Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ειναι φθηνοτερο,καλυτερα να το παρω απο Ελλαδα.

 

Το εχω βρει σε 2-3 online καπου στα 15 ευρω,αλλα απο το ενα εχω κακη εμπειρια και τα αλλα ουτε που τα εχω ξαναδει ποτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα!Εγκατεστησα πριν λιγι το AC3 (νωρις νωρις...) κ ηθελα να μου πειτε σχετικα με αυτον τον emulator που ειπε καποιος φιλος πιο πριν.Που τον βρισκω? κ πως δουλευει?Γτ εχω ps2 controler που βολευει περισσσοτερο οντως! κ αρα θα παω μονο για εναν ανταπτορα η να παω κατευθειαν για χειρηστηριo xbox 360?\Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μου έχει περισσέψει ένα controller από ένα xbox360 που είχα πάρει κάποτε. Μιας και το ps3 controller που έχω μέχρι στιγμής, δεν το βλέπω να τραβάει και πολύ ακόμα (τα έχει φάει τα ψωμιά του) έλεγα να πάρω ένα usb reciever για το PC.Είδα ότι το official κάνει γύρω στα 15€+εξ.αποστολής.

Είδα και στο ebay όμως ότι υπάρχουν κάποια Link.png Site: third party που κάνουν γύρω στα 10€.

Γενικά φοβάμαι το θέμα συμβατότητας και για τον αν θα έχει "lag".

Έχει κάνεις εμπειρία με κανένα από αυτά?Έχει κανένα άλλο να προτείνει? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμένο δε ξέρω, αλλά κινεζια φουλ στα 7€ που είχε πάρει φίλος μου πριν χρόνια δουλεύει τέλεια

 

Λογικά και αυτό θα δουλεύει επίσης τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ έχω αυτή την κινεζοκινεζιά που είναι και charging dock εκτός από receiver και δουλεύει άψογα σε Windows 7. Βασικά τους official drivers χρησιμοποιείς και στις μαϊμούδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είδα στο dealextreme μάλλον σε Link.png Site: αυτό θα πάω.Έχει τα μισά λεφτά από το official και από ότι βλέπω στα σχόλια από κάτω δεν έχει προβλήματα. 

Ευχαριστώ παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να πω και μαλακια αλλα αν καποιος θελει wireless receiver μπορει να παρει το πακετακι της microsoft...Εγω ενδιαφερομαι για controller οποτε μπορουμε να κανονισουμε να το "μοιραστουμε".:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα χάσει το usb αντάπτορα του χειριστηρίου μου και αγόρασα έναν με 7-8 ευρώ από το ebay και δουλεύει άψογα. Και επειδή έχασα τώρα το usb από το άλλο, θα ξαναπάρω. Θα αναγκαστώ να τα δέσω με σιλοτέιπ γιατί ξεκουμπώνουν εύκολα και τα χάνω στις... μεταφορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα το xbox 360 wireless  35 ευρω με μεταφορικα απο ebw.gr 

Αν παρεις ασυρματο ξεχωριστα και μετα το wireless receiver απο ebay,πασα πιθανοτητα δεν θα ειναι αυθεντικος (ο δεκτος) και θα σου βγουν παλι τα ιδια λεφτα..Οποτε παρτε με την μια απο ελλαδα τα ιδια βγαινουν ισως και φτηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να πω και εγω οτι..εχω ενα ασυρματο χειρηστηριο αυθεντικο απο το xbox360 που ειχα και απλα μετα αγορασα απο δω τον ανταπτορα http://www.ebw.gr/el/Product/10417/Xbox-360-PC-WIRELESS-GAMING-RECEIVER-FOR-WINDOWS-XBOX-360-Controller-to-PC-Adapter-Asyrmatos-dektis-ypol

 

το οποιο μεχρι και σημερα μου λειτουργει απροβληματιστα..

..oσον αφορα την εγκατασταση ακολουθησα τα βηματα αυτα

 

Install Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

 

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί θα έρθει το controller, υπάρχουν οδηγοί για 8.1 ή βάζω αυτούς που είναι για 7άρια ; Επίσης το Xpadder θέλει να κάνω κάτι συγκεκριμένο ή μπαίνει έτσι απλά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plug n play είναι το 360 controller, τίποτα δε χρειάζεται να κάνεις

 

Ότι είναι θα το βρουν τα Windows μην περιπλέξεις άσκοπα το θέμα

 

To xpader είναι τελείως άχρηστο στη περίπτωση σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί θα έρθει το controller, υπάρχουν οδηγοί για 8.1 ή βάζω αυτούς που είναι για 7άρια ; Επίσης το Xpadder θέλει να κάνω κάτι συγκεκριμένο ή μπαίνει έτσι απλά ;

Δεν χρειαζεται!!εχει σιντακι μεσα η συσκευασια με οδηγους  και κανουν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε CD χρειάζεται (δε θυμάμαι καν ότι υπήρχε)

Το βάζεις εγκαθιστά μόνο του ότι χρειάζεται και παίζει

 

Άμα είναι να περάσεις οδηγούς, πάρε και ένα καλύτερο χειριστήριο, του 360 το αγοράζουμε για τη συμβατότητα και την ευκολία πάνω από όλα

 

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δηλαδή ας πούμε θα περαστούν οι οδηγοί και όταν ανοίξω το Tomb Raider για παράδειγμα θα το αναγνωρίσει αμέσως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...