Προς το περιεχόμενο

Κάρτα Γραφικών και Μνήμη


expired

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν να πω οτι έχω ένα pc 2 χρόνων p4 3,2ghz, μητρική MSI 865PE Neo2-V (msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=865PE_Neo2-V), μνήμη RAM Kingston KVR 400x643a/512

 

Η τωρινή μου κάρτα γραφικών η NVIDIA GeForce FX 5700LE τα έπαιξε και θέλω να πάρω μια καινούργια αλλά δε ξέρω αν θα τη σηκώνει το pc μου. Σκέφτομαι να πάρω την SAPPHIRE RADEON HD2600PRO 512MB AGP RETAIL (e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510626) αλλά η μνήμη της είναι ddr2 και η μητρική μου υποστηρίζει μόνο ddr1 αν δε κάνω λάθος. Υπάρχει πρόβλημα σ' αυτό ή δεν παίζει ρόλο επειδή η κάρτα γραφικών έχει δική της μνήμη?

Επίσης αν η παραπάνω κάρτα δε κάνει για το pc μου ποιά θα ήταν η καλύτερη επιλογή για κάρτα γραφικών? Μπορώ να δώσω μέχρι και 100+ euro.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τροφοδοτικό μου έχω άλλη μια που λέει 230V, αν εννοείς αυτο

όχι δεν εννοώ αυτήν αλλά παροχή ρεύματος ελεύθερη εάν έχει πχ όπως για την δισκέτα, σκληρό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΑΝΟΙΣΗΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ...ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ...ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΕΛΕΙ ΡΕΥΜΑ Η 2600...ΠΕΡΝΕΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ FLOPPY...ΓΙΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑΧΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΤΟ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΣΟΥ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΩΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ FLOPPY ΣΟΥ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...