Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 controller στο PC


pappous_soulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν άντεξα και το χτύπησα ήδη. Xbone Controller + charger kit. Από εβδομάδα οι πήγες μου λένε ότι θα έχουμε το adapter στα μεγάλα κατάστηματα.

 

Πρώτες εντυπώσεις, άριστες. Πραγματικά πολύ καλό controller. Το είχα δοκιμάσει και σε καταστήματα αλλά δεν είναι φυσικά το ίδιο, αφού ήταν ταλαιπωρημένα από την συνεχή χρήση από τον κόσμο.

 

Άλλη φάση το χειριστήριο, πίστευα ότι δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερο του 360 αλλά όντως το πήγαν next level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει δεν είπα ότι ήταν απαραίτητη ή αναγκαία αγορά, άλλωστε από όλα αυτά που αγοράζουμε τι είναι;  :P

 

Ήδη έχω δυο ds4, ένα aberdeen 360 και τώρα αυτό για να το ολοκληρώσουμε το πακέτο. Eντάξει μιλάμε και για χειριστήρια που θα τα λιώνω για τουλάχιστον άλλα 5 χρονάκια, οπότε το θεωρώ μια καλή επένδυση στα δικά μου θέλω. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παρει xbone περσι το καλοκαιρι στα 42 ευρω νομιζω, λιγουρευομουνα το special titanfall edition αλλα εβγαινε στα 55+ 

δεν μπορω να πω πως το εχω χαρει 100% σαν αγορα.

 

ok σταυρος - μοχλοι - σκανδαλες - δονηση, ειναι ολα  τους σημαντικα βελτιωμενα απο ενα χειριστηριο του 2005 - το ιδιο το καλουπι ομως δεν καθεται τοσο καλα στα χερια μου,  επισης αυτη η μαυριλα μου θυμιζει κατι το αθλιο χειρηστηριο του ATARI jaguar που ειχανε κανει δωρο στο δημοτικο :P 

 

btw, η χειροτερη  (και ακριβοτερη?) αγορα που εχω  κανει σε gamepad ηταν το razer onza , απορω  πως εχουν ακομα μουτρα και συνεχiζουν να πουλανε  χειριστηρια αφου δεν το κατεχουν καθολου το αθλημα :/ 

 

 

πιο πολυ απο αναγκη  τσιμπησα Χ1 controller γιατι το 360 εκανε διακοπες στην συνδεση του USB και μου ειχε σπασει τα νευρα, ασε που αυτα  ειναι λιγο ρωσσικη ρουλετα, αλλες παρτιδες εχουν slow turn  αλλες οχι. ( δεν παιζω πολλα shooter με μοχλο αλλα νταξ ) 

 

στα windows 7 δεν ειχα κανενα προβλημα  με την λειτουργια, απλα το συνδεσα με καλωδιο usb mini εβαλα τους beta drivers απο το blog του major nelson και επαιξε κανονικα. 

 

στα 10αρια μπαινουν αλλοι drivers by default, πιο καινουργιοι αλλα με πολλα προβληματα στο input 

 

vector thrust εχει πατημενη την δεξια σκανδαλη συνεχεια - mafia 2 δεν δουλευε καθολου η αριστερη :/ 

 

εκανα ακριβως οτι λεει σε αυτο το link και εφτιαξε http://www.pso-world.com/forums/showthread.php?t=229972

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα 10 είναι plug and play, είναι προεγκατεστημένα τα drivers, στα 7 θέλει κατέβασμα και installation.

 

Anw, εννοείται πως το χειριστήριο δεν είναι ακόμα σε πλήρη υποστήριξη από τα games κτλ. 

 

Όλα είναι γούστα, για μένα προσωπικά είναι ότι καλύτερο έχει βρεθεί από χειριστήριο στα χέρια μου, το controller του one. Μετά πάει του 360 και πολύ πίσω θα πώ το ps2 controller. Το ds4 είναι πολύ καλό, αλλά μου βγάζει μια φτηνίλα ώρες ώρες μετά από πολύ ώρα παιχνιδιού. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ με του 360, και δεν πιστεύω ότι θα γίνει και με του one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα 10 είναι plug and play, είναι προεγκατεστημένα τα drivers, στα 7 θέλει κατέβασμα και installation.

 

Anw, εννοείται πως το χειριστήριο δεν είναι ακόμα σε πλήρη υποστήριξη από τα games κτλ. 

 

Όλα είναι γούστα, για μένα προσωπικά είναι ότι καλύτερο έχει βρεθεί από χειριστήριο στα χέρια μου, το controller του one. Μετά πάει του 360 και πολύ πίσω θα πώ το ps2 controller. Το ds4 είναι πολύ καλό, αλλά μου βγάζει μια φτηνίλα ώρες ώρες μετά από πολύ ώρα παιχνιδιού. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη ποτέ με του 360, και δεν πιστεύω ότι θα γίνει και με του one.

 

Βασικα το ιδανικο χειριστηριο για εμενα ειναι το εργονομικο grip/handling του XB1 με τα αναλογικα μοχλακια του DS4.. Οχι την ποιοτητα του πλαστικου προφυλακτικου τους που ειναι απαισια και τα εχω αλλαξει δεν εννοω αυτη την ποιοτητα :P, για το οτι ειναι ελαφρως καλυτερα στο χειρισμο εννοω..

Τον adapter θα τον παρω και εγω μολις βγει για τα controller του xb1 που εχω..Ειναι κουραστικο να πρεπει καθε φορα να φτιαξω το bluetooth profile για να παιξω διπλο με κανα φιλο, με το ενα ds4 που πηγαινοερχεται μια στο PC και μια στο ps4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το ιδανικο χειριστηριο για εμενα ειναι το εργονομικο grip/handling του XB1 με τα αναλογικα μοχλακια του DS4.. Οχι την ποιοτητα του πλαστικου προφυλακτικου τους που ειναι απαισια και τα εχω αλλαξει δεν εννοω αυτη την ποιοτητα :P, για το οτι ειναι ελαφρως καλυτερα στο χειρισμο εννοω..

Τον adapter θα τον παρω και εγω μολις βγει για τα controller του xb1 που εχω..Ειναι κουραστικο να πρεπει καθε φορα να φτιαξω το bluetooth profile για να παιξω διπλο με κανα φιλο, με το ενα ds4 που πηγαινοερχεται μια στο PC και μια στο ps4..

Nαι, κατάλαβα τι λες. Είναι πιο ''σφιχτά'' τα αναλογικά του ds4 όπως ήταν και του 360 controller. Στο χειριστήριο του one τα έχουν κάνει λίγο πιο χαλαρά και σε μερικά games μπορεί να χάνεις σε ακρίβεια όταν στοχεύεις κάτι. Πλάκα δεν έχει πάντως; Στην προηγούμενη γενιά ήταν το αντίθετο. Το ps3 controller ήταν με τα πιο ''χαλαρά'' αναλογικά και του 360 τα πιο σφιχτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια αν με το καιρο λιωσουν τα λαστιχακια πανω στα analogue sticks τι κανετε τα αφηνετε ετσι (γλιστρανε πολυ) η τα αλλαζετε (ανταλακτικα μονο απο ebay)?

Εγω προσωπικα επειδη εχω 2 χειριστηρια τα εχω αλαξει απο 2 φορες ολα απλα του ebay ειναι κινεζιες και αμα σφιξεις πολυ τις βιδες δεν κουνανε ευχαριστα βρισκουν στο πανω καλυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα ποιο χειριστήριο εχεις. Εγώ τα εδώ δώσει σε φίλους τα παλιά μου 360 controllers και έχω μείνει με το Aberdeen που έχει και άλλα αναλογικά που δεν νοιώθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, λεω να παρω αυτο--> http://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

 

Σε windows 7 sp1 64bit θα ειναι ok η θα εχουμε τιποτα προβληματα εγκαταστασης? Επισης οταν ερθει εκεινη η ωρα και παω σε windows 10 θα ειμαστε ενταξει η δεν θα αναγνωριζεται? 

 Στα σχολια απο κατω καποιος λεει οτι δεν υπαρχει θεμα με τα 10αρια αλλα θελω να ειμαι απολυτα σιγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα ποιο χειριστήριο εχεις. Εγώ τα εδώ δώσει σε φίλους τα παλιά μου 360 controllers και έχω μείνει με το Aberdeen που έχει και άλλα αναλογικά που δεν νοιώθουν.

Το original της MS αλλα τα λαστιχακια πανω παντα χαλανε δυστηχως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...