Προς το περιεχόμενο

Superkaramba - εορτολόγιο


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το δοκιμασα δεν δουλευει. οταν κανω install καποιο theme δεν υπαρχει μεσα στο /home/user/.kde/share/apps/superkaramba/themes/

αλλα μεσα στο superkaramba φαινεται οτι εχει γινει install και μαλιστα εχει και την επιλογη uninstall theme

γι αυτο λέω αν το εχει καποιος ηδη μεσα στο theme το εορτολογιο να μου το εστελνε αποσυμπιεσμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμωτι μου βρεθηκε η λύση ! :lol:

επεσα κατα τυχη στο ιδιο προβλημα ακριβως -στα γαλλικά- http://www.commentcamarche.net/forum/affich-2120641-theme-superkaramba

ελειπε το pyXML

 

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ~/.kde/share/apps/superkaramba/themes/eortologio/ είναι άδειο. Το karamba αποθηκεύει τα πάντα στο ~/.superkamba. Από ότι βλέπω όμως το eortologion δεν γίνεται extract όπως τα υπόλοιπα themes. Δοκίμασε να αλλάξεις την κατάληξη του αρχείου σε .zip και κάνε το extract σε έναν φάκελο μέσα στο ~/.superkamba και μετά από το Open local theme πήγαινε σε εκείνον τον φάκελο και άνοιξε το eortologion.theme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος

μεσα στα themes οτι εχω βαλει απο την λιστα τα κανει extract εκει μέσα.

δοκιμασα μολις τωρα και αν δεν τα βαλω τα θεματα μεσα στο

~/.kde/share/apps/superkaramba/themes δεν δουλευουν !!!

Το εορτολόγιο το έβαλα και το ετρεξα απο κει προηγουμενως,!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μου ρθε μια ιδέα να προσθέσω το ... Σαν σήμερα στο εορτολόγιο.

Καλό δεν είναι; αλλα θέλει πολύ γράψιμο γιατι θα τις περάσω μια μια τις ημέρες. Επίσης εχω προσθέσει ονόματα στις γιορτες γιατί δεν τις είχε όλες.

Προσάρμοσα και το μεγεθος του background με το GIMP (πρωτη φορα που το χρησιμοποίησα)για να τις παίρνει.

Αμα του αρέσει κάποιου σαν ιδέα και θέλει να γράψει ή έχει κάτι καλύτερο να προτείνει , . Τωρα μην μου πειτε να το κάνω να τα κατεβάζει αυτοματα , εδω μου φυγε η ψυχη να προσθεσω το έξτρα παραθυρο δεν ειμαι προγραμματιστης. :shock:

 

desk5vv8.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Μου ρθε μια ιδέα να προσθέσω το ... Σαν σήμερα στο εορτολόγιο.

Καλό δεν είναι; αλλα θέλει πολύ γράψιμο γιατι θα τις περάσω μια μια τις ημέρες. Επίσης εχω προσθέσει ονόματα στις γιορτες γιατί δεν τις είχε όλες.

Προσάρμοσα και το μεγεθος του background με το GIMP (πρωτη φορα που το χρησιμοποίησα)για να τις παίρνει.

Αμα του αρέσει κάποιου σαν ιδέα και θέλει να γράψει ή έχει κάτι καλύτερο να προτείνει , . Τωρα μην μου πειτε να το κάνω να τα κατεβάζει αυτοματα , εδω μου φυγε η ψυχη να προσθεσω το έξτρα παραθυρο δεν ειμαι προγραμματιστης. :shock:

 

desk5vv8.th.jpg

 

 

Περυσι το καλοκαιρι γραφτηκα σε ενα site με tutorial για εκμαθηση python και σημερα καταφερα να πραγματοποιησω αυτο που ηθελα απο το 2008!

 

Μονο που δεν λεγεται πια superkaramba αλλα plasmoid...

 

http://kde-look.org/content/show.php?content=156739

 

156739-1.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 11 μήνες μετά...

Νομίζω ότι είναι πιο ολοκληρωμένο τώρα:

- εικόνες

- urls

- Το «ήξερες ότι» της ημέρας

- Εορτολόγιο

- Την παράθεση «Είπε:» της ημέρας

- Παγκόσμιες ημέρες

- Δυνατότητα εναλλαγής του χρώματος γραμματοσειράς άσπρο/μαύρο (για να μπορεί να διαβάζεται το κείμενο σε ανοιχτά/σκούρα plasma θέματα/ταπετσαρίες)

 

http://kde-apps.org/content/show.php/?content=156739

 

672d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...