Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με flash videos στο Internet


stratigos_geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει..

Όποτε μπαίνω σε site που περιέχουν flash player , αρκετές φορές συμβαίνει το εξής:

Παγώνει η οθόνη, στη συνέχεια σβήνει λες και είναι κλειστός ο Η/Υ και μετά επανέρχεται στα κανονικά (δηλαδή ανοίγει η οθόνη και όλα φυσιολογικά), αλλά θα μου το ξανακάνει. Μερικές φορές, από τις φορές που σβήνει η οθόνη, μου βγάζει μπλε οθόνη και φυσικά κάνει επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση, μου βγάζει το μια ειδοποίηση, ότι το σύστημα έχει ανανήψει από ένα σφάλμα.

Χρησιμοποιώ το Firefox αλλά μου το κάνει και με το ΙΕ 7.

Επίσης μου το έκανε και πριν την αναβάθμιση αυτό.

Η αναβάθμιση περιλάμβανε:

1. Μητρική

2.Κάρτα γραφικών

3.Οθόνη

4.Τροφοδοτικό

Έχω τεστάρει τις μνήμες (έχω 2, 512 η καθεμιά). Δηλαδή βάζω μόνο την μια κάνει το ίδιο. Βάζω την άλλη πάλι το ίδιο. Κάνω το ίδιο και σε διαφορετικό slot, αλλά καμιά αλλαγή.

Αυτό όμως δεν μου το κάνει πάντα, αλλά συχνά..

Λέτε να θέλω καινούριο επεξεργαστή? Τι στο καλό να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ετρεξες το memtest86 ??

2.Υπολογιστής μου >δεξί κλίκ>Ανοιγμα>Προβολή πληροφοριών συστήματος>Για προχωρημένους>Εκκίνηση και αποκατάσταση>Ρυθμίσεις>Ξεκλικάρεις το "Αυτόματη Επανεκκίνηση", ΟΚ, και κλείνεις ολα τα παράθυρα.Την επόμενη φορά που θα παρουσιαστή πρόβλημα, αντί να επανεκκινήσει, θα βγάλη μια μπλέ οθόνη στην οποία θα αναφέρει ενα κωδικό σφάλματος.Τον Google-άρεις ή τον αναφέρεις εδώ και το ξανασυζητάμε.

3.Τί τροφοδοτικό έχεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ :-)

 

Το τροφοδοτικό ειανι: THERMALTAKE W0093 TR2 POWER 500W

 

 

Το memtest86 δεν το έτρεξα και δεν ξέρω καν τι είναι :o θα το δοκιμάσω..

Για νεότερα θα ποστάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για την ώρα τα πράγματα έχουν ως εξής:

Δοκίμασα το memtest86. Το έτρεξα για καμία ώρα και δεν εντόπισε κάποιο σφάλμα. Σήμερα θα το αφήσω να τρέξει όλο το βράδυ.

Όσο για την μπλε οθόνη δεν μου την εμφάνισε μέχρι στιγμής, αλλά έφαγε ένα καλό κόλλημα και αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση χειροποίητα. Όταν μπήκε στα Windows τότε μου έβγαλε μια αναφορά, ότι το σύστημα έχει ανανήψει από ένα σφάλμα. Για να γίνω συγκεκριμένος (όσο δηλαδή θυμάμαι) γράφει να κάνω κλικ να δω την Υπογραφή Σφάλματος που γράφει ακριβός αυτά:

BCCode : ea BCP1 : 856EAB48 BCP2 : 86C38930 BCP3 : 86E5D700

BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

 

Σε αυτό το παράθυρο που μου αναφέρει τα παραπάνω έχει άλλο ένα κλικ για να δω το «Περιεχόμενο εκθέσεων λάθους» που εκεί γράφει τα εξής:

D:\TEMP\WER93b1.dir00\Mini011008-01.dmp

D:\TEMP\WER93b1.dir00\sysdata.xml

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάνε αυτά που έχω μέχρι τώρα αλλά αν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον σου και για τις συμβουλές σου

 

####################################################################################

Σήμερα έχω νεότερα.

Έτρεξα το memtest86 μέχρι να ολοκληρώσει και δεν εντόπισε σφάλμα.

Επίσης, σήμερα είχα την τιμητική να μου πετάξει 2 φορές μπλε οθόνη. Στις παραθέτω :

DSC00020.jpg

DSC00021.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νεότερα μου είναι ότι αποφάσησα να κάνω format. Όλα με οδηγούσαν σε αυτό. Μέρα με την μέρα κόλλαγε όλο και πιο συχνά. Μετα το format δουλευει μια χαρά. Πιθανόν να γινόταν απο κάποιο drivers ή απο κάποιο software. Πιστέυω πως οι drivers της nvidia το προκαλεσαν, αφου ήταν η πιο πρόσφατη αναβάθμιση λογισμικού που έκανα. Τους έβαλα πάνω στους παλιούς (δεν ξέρω καλα απο αυτά, μπορεί να κάνω λάθος), μήπως έπρπε πρώτα να τους βγάλω..

 

Φίλε μου, πρέπει να σε χιλιοευχαριστήσω, που ανάμεσα στα τόσα μέλη της insomnia μόνο εσυ πόσταρες και έτρεξες να βοηθήσεις. Ελπίζω κάποια στιγμή να σου φανώ και εγώ χρήσιμος και να σου το ανταποδώσω διπλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναί, επρεπε να απεγκαταστήσεις πρώτα τους παλιούς.

Δεν χρειάζεται να νοιώθεις υποχρεωμένος.Γι' αυτό μαζευόμαστε εδώ, για να βοηθάμε και να μαθαίνουμε ο ένας απο τον άλλο.Και μάς, κάποιοι μας βοήθησαν, και συ θα θοηθήσεις αργότερα κάποιους.

Κύκλος η ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...