Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 3 με TV [PS3]


surfboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πας μια βολτα σε καποιο μεγαλο καταστημα, δοκιμαζεις μονος σου για να δεις αν υπαρχει καποια διαφορα, και αν υπαρχει να αποφασισεις αν αξιζει να παρεις μια full hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλα τα παιχνίδια είναι native 720p, απλά οι διαφορές θα είναι κυρίως στην απεικόνιση, και όχι στην ανάλυση.

 

Oταν λες απεικονιση απευθυνεσαι στην ευκρινεια? στα χρωματα? πως το εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά ενός Παιχνιδιού με 720p και 1080p είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ...

 

οπως επισης και απο τηλεοραση σε τηλεοραση ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ η διαφορα...

αλλο να εχεις LED 120Hz αλλο plasma kαι αλλο μια απλη full HD..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HD Ready δεν σημαινει οτι βγαζει μεχρι 720p

Μπορει να βγαλει μεχρι 1080ι (interlaced)

το 1080i ειναι χειροτερο απο το 720p

 

οπως επισης και απο τηλεοραση σε τηλεοραση ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ η διαφορα...

αλλο να εχεις LED 120Hz αλλο plasma kαι αλλο μια απλη full HD..

οι πλασμα ειναι οι καλυτερες σε απεικονιση στα παιχνιδια,αλλα θα χεις προβλημα με στατικη εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1080i ειναι χειροτερο απο το 720p

 

 

οι πλασμα ειναι οι καλυτερες σε απεικονιση στα παιχνιδια,αλλα θα χεις προβλημα με στατικη εικονα

 

το ξερω ναι..Αυτο που θελω να πω ειναι οτι επειδη παλιοτερα ειχα μια samsung Full HD και την αλλαξαμε με μια bravia και οι 2 στις 40 ιντσες(bravia engine 3,led backlit,120Hz motionflow)ειδα τον κοσμο αναποδα στο ps3 :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω ναι..Αυτο που θελω να πω ειναι οτι επειδη παλιοτερα ειχα μια samsung Full HD και την αλλαξαμε με μια bravia και οι 2 στις 40 ιντσες(bravia engine 3,led backlit,120Hz motionflow)ειδα τον κοσμο αναποδα στο ps3 :-D :-D

 

μπορεις Xristaras12 να μου προτεινεις δλδ τι ειδους τηλεορασεις αξιζουν να κινηθω προς αγορα? αν ειναι ευκολο προτεινε μου κατι οικονομικο... κοντα 300-400 ευρω... δηλαδη οκ ναι full hd 1080p, αλλα αυτα περι led, lcd... δε ξερω πολλα πραγματα. Μπορω παντα να ψαξω μονος μου, απλα για να γλυτωσω χρονο αν γνωριζεις κατι παραπανω πες μου απο τωρα καποιο μοντελο. Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις ως τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους, θέλω να ρωτήσω το εξής. Εχω μια τηλεόραση 32 ιντσών με HD Ready (δλδ HD ως 720p). Παίζοντας με το ps3 μου σε αυτήν έχω ορατά χειρότερο αποτέλεσμα συγκριτικά με μια full hd 1080p τηλεόραση? Δηλαδή αξίζει τα λεφτά να πάρω μια τηλεόραση με 1080p?

 

Κάπου είχα διαβάσει πως μετά τις 40 ίντσες είναι ορατές οι διαφορές μεταξυ 720p - 1080p για gaming. Ισχύει?

 

Όχι, μην ακούς τους παραπάνω.

 

Πρόσεξε όμως. Αξίζει να πάρεις μια καλύτερη τηλεόραση διότι θα έχεις καλύτερο μαύρο, λιγότερα dE, κλαύτερο τρίγωνο κλπ. Εννοείται ότι θα σκάσεις 800 το λιγότερο. Αλλιώς δεν αξίζει.

 

Η αλλιώς παίρνεις αυτή και καθάρισες.

 

>Πας μια βολτα σε καποιο μεγαλο καταστημα, δοκιμαζεις μονος σου για να δεις αν υπαρχει καποια διαφορα, και αν υπαρχει να αποφασισεις αν αξιζει να παρεις μια full hd

 

Τρέλλα νο1. Διαφορετικός φωτισμός στο κατάστημα και στο σπίτι του.

 

Η διαφορά ενός Παιχνιδιού με 720p και 1080p είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ...

 

Τρέλλα νο.2 Ελάχιστα παιχνίδια τρέχουν σε 1080p. Ακόμα όμως και στις ταινίες η διαφορά (σε κινούμενα frames) φαίνεται πάνω από τις 50. Ασε που στα παλιά blu-rays δεν υπάρχει 1080p detail.

 

το 1080i ειναι χειροτερο απο το 720p

 

Από broadcasting δεν έχεις ιδέα. Δες ert hd, δες bbc hd και αν συνεχίζεις να έχεις την ίδια άποψη ξαναπόσταρε.

 

οι πλασμα ειναι οι καλυτερες σε απεικονιση στα παιχνιδια

 

:cry:

Μια τηλεόραση plasma αποδίδει εξίσου καλά με μια lcd στα παιχνίδια. Αν θες μπορώ να στο εξηγήσω.

 

αλλα θα χεις προβλημα με στατικη εικονα

 

Μην το πάρεις ως δεδομένο. Αν τη στρώσει καμιά 200αριά ώρες μπορεί και να μην το παρατηρήσει ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από broadcasting δεν έχεις ιδέα. Δες ert hd, δες bbc hd και αν συνεχίζεις να έχεις την ίδια άποψη ξαναπόσταρε.

εκπεμπουν με το ιδιο bitrate? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

__D3mIaN__ αν είναι να αλλάξεις τηλεόραση μόνο για games στο ps3, δεν αξίζει.

Αν και η διαφορά είναι μεγάλη σε ποιότητα, τα παιχνίδια που παίζουν σε 1080p στο ps3 είναι λίγα, οπότε είσαι μια χαρά με την hd ready.

Αν την θες και για αλλά πράγματα όπως, ταινίες η να την συνδέεις με το pc, τότε αλλάζει το πράγμα.

 

Οτιδήποτε και να κάνεις πάντως, μην πάρεις στα σοβαρά το μήνυμα του φίλου mythosss. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

__D3mIaN__ αν είναι να αλλάξεις τηλεόραση μόνο για games στο ps3, δεν αξίζει.

Αν και η διαφορά είναι μεγάλη σε ποιότητα, τα παιχνίδια που παίζουν σε 1080p στο ps3 είναι λίγα, οπότε είσαι μια χαρά με την hd ready.

Αν την θες και για αλλά πράγματα όπως, ταινίες η να την συνδέεις με το pc, τότε αλλάζει το πράγμα.

 

Οτιδήποτε και να κάνεις πάντως, μην πάρεις στα σοβαρά το μήνυμα του φίλου mythosss. :P

 

Διαβαζω τα παραπανω και εκει που πεφτει η προσοχη μου ειναι στο οτι τα games ειναι builded για 720p, αρα νιωθω οχι και τοσο αχρηστη την 32" hd ready toshiba τηλεοραση μου που δε καλυπτει 1080p gaming. Και ναι την θελω αποκλειστικα και μονο για gaming, για ταινιες ειμαι υπερκομπλε με την οθονη του υπολογιστη μου που ειναι full hd 24αρα. (δυστυχως μονο dvi port εχει και οχι hdmi)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...