Προς το περιεχόμενο

Χρέος απο πιστωτικές..


AzaZyL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30.000 σε πιστωτικές ???? :shock:

Θεός φυλάξει !!!

Η χρυσή έχει 5-8 χιλιάρικα πιστωτικό, ΠΟΣΕΣ πιστωτικές έχει η πεθερά σου ?

Ή ΠΟΣΟ καιρό τις άφησε απληρωτες ???:confused:

Εύχομαι γρήγορα και καλά ξεμπερδέματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Περα απο την πλακα, οι τραπεζες δεν ειναι χαζες...

Δεν θα της εβγαζαν τοσες καρτες αν δεν ειχε κατι να της παρουν...

Εχω την εντυπωση οτι μπορουν να διεκδικησουν λεφτα και απο τον πεθερο σου...

Αν σταματησει τωρα να πληρωνει ετοιμαστειτε και εσεις και αυτοι για ενα 6μηνο που θα σας πρηζουν με τηλεφωνα (απο ενα σημειο και μετα σχεδον καθημερινα), και μολις περασει αυτο το χρονικο διαστημα σας στελνουν στον δικηγορο της τραπεζας. Προσπαθουν για συμβιβασμο και μετα υπαρχει και το δικαστηριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα της εβγαζαν τοσες καρτες αν δεν ειχε κατι να της παρουν...

 

μπα, οι περισσοτερες δεν σου ζητουν ουτε καν το αφμ σου, με ταυτοτητα και λογαριασμο τραπεζης βγαζεις οσες πιστωτικες θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης, φαντάζομαι ότι ακόμα και να παίζει το σενάριο της πτώχευσης (αυτό θα το πει νομικός), θα της παίρνουν όλη την συνταξη (αν έχει),ή του άντρα της (αν έχει)!

Αυτό θα ήταν χρήσιμο να το μάθουμε...από νομικό κεφάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δάνειο δεν έχει πάρει για να μπούμε εγγυητές. "Όλα σε ένα" δεν παίρνει γιατί και αυτό δάνειο είναι και δεν θέλω να μπω εγγυητής. Να πάρει δηλαδή δάνειο "Όλα σε ένα" για 10 - 15 χρόνια? Και μέχρι τότε ποιος ζει ποιος πεθαίνει... Με βλέπω στο τέλος να με τρέχουν εμένα για το δάνειό της εάν μπω εγγυητής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κανένας δικηγόρος δεν υπάρχει εδωμέσα να μας πει σίγουρα? Ακούς PAREDWSE??? Ξέρετε εσείς κανέναν δικηγόρο Αθηνών να τον συμβουλευτώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά προγράμματα μεταφοράς υπολοίπων. Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση... ένα ενδιαφέρον πρόγραμμα μεταφοράς υπολοίπου είναι αυτό

Το έχω χρησιμοποιήσει και εγώ. Βέβαια όχι για 30.000 χιλιάδες για 2000. Το 5,9% σαν επιτόκιο είναι πολύ πιο συμφέρον από το 13%-16% ου προφανώς πληρώνεις τώρα. Απλά αν τα μεταφέρεις σε καινούργια κάρτα, μην την δώσεις στην πεθερά σου!!!:lol:

Για το νομικό της υπόθεσης δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά προγράμματα μεταφοράς υπολοίπων. Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση... ένα ενδιαφέρον πρόγραμμα μεταφοράς υπολοίπου είναι αυτό

Το έχω χρησιμοποιήσει και εγώ. Βέβαια όχι για 30.000 χιλιάδες για 2000. Το 5,9% σαν επιτόκιο είναι πολύ πιο συμφέρον από το 13%-16% ου προφανώς πληρώνεις τώρα. Απλά αν τα μεταφέρεις σε καινούργια κάρτα, μην την δώσεις στην πεθερά σου!!!:lol:

Για το νομικό της υπόθεσης δυστυχώς δεν γνωρίζω τίποτα.

 

Με συγχωρείς αλλά εγώ δεν πληρώνω τίποτα μέχρι τώρα. Εγγυητής ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μπω γιατί για 10 χρόνια δεν θα μπορώ να κοιμηθώ και στο τέλος επειδή είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα με βλέπω να τα πληρώνω εγώ τα σπασμένα... Απλά υπάρχει περίπτωση οι τράπεζες να κυνηγήσουν το σπίτι της γυναίκας μου, εάν η πεθερά μου σταματήσει να πληρώνει τις πιστωτικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείς αλλά εγώ δεν πληρώνω τίποτα μέχρι τώρα. Εγγυητής ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να μπω γιατί για 10 χρόνια δεν θα μπορώ να κοιμηθώ και στο τέλος επειδή είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα με βλέπω να τα πληρώνω εγώ τα σπασμένα... Απλά υπάρχει περίπτωση οι τράπεζες να κυνηγήσουν το σπίτι της γυναίκας μου, εάν η πεθερά μου σταματήσει να πληρώνει τις πιστωτικές?

 

Ε τέλος πάντων θα επωφεληθεί αυτός που πληρώνει. Εγγυητής δεν χρειάζεται να μπεις μιας και δεν παίρνει δάνειο αλλά εκδίδεται καινούργια κάρτα όπου μεταφέρονται οι οφειλές και μέχρι την αποπληρωμή τους έχει επιτόκιο 5,9%.

Τώρα για το άλλο που ρωτάς δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν το κατέχω το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω ανάγκη. Μου κρατάει το παιδί.. Κανένας άλλος με κανέναν άλλο τρόπο που να μην με βάζει φυλακή?

 

AXAXAXAXAXAXAXAXAX φίλε μου σε ευχαριστώ μου έφτιαξες την μέρα με αυτήν την ατάκα...

 

χμ.. ας σοβαρευτούμε τώρα. Προσωπικά σου προτείνω (όπως και εσύ λες) σε οποιαδήποτε περίπτωση να μην εγγυηθείς για χρέη της πεθεράς σου. Η γυναίκα μου φαίνεται περίπτωση (30.000 χρέη σε πιστωτικές? damn...) Και καλύτερα μην ψάχνεις απαντήσεις στα forum, είναι μεγάλο το χρέος πρέπει να κινηθείς σοβαρά, επισκέψου έναν δικηγόρο φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο έως αδύνατον να χάσουνε κέρδη οι τράπεζες. Δύσκολη η περίπτωσή σου φίλε μου. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να επισκεφτείς έναν επαγγελματία ειδικό σε τέτοια θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...