτικα... το Black Ops έδειχνε χάλια ενώ στο Xbox360 έδειχνε πολύ καλό.

Έχω "παίξει" με τις ρυθμίσεις γενικά και σε όποιον είπα όμως το πρόβλημα μου είπαν ότι είναι το port του παιχνιδιού το οποίο στο PS3 δεν είναι καλό... Στο 360 πάντως δεν έχω πρόβλημα εκτός απο το Guitar Hero 5 το οποίο έχει input lag στα 200ms...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 360 πάντως δεν έχω πρόβλημα εκτός απο το Guitar Hero 5 το οποίο έχει input lag στα 200ms...

 

Μπορείς να κάνεις calibrate για να συγχρονίσεις εικόνα και ήχο μέσα από το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις calibrate για να συγχρονίσεις εικόνα και ήχο μέσα από το παιχνίδι.

Το έκανα... έτσι βρήκα ότι έχω lag 200ms ... υπερβολικό νούμερο όμως... σε άλλες οθόνες το πολύ να έχω δεί 10-40ms...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Ίδιο μοντέλο σε 23" και στο θέμα hdmi είναι απλά απαράδεκτη. Είχα συνδέσει το λάπτοπ με hdmi και η εικόνα ήταν περασμένης δεκαετίας. Κανε αυτό που έκανα και εγώ πάρε έναν ανταπτορα hdmi σε dvi και συνδεσε τον ήχο με ξεχωριστό καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα... έτσι βρήκα ότι έχω lag 200ms ... υπερβολικό νούμερο όμως... σε άλλες οθόνες το πολύ να έχω δεί 10-40ms...

 

Ίσως να έχει ενεργά και τίποτα 100hz, αν ναι αυξάνουν το lag!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη αναφερθηκε προηγουμενως η 47αρα LG, να πω οτι εχω την ιδια και εχει πολυ καλη ποιοτητα εικονας σε HDMI με PS3.Ενα μαγικο πληκτρο κανει τη διαφορα: Ονομασια του HDMI σε Game και το ιδιο ακριβως στα χαρακτηριστικα εικονας.Φυσικα απενεργοποιηση TruMotion και sharpness στο 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

που το βρήσκεις αυτό το πλήκτρο "Ονομασια του HDMI σε Game" ?

 

Απο το Μενου της tv.Πηγαινε κει που λεει Label.Πιο πριν ομως βαλε screen mode Expert 1/2 και προχωρα σε calibration στο expert control.To θεμα calibration ειναι απο τα βασικοτερα που πρεπει να γνωριζει καποιος οταν συνδεει την κονσολα του και απ'ο,τι βλεπω οι περισσοτεροι αγνοουν με αποτελεσμα να εχω δει σε φιλους τραγικα αποτελεσματα οταν συνδεουν ειδικα το ps3.

Απο το ps3 ενεργοποιησε το super white,αφησε limited το full rgb (εκτος αν θελεις να βαλεις Label PC, τοτε ενεργοποιησε το full rgb αλλα πιθανως θα εχεις ενα ανεπαισθητο χασιμο frames στα παιχνιδια) και ανεβασε το blue contrast στο 12.Εχω και αλλες πολλες ρυθμισεις τις οποιες δεν θυμαμαι τωρα.Βεβαιως με τις ρυθμισεις που εχω κανει το αποτελεσμα εικονας ειναι εξαιρετικο.Θα προσπαθησω αργοτερα να στειλω ολες τις ρυθμισεις που εχω (απο backlight μεχρι tint και color specific contrasts) και θα δεις ξαφνικα οτι απεκτησες νεο ps3 με καλυτερα γραφικα. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα συνδεσης ps3 με lg tv μεσω hdmi

 

Πηγα και αγορασα ενα φτηνο hdmi απο το πλαισιο και ενω επαιζα 2-3 μερες ξαφνικα το ανοιγω και βλεπω μαυρη οθωνη. Λεω τι εγινε, χαλασε το ps3 ακομα δε το πηρα? Το συνδεω μεσω scart και λειτουργουσε κανονικα. Παω στο μενου, display settings και επιλεγω hdmi, μεταφερει την εικονα απο το scart στο hdmi, επιλεγω στην tv hdmi αλλα τιποτα παλι μαυρη οθωνη και μετα απο 30 δευτερα ξαναγυρναει η εικονα στο scart. Υπεθεσα οτι χαλασε το hdmi. Συνδεω λοιπον το λαπτοπ με τη τηλεοραση και το καλωδιο ηταν μια χαρα. Τρελενομαι και αρχιζω να ψανχω στο google. Βρηκα πολλους με το ιδιο προβλημα αλλα η λυση που ελεγαν ολοι δε λειτουργησε. Δηλαδη ενω ειναι κλειστο το ps3 να κρατησω πατημενο το κουμπι μεχρι να ακουστουν δυο μπιπ ωστε να γινουν reset οι ρυθμισεις. Το εκανα και αυτο αλλα τιποτα. Παω και αγοραζω λοιπον αλλο καλωδιο hdmi απο το πλαισιο και παλι ακριβως το ιδιο. Το συνδεω και τσααακ δουλεψε. Κομπλε λεω. Αμε δε. Χτες ηθελα να δω ταινια απο το λαπτοπ και συνδεω το λαπτοπ με τη tv με το καινουριο hdmi. Σημερα που το εβαλα παλι ομως στο ps3 παλι μαυρη οθωνη! Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι μπορει να γινεται????? Δεν ειναι δυνατον να μην αναγνωριζει ξαφνικα τα καλωδια ετσι επιδη του καπνισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...