Προς το περιεχόμενο

Δεν ανοίγει ο υπολογιστής μου


panos_1979gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Φίλε ακριβώς το ιδιο πρόβλημα είχα και εγώ.(Δεν έκανε μπιμπ και δεν ανοιγε η οθόνη)Κανε αυτο που θα σου πώ και θα δουλέψει (πιθανών).Βγάλε την/τις κάρτα/ες μνήμης RAM και ξαναβάλτες.

 

αφού το βάζει χωρίς μνήμες να δουλέψει θα πρέπει να τον ειδοποιεί με κάποια μπιπ πως δεν έχει μνήμη το μηχάνημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ Tzimmys πλακα κανεις έτσι ? αφού σου λέει δεν ανοίγει καν η οθόνη.... 2 φορες που το έπαθα αυτό φιλε μου την μια έφταιγε το τροφοδοτικό την άλλη η μητρική.. καλο κουράγιο

 

Όρεξη έχω στις 12 το βράδυ να κάνω τέτοια πλάκα. Εντάξει, μαλακία, κούραση βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τροφοδοτικο μεχρι τωρα δουλευε κανονικα,εδινε ρευμα.τωρα που το ξανασυνδεσα ολο το μηχανημα δεν δεινει πουθενα ρευμα.μονο ενα πρασινο λαμπακι φεγγει.εχω μια asus A7V266-C.εχει κανεις να μου προτεινει καποια που θα μπορω να βαλω πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Λοιπον φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα πριν 2 βδομαδες... Εγω αλλαξα μητρικη κ ram!!! Δεν ξερω αν κ εσυ χρειαζεσαι τα ιδια... Ανοιξε το χωρις τις ram k την καρτα γραφικων!Αν δεν κανει μπιπ τοτε μαλλον ειναι η μητρική...Αλλα αν μπορεις να δανοιστείς καμια ram ή καμια μητρικη κ να δεις το προβλημα...good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσες φορές μου το έκανε εμένα έφταιγε η κάρτα γραφικών για δες αν είναι καλά κουμπομένη

Ναι κοιτα κ αυτο... Κ αν δεν κανει παλι τπτ δυνδεσε την οθονη με την on board καρτα γραφικών(αν εχει η μητρικη...)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω ένα παρόμοιο κουλό στο οποίο δεν έχω βρει αιτία αλλά εχω βρει λύση :whistle:

 

Αν ανοίξω πρώτα τον υπολογιστή και μετά την οθόνη μου (CRT) ο υπολογιστής ξεκινάει κανονικά αλλά δεν έχω εικόνα (!!?)

Αν έχω ήδη ανοιχτή την οθόνη και βάλω τον υπολογιστή μπρος, μία από τα ίδια...

Ο μόνος, ΣΩΣΤΟΣ τρόπος να λειτουργούν όλα είναι να ανοίξω πρώτα την οθόνη και μετά τον υπολογιστή !!! :eek:

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, απλά συμβαίνει. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

δεν ξερω καν αν πρεπει να θεσω το προβλημα που αντιμετωπιζω εδω αλλα βλεπετε δουλευω σε ασφαλη λειτουργια κ δεν εχω πληρη εικονα της σελιδας κ εχω ξεπερασει τ ορια της απελπισιας..ο υπολογιστης μου δεν ανοιγει,μετα απο τ λογοτυπο 'windows xp' που εμφανιζετε κλασσικα στην εκκινηση,μου βγαζει μια γαλαζια οθονη κ μετα μαυριλα!δειχνει τ μυνημα απενεργοποιησης της οθονης αλλα ο υπολογιστης συνεχιζει να δουλευει.προκαταβολικα ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγει δηλαδή, αλλά πετάει BSOD απ' ό,τι κατάλαβα.

Επίσης είπες ότι έχεις μπει σε safe mode, έτσι; Αν ναι, λογικά μιλάμε για software issue.

ναι..εδω κ τρεις μηνες ειμαι σε safe mode.εχω κανει επισης format 2-3 φορες αλλα τιποτα.το ιδιο προβλημα μ εχει εμφανισει κ στο παρελθον.τι μπορω ν κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...