Προς το περιεχόμενο

παρανομη ενεργοποιηση προεπιλογη φορεα, cosmoline!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς τα προσωπικα μας στοιχεία ,όπως αριθμός ταυτότητας,ΑΦΜ κλπ είναι εύκολο να δωθούν από καποιους που τα κατεχουν σε αλλους...

π.χ,εγω είχα κανει απλά μια αίτηση για εργασια και μου ζητούσαν να γραψω το ΑΦΜ ,ακόμα και τον αριθμό μητρώου ΙΚΑ...Και αυτό στην αίτηση,όχι στη πρόσληψη,που ποτέ δεν έγινε!

Βασικά θα σου συμβούλευα να τους ζητήσεις να σου δώσουν αντίγραφο του συμβολαίου με την κοσμολαιν...Λογικά εκεί θα υπάρχει κάποια υπογραφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πανε καλα αυτοι, εγινε το εξης απιθανο σημερα. Οπως σας εγραψα μου καναναε ενεργοποιηση χωρις τη θεληση μου και τους πηρα τηλεφονο να τη διακοψουν και στον οτε και στην κοσμολαιν. Λογικα ο λογαριασμος πρεπει να ερθει αυτες τις μερες, θα ηταν μισος δεκεμβρης - μισος γεναρης απο κοσμολαιν.

 

Με περνει λοιπον μια πατσαβρα πρωινιατικο και μου λεει γεια σας, ειμαστε απο την κοσμολαιν και σας ενημερωνουμε οτι θα ενεργοποιηθει (ουτε με ρωτησε αν θελω, οπως τα γραφω ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ)δοκιμαστικα ενα προγραμα....αναβουν τα λαμπακια μου λοοολ!! Την αρχιζω λοιπον για την παρανομη ενεργοποιηση που μου κανανε και οτι τους ζητησα να διακοπει, μα δεν ειναι δυνατον μου λεει που βρηκαμε τα στοιχεια σας για να το κανουμε (ξανα οπως την πρωτη φορα, το εχουνε μαθει το ποιημα). ξαναπαιρνω φορα, ασε τις μαλακιες κοπελια μου γιατι ενημερωθηκα για τις απαετωνιες που κανατε ολες οι εταιριες και μεχρι στιγμης απλα ζητησα να με διακοψετε αλλα εχετε το θρασος να με ξαναπερνετε αμεσως με το που τελειωνει το προηγουμενο και να λετε τα ιδια, οποτε για να μην σου τραβηξω καμια μυνηση αφησε με υσηχο διοτι ειμαι σιγουρος οτι αν σου ζητησω αποδειξεις οτι συμφωνησα με την ενεργοποιηση δεν θα εχεις τιποτα. Ε καπου εκει αρχισε τα συγγνωμη δεν θα σας ξαναενωχλησουμε. Για να δουμε. Πολυ θρασος ρε παιδι μου, αυτοι οπου να ναι θα μου κανουν 5ετη συμβολαιο χωρις να θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

tzino είμαι η Βάσω. Εργάζομαι στην cosmoline.Επείδη δεν ξέρεις αν όντως έχει μιλήσει ο πατέρας σου για την ενεργοποίηση προεπιλογής φορέα και την αίτηση γενικά υπάρχει ηχογραφημένη κλήση. Μπορείς να καλέσεις στην cosmoline να κάνεις αμφισβήτηση. Θα ακουστεί η ηχογραφημένη κλήση (μπορείς να ζητήσεις να στην στείλουν κιόλλας),αν ακουστεί οτι δεν δίνεται η συγκατάθεση του πατέρα σου ακόμα κι αν έχεις πληρώσει το λογαριασμό θα πιστωθούν τα χρήματα και θα κατατεθούν σε λογαριασμό σου πίσω. Και εννοείται οτι ο υπάλληλος θα έχει τις δικες του κυρώσεις. Θα ήταν χαρά μου να εξυπηρετήσω και εγώ η ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα με την απαντηση της βασως βρηκες πως θα κινηθεις

 

αυτο που κανουν ουσιαστικα οταν παιρνουν τηλεφωνο ειναι να ρωτανε ''θελετε να μιλατε πιο φθηνα με ολους στην ελλαδα?'' κτλ και αν τους πεις ναι θεωρουν οτι δεχεσαι να εχεις προεπιλογη φορεα απο αυτους

με υπουλο τροπο δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει συγκατάθεση του κατόχου της γραμμής (και να μήν είσαι 100% δεν πειράζει) μπορείς να κάνεις ανέξοδα καταγγελία.

Δες εδώ

http://www.eett.gr/nopencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

(αυτο που κανουν ουσιαστικα οταν παιρνουν τηλεφωνο ειναι να ρωτανε ''θελετε να μιλατε πιο φθηνα με ολους στην ελλαδα?'' κτλ και αν τους πεις ναι θεωρουν οτι δεχεσαι να εχεις προεπιλογη φορεα απο αυτους

με υπουλο τροπο δηλαδη)

 

 

 

 

Βασικά εδω δεν έχεις δίκιο φίλε μου αδαμάκο . Για να θεωρηθεί έγκυρη προς ενεργοποίηση οποιαδήποτε αίτηση πρέπει πρίν την συγκατάθεση να έχουν διαβαστεί προφορικά οι νομικοί όροι ενεργοποίησης και απενεργοποίησης στον συνδρομιτή. Και για να θεωρήσω νόμιμη μια αίτηση προς ενεργοποίηση η ερώτηση που κάνω είναι :Συμφωνήται κ. τάδε μου να ενεργοποιήσεται το τηλέφωνο σας στην cosmoline? Στην οποία πρέπει να έχω ρητή συγκατάθεση του συνδρομητή. Στους όρους αναφέρεται ότι έχει ξεχωριστό λογαριασμό το πάγιο από ΟΤΕ και οι κλήσεις από cosmoline. Ο συνδρομητής ο ίδιος ακούγεται να δίνει το ΑΦΜ του δεν ακούγεται ο υπάλληλος αν δεν ακουστεί ΑΦΜ δεν υπάρχει αίτηση. Δεν θα ηθελα λοιπόν να φανταστώ υπάλληλο να κάνει κάτι τέτοιο. Πραγματικά την έχει άσχημα και δεν εννοώ απλά να απολυθεί.

Ο τρόπος που έγραψα παραπάνω λοιπόν είναι ο πιο απλός, γρήγορος και σίγουρος για να λυθεί το θέμα, στην περίπτωση που ο φίλος μας έχει δικιο για το πρόβλημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...